Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Ладыжин- выдающиеся земляки

Ладыжин- выдающиеся земляки

Сергій Шестаков: «На зборах весь «Олімпік» стригся у мене»

12 квітень 2017
Інтерв*ю з ладижинцем Сергієм Шестаковим, гравцем Прем*єр-ліги.

Ладижинець Петро Харжевский: «Футбол привів з Ладижина у збірну України»

12 квітень 2017
Пропонуємо до вашої уваги інтерв*ю з ладижицем центральним захисником УФК-Карпати і збірної України U-17 Петром Харжевским.

Сьогодні виповнилось 85 років з дня народження Валентина Халабузаря

12 березень 2017
Сьогодні виповнилось 85 років з дня народження видатного ладижинця Валентина Халабузаря, директора державного підприємства «ЕНЗИМ», який його власне побудував, а згодом керував одним із самих великих підприємств мікробіологічної галузі в Європі.

Видатні земляки: Марія Арютова

4 серпня 2016
Марія Степанівна Арютова (укр. Марія Степанівна Арютова; 6 листопада 1928 рік, село Стайки — 11 квітня 2010 рік, Ладижин, Тростянецький район, Вінницька область, Україна) — колгоспниця, ланкова рільничого ланки колгоспу імені Леніна Хорольського району Полтавської області, Українська РСР. Герой Соціалістичної Праці (1975).

Ладижинські таланти: Віктор Чубюк

11 лютий 2016
Цією публікацією ми розпочинаємо цикл матеріал про ладижинських талантів в будь-якій сфері творчості, будь то музика, література або мистецтво.

Видатні земляки: Костянтин Фуштей

7 лютий 2016
Народився 28 лютого 1974 року, у м. Ладижин на Вінниччині, громадянин України. Голова політичної партії УНА-УНСО, головний командир громадської організації Українська Націоналістична Самооборона.

Видатні земляки: Олександр Тигранович Акопжанов

7 лютий 2016
Олександр Тигранович Акопжанов (1899-1957) народився 18 серпня в селі Ладыжино Вінницької області Української РСР, Подільської губернії.

Видатні земляки: Сніцарук Леонід Адамович

28 листопада 2012
Кандидат технічних наук, доцент, старший науковий співробітник. Опублікував понад 40 наукових праць, має 15 авторських свідоцтв на винаходи. Бере активну участь у громадському житті як член Ради «Просвіти» університету та відповідальний секретар Федерації парашутного спорту. Нагороджений знаком "Винахідник СРСР". Народився у 1944 р. на Вінниччині. В 1961 р. закінчив середню школу в м. Ладижині Вінницької області і рік працював на робітничих посадах.

Видатні земляки: Музика Валерій Нестерович

27 листопада 2012
Заслужений льотчик-випробувач СРСР (14.08.1987), полковник 1982).Народився 12 жовтня 1944 року в селищі Ладижин нині Тростянецького району Вінницької області (Україна). Помер 14.12.2011 року. Нагороджений орденом Червоного Прапора (21.10.1980), медалями.

Видатні земляки:Микола Михайлович Петрунь

4 жовтня 2012
ПЕТРУНЬ Микола МихайловичЛауреат Державної премії України, доктор біологічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України.Народився 17 січня 1924 року в селищі Ладижин Тростянецького району Вінницької області. Батько - Петрунь Михайло Єфремович (1902-1976), учасник Жовтневої революції і Громадянської війни, інженер. Мати - Петрунь Олена Григорівна (1902-1982). Дружина - Барченко Лілія Іванівна (1927 р. нар.), кандидат медичних наук.

Видатні земляки: Олександр Довгань

16 вересня 2012
Олександр Довгань - співак, модельєр, дизайнер, народився 26 квітня 1985 на Україні в м.Ладижин. Мати артистка цирку, папа інженер. Початок таланту Олександра було розкрито в 2.5 рочки.

Видатні земляки: Шварц Дмитро Петрович

16 вересня 2012
Дмитро Петрович Шварц (1899-1961) - радянський скульптор. Заслужений діяч мистецтв РРФСР (1958). Лауреат Сталінської премії першого ступеня (1950).Д. А. Шварц народився в 1899 році в Ладижині (нині Вінницька область України). В юнацтві жив вТашкенті. Брав уроки у місцевого скульптора.

Видатні земляки: Альберт Совінський

16 вересня 2012
Совінський, Альберт, польський композитор, піаніст і музык. письменник, народився 1803 в Ладижині (Малоросія), за деякими джаними народився в селі Лукашівка, помер 5 березня 1880 в Парижі; юнаком вирушив до Відня, де став учнем Черні, Лейдерсдорфа, В. ф. Зейфрида і подружився з Гуммелем, Мошелесом, Шубертом, абат Штадлером та ін. Після тривалої подорожі по Італії С. оселився 1830 в Парижі, концертував з успіхом і став популярним фп-ным вчителем. С. надрукував і видав багато камерних і фп-вих творів і перекладів, а також польсько-слов'янський музично-біографічний словник "Les musiciens polo...

Видатні земляки: Борис Лазаревич Вольфензон

16 вересня 2012
Борис Лазарович (Берко Лейзерович), - відомий діяч російного революційного руху в Росії, міщанин р. Балти, Подільськ. губ., бухгалтер, банківський службовець. Народ. у 1874 р. в місць. Ладижин, Гайсинск. у. Подільськ. губ., у родині дрібного конторської службовця. У віці 5-6 років переїхав разом з батьками в р. Балти, де закінчив міське уч-ще. Потім навчався в комерційному уч-ще в Одесі. Ще на шкільній лаві брав участь у учнівських гуртках самоосвіти, тісно стикалися з революц. кружками.

Видатні земляки: Яків Йосипович Гельблу

16 вересня 2012
Яків Йосипович Гульблу відомий краєзнавець та філолог Баркортостану. Народився 4 вересня 1911 року в селі Ладижин Кам'янець-Подільської губернії Російської імперії. Населення Ладижина складалося з українців, росіян, поляків, євреїв. Все населення, включаючи дітей, добре говорило на всіх чотирьох мовах. Місцевість та - історична. Колись там була одна із ставок Золотої Орди, тому назви всіх населених пунктів мали тюркське закінчення-ин, наприклад, місто Гайсин, містечко Тульчин - родова вотчина Суворова і так далі. У 1916 році батько повернувся з армії і перевіз сім'ю в місто Вінницю.

Видатні земляки: Юлія Рома

9 вересня 2012
Юлiя Рома - українська джазова спiвачка, композиторка, педагог, авторка пiсень. Юлiя Рома - Лауреат Мiжнародного Конкурсу "ДО#ДЖ 2002". Юлiя Рома народилась та виросла на Вiнничинi в маленькому мiстi Ладижин. Вже з п'ятирiчного вiку Юля виступала на сценi, пiд час навчання брала участь у кожному шкiльному концертi, перемагала у районних та обласних конкурсах. Пiд час навчання, у музичнiй школi по класу фортепiано, Юлiя була солiсткою шкiльного хору. Брала участь у мiських концертах. I вже у дванадцять рокiв Юля для себе вирiшила, що "спiватиме".

Видатні земляки: Єпископ Варсонофій

9 вересня 2012
Єпископ Варсонофій (в миру Василиль Петрович Столяр; Народився 1 серпня 1972 в місті Ладижин, Тростянецкого району, Вінницької області — єпископ Украинскої православної церкви (Московського патриархату), єпископ Бородянський, викарій Киевскої єпархії.

Видатні земляки: Євген Чигрин

30 серпня 2012
Народився в 1961 році на Україні. В дитинстві жив в Казахстані, Литві та в місті Ладижин після чого виїхав на Далекий Схід. З 2003 року проживає в місті Чорвоногірську.Є членом Сюзу письменників Москви, Сюзу Російських письменників та Міжнародного ПЕН-Клубу.

Видатні земляки: Запорожець Петро

21 червня 2012
Запорожець Петро (*26 серпня 1895, Ладижин - †31 жовтня 1963, Детройт) - хорунжий 1-го Сірого полку 1-ї Сірої дивізії.

Видатні земляки: Губенко Зиновій Трифонович

21 червня 2012
Губенко Зиновій Трифонович (19 березня 1899, місто Ладижин, Гайсинський повіт, Подільська губернія — †22 листопада 1921, містечко Базар, Базарська волость, Овруцький повіт, Волинська губернія) — козак 3-го куреня 1-ї бригади 4-ї Київської дивізії Армії УНР, Герой Другого Зимового походу.

Видатні земляки:Федір Михайлович Калінчук

21 травня 2012
Народився Ф. М. Калінчук в с. Шепіївка Калинівського району Вінницької області в багатодітній православній родині колгоспників.Федір Михайлович Калінчук - ВЕТЕРАН ТВЕРЕЗНИЦЬКОГО РУХУ УКРАЇНИ, ПРОФЕСОР МІЖНАРОДНОЇ АКАДЕМІЇ ТВЕРЕЗОСТІ, ЛАУРЕАТ МІЖНАРОДНОЇ ЗОЛОТОЇ МЕДАЛІ ІМ. АКАДЕМІКА Ф. Г. УГЛОВА. З 1989 року працював директором Лукашівської школи, де теж пропагував тверезість. В цьому ж році закінчив курси за методом Г. А. Шичка у м. Вінниці у Кісілова Ю. А. Відразу ж приступив до проведення курсів з позбавлення від алкогольної та тютюнової залежності. Згодом перейшов працювати в інтернат для р...

Видатні земляки: капітан Процишин

29 квітень 2012
1962 року Володимир Процишин вступив до Кишинівської спеціальної школи міліції. Навчали там ґрунтовно і майстерно. Свою оперативну практику курсант школи міліції проходив у Тульчинському районному відділі внутрішніх справ.Після закінчення спеціальної школи лейтенант Процишин був направлений 1964 року на посаду інспектора відділення ОБХСС у Тульчинський райвідділ міліції.

Видатні земляки: Борух Срулевич Жорницький

29 квітень 2012
Борух Срулевич Жорницкий: 15.VI.1919-21.I.1999. Родился в с. Ладыжино (ныне Тростяницкий район Винницкой области).В годы Великой Отечественной войны разработал проекты механизации процессов производства пулеметов, пушек. Занимался модернизацией оборудования, организацией технического оснащения выпускаемых изделий оборонного назначения и производства товаров народного потребления. Организовал производство нестандартного оборудования.
В Ладижині відбувся другий екологічний форум В Ладижині відбувся другий екологічний форум "Суспільство ЗА чисте виробництво" Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством Громадське обговорення:  інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Громадське обговорення: інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції "Бібліотекар на годину Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів Ладижинську міську раду  зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн. Ладижинську міську раду зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн.

Логін
Пароль