Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Ладыжин- выдающиеся земляки Видатні земляки:Федір Михайлович Калінчук

Видатні земляки:Федір Михайлович Калінчук

http//www.tvereza.info/contacts/weareliving/images/kalinchuk_f.jpg
Народився Ф. М. Калінчук в с. Шепіївка Калинівського району Вінницької області в багатодітній православній родині колгоспників. У 1961 році пішов у перший клас і в 1971 році закінчив Грушковецьку середню школу-інтернат. І в школі, і після школи активно займався спортом, співом, танцями, туризмом. З 1971 по 1974 рік працював слюсарем на машинобудівному заводі м. Калинівка. З 1974 по 1976 рік - служба в ППО Радянської Армії в Ленінградській області. З 1976 по 1979 рік - навчання в сільськогосподарському технікумі м. Себеж Псковської області. Разом з навчанням працював секретарем комсомольської організації технікуму. У 1979 році отримав червоний диплом агронома і працював керуючим селища в Дновському районі Псковської області. З 1980 року працював в Іваново-Слобідській восьмирічній школі старшим піонервожатим. Зрозумів, що повинен міняти власне життя, хотілося бути хорошим прикладом дітям. Долаючи власну запрограмованість на вживання алкоголю і тютюну, відмовився від куріння і вживання алкоголю.
1982 рік - вступив до Вінницького педагогічного інституту, в 1987 році закінчив факультет фізичного виховання, працював учителем фізкультури та військової підготовки. На початку 1984 року, ознайомившись з лекціями Ф. Г. Углова і В. Г. Жданова, став свідомим тверезником. Відразу ж приступив до активної пропаганди тверезості серед колег, педагогів, учнів, колгоспників, робітників - скрізь, де тільки можливо. У 1985 році став активним членом Всесоюзного добровільного товариства боротьби за тверезість, але за критику на адресу лукавих керівників ВДОБТ та інших членів товариства мав безліч проблем і мало однодумців. З 1987 року, працював директором Калинівського Будинку піонерів. Його запрошували проводити бесіди з пацієнтами наркологів і виступати з лекціями про тверезість серед молоді.
У 1988 році Федір Михайлович одружився. З 1989 року працював директором Лукашівської школи, де теж пропагував тверезість. В цьому ж році закінчив курси за методом Г. А. Шичка у м. Вінниці у Кісілова Ю. А. Відразу ж приступив до проведення курсів з позбавлення від алкогольної та тютюнової залежності. Згодом перейшов працювати в інтернат для розумово відсталих дітей, паралельно працюючи за методом Г. А. Шичка у м. Ладижині Вінницької області. У 1990 році відвідав кілька занять Ю. А. Соколова. Потім був змушений кинути роботу в школі і зайнятися виключно пропагандою тверезості і вести курси за методом Шичка у м. Ладижині, Вінниці, Черкасах, Тернополі, Львові, Києві та багатьох інших містах України та Росії. Підготував понад двадцять викладачів за методом Шичка, давав постійно консультації всім бажаючим і живуть тверезо, читав лекції про тверезість від товариства «Знання».
Крім цього Ф. М. Калинчук постійно працював у вузах, школах, трудових колективах. Допоміг позбутися від алкогольної залежності десяткам сімей м. Козятин, з якими постійно зустрічався, проводив спільні заходи, виїжджав на всеукраїнські зльоти та конференції тверезості. Випустив дві книги українською мовою з корекції зору, книгу про тверезість, розробив власну програму для студентів і школярів. Проводив щорічно близько 200 виступів з питань тверезості. Останнім часом працював у вузах Західної України та Києва.
Ф. М. Калинчук став ініціатором створення руху «Твереза Україна» та одним з організаторів однойменного сайту в Інтернеті. Регулярно проводив виступи на українському радіо, місцевих і регіональних каналах телебачення. Був організатором і брав безпосередню участь в тверезницьких семінарах Україні та країн СНД. Був одним з організаторів Українських тверезницьких зльотів в Карпатах і на Вінниччині. Останні роки активно працював над дисертацією за методикою Шичка і собріології.
Федір Михайлович був активним життєлюбом. Продовжував займатися доступними видами спорту, танцями, туризмом. Любив співати пісні, читати, писати статті, книги, вірші та байки. Він був справжнім патріотом своєї Батьківщини, любив Батьківщину і свій народ, беріг його від усього поганого, воював з тими, хто споює і «скурює» жителів України. Звичайно, алкогольно-тютюновий бізнес не міг залишити в спокої гідного патріота і активного тверезника і вів постійне його цькування, що в кінцевому результаті і відбилося на його здоров'ї.
У Федора Михайловича залишилася дружина, теж переконана тверезниця і продовжувачка його справи. Всі п'ятеро дітей Федора Михайловича пішли по його тверезницьких стопах. Девізом життя Федора Михайловича були слова: «Жити тверезо це не святість, а всього лише норма, без якої неможливий духовний, моральний, фізичний розвиток людини».
Добра пам'ять про Федора Михайловича Калінчук залишиться у нас назавжди.
Президія МАТр прийняла рішення написати про Ф. М. Калінчука книгу і видати її до його 60-річчя у серії видавничого проекту МАТр «Апостоли тверезості».

10 ТРАВНЯ 2012 РОКУ НЕ СТАЛО КАЛІНЧУКА ФЕДОРА МИХАЙЛОВИЧА (1 СЕРПНЯ 1954 РОКУ - 10 ТРАВНЯ 2012 РОКУ) - ВЕТЕРАНА ТВЕРЕЗНИЦЬКОГО РУХУ УКРАЇНИ, ПРОФЕСОРА МІЖНАРОДНОЇ АКАДЕМІЇ ТВЕРЕЗОСТІ, ЛАУРЕАТА МІЖНАРОДНОЇ ЗОЛОТОЇ МЕДАЛІ ІМ. АКАДЕМІКА Ф. Г. УГЛОВА.
21 травня 2012 | | Автор:Arhip | Переглядів: 1340 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
В Ладижині відбувся другий екологічний форум В Ладижині відбувся другий екологічний форум "Суспільство ЗА чисте виробництво" Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством Громадське обговорення:  інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Громадське обговорення: інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції "Бібліотекар на годину Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. Міський голова Валерій Коломєйцев має намір передати лікарню в державну власність Міський голова Валерій Коломєйцев має намір передати лікарню в державну власність

Логін
Пароль