Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Суспільство, Интервью, Ладыжин- выдающиеся земляки Сьогодні виповнилось 85 років з дня народження Валентина Халабузаря

Сьогодні виповнилось 85 років з дня народження Валентина Халабузаря

5018_17240042_12383419062736_1873046072828628585_o_1.jpg (78.74 Kb)
Сьогодні виповнилось 85 років з дня народження видатного ладижинця Валентина Халабузаря, директора державного підприємства «ЕНЗИМ», який його власне побудував, а згодом керував одним із самих великих підприємств мікробіологічної галузі в Європі. Валентин Георгійович крім всього внесений до переліку почесних громадян міста Ладижин.

Про це повідомив син Георгій на своїй сторінці в соціальній мережі «Фейсбук».

«Світлої пам'яті про батька! В цей день народився мій батько, Халабузар Валентин Георгійович (12.03.1932 – 30.12.2010), маріупольський (приазовський) грек, чудової і простої душі людина незважаючи на займані посади, жив скромно, здобув повагу у виробничих колективах, якими керував, а також у жителів р. Ладижина (Вінницької області), почесним жителем якого є», - написав Георгій Валентинович.

Цитата:
Народився Валентин Халабузар в смт. Велика Новоселівка (Великий Янісоль, Донецької області заселені в основному греками-еллінами) в сім'ї військового. Батько рано помер від ран у 1941 році. Під час війни сім'я, мама і він, були евакуйовані в Узбекистан. Після повернення з евакуації брав участь у розмінуванні свого селища. Навчаючись у старших класах одночасно, через брак фахівців, працював директором цієї школи. Потім вступ та навчання в Харківському політесі (ХПІ) на інженера-хіміка. Закінчивши навчання отримав направлення на новозбудований хімкомбінат «Азот» (р. Сєверодонецьк, Луганська область). Молоде місто хіміків швидко розвивалось як промисловий центр. У цьому місті він зустрів свою половинку Полуектову Ларису, молодого фахівця за направленням Новочеркаського політеху. Пройшов свій трудовий шлях на цьому підприємстві від посади інженера КВП, потім майстер цеху, начальник цеху, закінчив звільненим парторгом підприємства. В подальшому був призначений директором будування заводу склопластиків, який після його введення очолив. Під час його роботи на цьому підприємстві до запам'ятовуючих подій можна віднести початок виробництва мікроавтобуса «Старт», який можна побачити в к/ф «Кавказька полонянка», і вимпел для інституту Корольова, який був закинутий на Місяць. Батькові багато разів пропонували працювати в Москві на посаді керівника відділу по хімії ЦК КПРС, але він постійно відмовлявся, так як любив живу справу, працюючи у виробничому колективі, за що неодноразово отримував стягнення по партійній лінії.
У 1972 році партія вирішила «кинути» його на будівництво нового великого підприємства. Було дві пропозиції: р. Саки (Крим) або м. Ладижин Вінницької області. Батько вибрав другий варіант, часто жартував нібито з-за назви. В цьому місті під його керівництвом був побудований великий завод мікробіологічного синтезу (ДП «ЕНЗИМ» - одне з найбільших підприємств Європи), де і прожив він до кінця своїх днів.

«За своє життя був нагороджений численними нагородами, головними з них: орден трудового червоного прапора, почесний хімік СРСР. У нього 21 авторське свідоцтво в галузі хімії. Ідеологічно був переконаним сталіністом, як би хто до цього не ставився. Таким він був!Спасибі всім, хто зберіг про нього добру пам'ять!», - написав син Валентина Халабузаря.
Фото Георгія Халабузаря:
12 березень 2017 | | Автор:Arhip | Переглядів: 1751 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі

Логін
Пароль