Вибори 2012

Вибори 2012 17-й виборчий округ

Григорій Заболотний, Статті

 

Олігархи на виборах: Порошенко ставить на Заболотного

Пропонуємо до вашої уваги уривок зі статті Сергія Лещенка, яка була опублікована на Українській правді щодо участі олігархів на виборах до Верховної Ради України. Пропонуємо уривок, що стосується нашого виборчого округу і наших кандидатів, зокрема Петра Порошенко та його кандидата Заболотного.

http//img.pravda.com.ua/images/doc/1/2/129e8df-ukraine-orbits-small2.jpg

Десять-п'ятнадцять років тому посвідчення народного депутата було обов'язковим атрибутом українського олігарха.
У дні вирішальних голосувань у коридорі Верховної Ради можна було зустріти Віктора Пінчука без краватки. Олександр Ярославський не гидував спускатися до загальної їдальні. Ігор Бакай приїжджав під купол в супроводі міліцейського ескорту, а Григорій Суркіс навіть одного разу отримав від Юлії Тимошенко удар підбором по нозі.
У ті дні радник президента Кучми і "директор-розпорядник парламенту" Олександр Волков демонстрував дива відкритості - він погоджувався давати коментарі журналістам! Щоправда, тільки один раз на кілька тижнів - і тільки коли навколо зберуться всі телекамери.
Сьогодні ці звичаї в минулому. Українські олігархи масово відмовилися від ідеї отримати депутатський мандат. З числа лідерів найбільших фінансово-промислових груп до наступного парламенту можуть потрапити хіба що Костянтин Жеваго та Петро Порошенко. На рахуючи Юрія Іванющенка, статус і статки якого все ще визначити неможливо.
"Українська правда" аналізує шляхи потрапляння до наступного парламенту людей, близьких до тих чи інших фінансово-промислових груп.

Досвід останніх років показав, що депутатство не рятує від неприємностей - прикладом чому став той таки Жеваго, підприємства якого "трясуть" всі роки президентства Януковича. Водночас можна домовлятися з будь-якою владою, і не будучи депутатом - це показав протягом останніх років Олександр Ярославський.
Тому найчастіше в списках кандидатів можна побачити не самих олігархів, а їхніх людей. Це - код для розгадки, хто підтримує цю політичну силу або грошима, або медіа-ресурсом, або зв'язками. Крім того, ці вибори - спроба "старих" олігархів зупинити експансію "донецьких" та повернути втрачений вплив.

ГРУПА ПОРОШЕНКА

http//img.pravda.com.ua/images/doc/d/1/d17604b-poroh.jpg

http//lad.vn.ua/2012/uploads/images/default/7682_poroshenko.jpg

Міністр економіки Петро Порошенко веде одразу чотирьох мажоритарників у своїй вотчині - на Вінничині. Це сам Порошенко, його батько та близькі соратники - Олександр Домбровський і Григорій Заболотний.
Кума Порошенка Оксана Білозір, яка також виступає vip-агітаторів за родину на концертах у Вінницькій області, балотується на Житомирщині.
Генпродюсер "5 каналу" Юрій Стець отримав прохідне місце в списку опозиції. Ще два колишніх губернатори з квоти Порошенка зразка 2005 року ідуть за мажоритарними округами.

Порошенко Петро
12 округ, Вінницька область
Порошенко-молодший балотується за округом у Вінниці, куди він багато років уже вкладає кошти.

Порошенко Олексій
16 округ, Вінницька область
Батько Порошенка балотується в окрузі, де розташовані сільськогосподарські підприємства родини. Його конкурентом є Оксана Калетник, сестра нинішнього керівника української митниці "комуніста" Ігоря Калетника.

Домбровський Олександр
11 округ, Вінницька область
Близький соратник Порошенка, якого він пролобіював на посаду губернатора після помаранчевої революції, Домбровський зміг протриматися в цьому кріслі до закінчення каденції Ющенка. Домбровський іде за округом у Вінниці, де його конкурентом є інший комуніст Валерій Бевз.

Заболотний Григорій
17 округ, Вінницька область
Заболотний - колишній голова Вінницької обласної ради та ще один близький соратник Порошенка. Його конкурент у цьому окрузі - нинішній депутат Анатолій Матвієнко.

Білозір Оксана
66 округ, Житомирська область
Кума Порошенко та учасниця концертів на його підтримку в округах Вінничини балотується у Житомирській області, де її конкурентами є регіонал Журавський, Рудченко від блоку Литвина та Добряк від опозиції.

Стець Юрій
63 номер списку "Батьківщини"
Стець очолив комітет свободи слова одночасно з призначенням Порошенка міністром економіки. Він продовжує суміщати роботу депутата з посадою генпродюсера "5 каналу", який Порошенко не гребує використовувати на сімейні потреби - як то висвітлення висунення рідного батька в депутати.

Атрощенко Владислав
206 округ, Чернігівська область
Атрощенко був пролобійований Порошенком на посаду губернатора області в часи Ющенка. Сьогодні Атрощенко балотується як самовисуванець. На окрузі в нього є двійник, а головний конкурент - Станіслав Прокопенко, перший заступник губернатора і людина Едуарда Прутніка.

Жебрівський Павло
63 округ, Житомирська область
Жебрівський також після помаранчевої революції став губернатором області за протекцією Порошенка. Жебрівському обіцяли статус єдиного кандидата від опозиції в цьому окрузі, хоча в підсумку там пішов самовисуванцем депутат від БЮТ Павло Унгурян.

Повний текст статті можна прочитати за посиланням: http://www.pravda.com.ua/articles/2012/09/7/6972227/

Схему взаємодії кандидатів з олігархами можна побачити туту в більшому розмірі: http://img.pravda.com.ua/files/e/f/ef9c6ac-ukraine-orbits-big2.jpg
Коментарі:

12.09.2012 - 16:16 #1Vita
Хаха. Фотографії нагаують серіал "Бригада" із їх геніальною політичною фразою "Братва рі=вется к власти". тільки сьогодні це не братва, а високопоставлені олігархи, в краватках і костюмах. аж тошно стає...як дивлюсь на ці клани.
12.09.2012 - 17:46 #2№1
Порошенко до влади іде і весь свій клан із собою веде!))) веде шоб лобіювати свої бізнесові інтерси у Раді, а там де будуть інші питання він вигідно продасть голоси ригіоналам, тому на багатьох округах голосувати за ПР чи за українських парашенків різниці немає
12.09.2012 - 17:54 #3Пан
політика в Україні - це бізнес. Кожен багач сунев до ради своїх людей. потім ми питаємо чому у нас тендери закриті? чому депутати живуть як в Бога за пазухою? то вони королі тут. Потрібно нових обирати.
Комментирование данной новости запрещено.