Вибори 2012

Вибори 2012 17-й виборчий округ

Григорій Заболотний, Статті

 

Обозреватель: Люди Порошенка - граблі для об’єднаної опозиції ( 16 серпня)

Завершується процес реєстрації кандидатів у народні депутати як за партійними списками, так і у одномандатних округах. Інформація ЦВК щодо осіб, які змагатимуться (чи вдаватимуть, що змагатимуться) за нардепівський значок, вже зараз дає можливість зробити кілька попередніх прогнозів щодо складу майбутньої Верховної Ради. І чи не найочевидніший прогноз – опозиції буде важко утримати певну частину "своїх" депутатів від приєднання до провладних, "регіоналівських", сил.
http//i.obozrevatel.ua/8/1306893/506210.jpg
Не дивлячи на те, що значну частину своєї передвиборчої риторики лідери об’єднаної опозиції приділяють "боротьбі з тушками", вже зараз очевидно, що по низці одномандатних округів під популярною вивіскою "узгоджений кандидат від опозиції" балотуються якщо не троянські коні, то вже напевне "темні конячки".

Ці "жеребчики" вдягаються в пальта "земляків", ба навіть "представників опозиції", щоб бути ближче до народу. Вони вважають, що виборці не здатні скласти один та один і зробити адекватні висновки щодо їхнього політичного минулого та достатньо очевидного політичного майбутнього.

Звичайно, такі фігуранти, у переважній більшості випадків, є не так "таємними агентами" штабу Партії регіонів, як креатурами серйозних політичних гравців другого плану, які мріють вирватись на план перший. Кілька відданих депутатів ВР можуть стати вагомим аргументом у кулуарних торгах таких важковаговиків. До останніх, поза сумнівом, належить Петро Порошенко, якому портфель економічного міністра вочевидь видається замалим.

Те, що Петро Олексійович мріє отримати у новому скликанні парламенту персональну фракцію (формальну чи негласну, неважливо), підтверджує його активна робота по Вінницькій області. В цьому рідному для Порошенка краї балотується не лише він сам на пару із рідним татом, але й ціла порошенківська гвардія колишньої і нинішньої номенклатури обласного рівня – Домбровський, Заболотний та ін.

Висуванці Петра Олексійовича із непересічним завзяттям працюють на своїх округах і вкладають у агітацію неабиякі ресурси - вони налаштовані на перемогу. І вкладають не просто так: в обмін на приєднання "вінницької депутатської фракції" до провладної більшості після 28 жовтня Порошенко може отримати не тільки благословення Президента на спікерську посаду, але й (за певних умов) крісло прем’єра. Отже, ставки у цій грі досить високі.

Але проблема в тому, що виборці Вінниччини з певним побоюванням ставляться до "самовисуванців" нинішнього міністра торгівлі та економічного розвитку і воліють підтримувати опозиційних кандидатів. Тому креатури Порошенка намагаються максимально дистанціюватись від влади і за можливості видати себе за істинних борців з "режимом Януковича".

Показовою тут є ситуація по виборчому окрузі № 17 із центром у місті Ладижині. Тут ані "Батьківщина", ані "Свобода" не стали висувати свого кандидата, бо вони знають, що головна боротьба за округ точитиметься між провладним кандидатом з одного боку та чинним нардепом від опозиційної партії "Собор" Анатолієм Матвієнком. І висування ще когось під виглядом "опозиції" розпорошує протестні голоси та грає на руку владі.

Але, як стало нам відомо із джерела, пов’язаного із центральним виборчим штабом опозиції, віднедавна Петро Олексійович Порошенко дуже наполегливо добивається проголошення "єдиним кандидатом від об’єднаної опозиції" по 17-му окрузі свого ставленика – Григорія Заболотного. Це екс-голова Вінницької облради, людина, яку без перебільшення багато років вважають одним зі стовпів Партії регіонів в цій області. І те, що зараз Г.Заболотний, як чинний депутат облради, формально входить не у фракцію Партії регіонів, а у порошенківську фракцію "Єдність", нікому очей не замулить.

Звичайно, публічна підтримка лідерами опозиції Заболотного в окрузі надто багатьох виборців не переконає віддати за нього свої голоси. Заболотного в 17-му окрузі добре знають. Він вже неодноразово перебігав з фракції до фракції, і завжди - до провладної. Тому переконати людей в тому, що він проти влади, буде украй складно. Але узгодження цієї кандидатури з об’єднаною опозицією дозволить ставленику Порошенка отримати примарну надію на виграш, а самому Петру Олесійовичу – на спікерство в майбутній Раді.

Отже, нащо ця комбінація з перевдяганням у опозиційні маскувальні халати самому Порошенку та його висуванцям - цілком зрозуміло. Неясно інше: навіщо опозиції свідомо наступати на поставлені перед нею граблі – щоб потім знов тужливо звинувачувати у своїй безпорадності зрадників-перебіжчиків?

Джерело: http://obozrevatel.com/politics/81025-lyudi-poroshenka-grabli-dlya-obednanoi-opozitsii.htm
Коментарі:

18.08.2012 - 23:23 #1Ніна
Не може Юля підтримати Матвієнка. Бо він ще більше ніж Янукович в свій час звинувачував її у всіх смертних гріхах. І підтримка Юлією Матвієнка - це втрачання її власного рейтингу. Хай Матвієнко почекає, покі Юля зійде з політичної арени, можливо тоді продажні Бютівці( такі як Ладижинські) і підтримають Матвієнка!
18.08.2012 - 23:27 #2Ніна
А Заболотний , якій би не був для вас поганий, але в не кращі для Юлі часи, зустрічав її разом із Тарасюком, у Львові ( не дивлячись на сильний мороз). На жаль Матвієнко тоді ще про вибори не думав. Він напевне думав, що якось воно буде. А ось ЯК!!!!!
18.08.2012 - 23:55 #3Василь Іванович
І за тих нещастних 3 000 гривень, які отримуєш в гриші в штабі, ти готова навіть забути як він судився з Рухом в 2003 році??? Як він відсудив у руха 40 000 гривень, бо наша газета "Побожжя" написала як він дерибанить землі в Хмільнику... ти зрадниця ніно! Ти просто ВАРЯГ!!!!
19.08.2012 - 00:13 #4Arhip
Якщо прогнози політологів виправдаються, то наша продажна Вінницька опозиція не підтримає ні Заболотного ні Матвієнко, а наприклад Антона Бойдаченко зі Свободи, який апріорі не може взяти більше 5 %, бо ідеологію Свободи в області не підтримують.
19.08.2012 - 00:14 #5Arhip
Таким чином, вивільнюються голоси опозиційного електорату, який має більшість на Вінниччині, а тут ці голоси або їх частину вхопить Кучер, рейтинг якого вже зараз найвищий за всіх.... Отака от технологія.
12.10.2012 - 11:38 #6Венчагов
В штабі Матвієнко 3 000 гривень люди отримують?!?!?!??!?!?
БЕССОВІСТНИЙ !
Кучер мінімум 8 000 платить!
12.10.2012 - 15:21 #7гость
Делите на 3 раза, я была руководителем приёмной и получала 1200 грн, а мой помошник 800 грн.
12.10.2012 - 15:39 #8dentokind
гость Ви часом були не керівником Ладижинської приймальні Матвієнка?
12.10.2012 - 15:46 #9Петр Иванович
ну тогда все кто был за "опозиционера" матвиенка, включая и батькивщину, с сегодняшнего дня будут получать зарплату в штабе заболотного. прикольно.
Комментирование данной новости запрещено.