Вибори 2012

Вибори 2012 17-й виборчий округ

Статті

 

ЗМІ: Порошенко зустрівся з Яценюком, потім з Януковичем - вони послали його в мери Києва

http//lad.vn.ua/2012/uploads/images/default/4d5ea720d3_107076.jpgНезважаючи на те, що дати виборів мера Києва ще немає, навколо кандидатур вже розпалюються пристрасті. Найчастіше в кулуарах звучить прізвище Петра Порошенка. Про те, що Порошенко буде балотуватися на посаду мера столиці, вже серйозно говорять в кулуарах не тільки Київради, а й парламенту. "Я чув, що Порошенко ходив навіть до президента, і той йому дав пораду йти в опозицію і через неї - в мери", - сказало "Сегодня" джерело в Партії регіонів.

Хоча влада офіційно наполягає на кандидатурі голови КМДА Олександра Попова. "Наш єдиний кандидат - Олександр Попов, іншого немає", - запевняє заступник голови фракції ПР Михайло Чечетов.

Днями, як розповідають джерела, наближені до керівництва "Батьківщини", Арсеній Яценюк зустрічався з Петром Порошенком і запропонував йому балотуватися на посаду мера столиці. "Яценюк запропонував Петру Олексійовичу піти на Київ і увійти у фракцію "Батьківщини" у парламенті. Порошенко не відмовився, але взяв час подумати", - переказує джерело.

Сам Порошенко інформацію про участь у виборах мера не коментує. "Немає виборів, немає дискусії", - відповів Порошенко.

Нічого не знає про наміри Порошенка і ще донедавна головний опозиційний кандидат у мери Віталій Кличко. "Я вперше від вас це чую, тому нічого не можу сказати, хоча до Порошенка добре ставлюся. До речі, а він зараз в уряді?" - запитав нардеп Кличко.

На думку політолога Вадима Карасьова, той факт, що і опозиція, і влада зацікавилися Порошенком, недивний. "У ПР немає стовідсотково прохідного кандидата. Якщо Попов програє вибори, то це стане серйозним ударом для партії. А з Порошенком вони зможуть налагодити відносини, адже він вже працював в уряді. Опозицію він теж влаштує - для них він політично нейтральний. Кияни його теж підтримають. А самому Порошенку потрібен масштаб. Він зараз в дивній ситуації - своєї фракції не має, в чужу вступати не хочеться. У Києві він реалізує свої амбіції. Але йому потрібні всі повноваження - і мера, і голови КМДА. Чи піде на це ПР, не знаю, може, вони захочуть підстраховуватися своїм головою адміністрації", - припускає Карасьов.

У самій фракції ПР ще не вирішили, чи будуть вони об'єднувати ці повноваження. "Поки що ні, але, може, будуть зміни в Конституцію, я не знаю ще", - каже Чечетов.

1 червня Леонід Черновецький написав заяву про відставку з поста міського голови.

19 липня секретар Київради Галина Герега звернулася до Верховної Ради з клопотанням щодо призначення позачергових виборів Київського міського голови.

1 листопада повідомлялося, що партія "УДАР" Віталія Кличка" має намір ініціювати призначення Верховною Радою дати виборів мера Києва та Київської міської ради на травень 2013 року. Про це повідомив лідер партії Віталій Кличко.

22 листопада Олександр Попов заявив, що провал Партії регіонів на виборах ВР у Києві не зменшує його шансів отримати перемогу на виборах мера столиці в 2013 році.

10 грудня Попов сказав, що вибори мера Києва мають відбутися разом із виборами до Київради навесні 2013 року.

Джерело: http://www.newsru.ua/ukraine/27dec2012/poroshenko.html
Комментирование данной новости запрещено.