Вибори 2012

Вибори 2012 17-й виборчий округ

Статті

 

Вінниччина після виборів: місяць чуток і очікувань

Насамперед, увага вінничан у післявиборчу ніч та ще кілька днів по тому була прикута до протистояння на проблемних округах № 11 (м. Вінниця) та № 14 (з центром у м. Жмеринка). Були і взаємні звинувачення, і штовханина в окружних комісіях, і мітинги опозиційних сил (не надто масові й активні) та з’ясування стосунків в окружкомах і в судах, внаслідок чого переможцями вийшли самовисуванці Олександр Домбровський (11-й округ) та Віктор Жеребнюк (14-й округ), а без депутатських мандатів лишились їхні основні суперники - Іван Мельничук та Наталя Солейко - висунуті «Батьківщиною». Власне, хоч опозиція на Вінниччині не надто успішно виступила в округах, проте домоглася сумарної більшості за партійними списками.
http//lad.vn.ua/2012/uploads/images/default/7881_staruhi_s_noutom.  jpg
Микола Джига, Григорій Калетник, Оксана Калетник, Віктор Жеребнюк, Григорій Заболотний, Олександр Домбровський, Петро Порошенко, Микола Катеринчук – ці новообрані депутати-мажоритарники віднині представлятимуть нашу область у Верховній Раді. Обранцями за партійними списками політсил стали також вінничани Геннадій Ткачук, Олег Зарубінський, Ігор Калетнік, Володимир Продивус, а депутат Вінницької облради Віктор Тимошенко переміг в окрузі на Черкащині. Не посміхнулась цього разу депутатська фортуна Іванові Бондарчуку, Валерію Бевзу, Василеві Чернію, Сергієві Кудлаєнку та ще низці знаних на Вінниччині політиків. Хоча дехто зі «списочників», що не пройшли до ВР, теоретично близький до депутатського мандата (як-от Сергій Кудлаєнко та Олексій Фурман), якщо хтось із їхніх колег у прохідних частинах партійних списків з якихось причин відмовиться від депутатства.

Чутки й очікування – відмовиться чи не відмовиться? – часто сьогодні висловлюють вінничани в контексті постаті Петра Порошенка. Чи лишиться він міністром, чи піде до парламенту, чи сформує власну фракцію, чи стане спікером, віце-спікером або й прем’єром?.. Хоча сам Петро Порошенко заявив, що працюватиме в Раді, оскільки поважає високу довіру, що висловили йому виборці-вінничани в окрузі № 12.

Загалом післявиборчий місяць жителі Вінниччини, та й всієї України, живуть очікуваннями та чутками. Чутки про подорожчання хліба та компослуг, очікування холодів і грипу, очікування свят (це для оптимістів), очікування кінця світу (для песимістів)… Ну і, звісно, очікування нового губернатора. Лишається інтригою, хто ж замінить обраного нардепом Миколу Джигу на посаді голови облдержадміністрації. Може, перший заступник Іван Мовчан? Або й інші заступники – Григорій Дерун чи Володимир Барецький? Обговорюються кандидатури Сергія Татусяка, Тетяни Антонець, навіть Петра Литвина, брата голови Верховної Ради. Хто ж це буде: людина Калетника, людина Порошенка, людина Литвина? А може, «варяг»? Останнього дуже б не хотілося екс-голові ОДА Миколі Джизі, який сказав, що хотів би бачити своїм наступником людину місцеву, яка добре розуміється на сільському господарстві… Отже, таки Мовчан?

Очікують небайдужі до політики вінничани і відомостей, хто прийде до обласної ради замість вибулих до ВР регіоналів Миколи Джиги (вже відомо - адвокат Наталя Костик) і Віктора Тимошенка (наразі ще невідомо). А замість Геннадія Ткачука до Вінницької міськради проходить Олег Легеза, наступний за списком.

Очікуються і перестановки в обласних управліннях та на посадах голів РДА, і проміжні вибори (чи довибори) до обласної ради в Калинівському та Бершадському районах (замість Домбровського та Заболотного). А ще вінничани чекають та намагаються вгадати, до яких же фракцій увійдуть земляки-самовисуванці. Першою інтригу розкрила Оксана Калетник, оголосивши про своє приєднання до комуністів, серед яких і її двоюрідний брат Ігор Калетник.

Не обійшлось у поствиборчому вінницькому політикумі і без курйозів. Наприклад, на мітингу з нагоди річниці Помаранчевої революції привітали з обранням до парламенту «свободівця» Олексія Фурмана, хоча згодом виявилося, що обраними є лише 25 його однопартійців, Фурман же у списку 26-й…

Стривожила й розвеселила земляків чутка, що кандидат Петро Юрчишин нібито зруйнував дорогу до села, збудовану ним до виборів – за те, що виборці його не підтримали. Необраний кандидат аргументує, що він такого не робив, отже інформацію цю можна вважати або наклепом, або «фольклором». Побачимо, які чутки спростує і які очікування справдить наступний місяць, останній у році.

ВІННИЦЯ.info
Комментирование данной новости запрещено.