Вибори 2012

Вибори 2012 17-й виборчий округ

Статті, Соцопитування

 

Вибори Ради: три великі соціологічні служби проведуть спільний екзит-пол

У день виборів, 28 жовтня, фонд Демократичні ініціативи, Київський міжнародний інститут соціології та Український центр економічних і політичних досліджень імені Разумкова проведуть Національний екзит-пол.

Як повідомила директор фонду Демократичні ініціативи Ірина Бекешкіна, управління проектом, фінансовий і медійний менеджмент екзит-полу здійснюватиме фонд Демократичні ініціативи. При цьому опитування проводитимуть КМІС і Центр Разумкова.

За словами Бекешкіної, планується триразове оприлюднення результатів: одразу після закриття дільниць о 20:00 на основі даних, які зібрані за дві години до закриття дільниць; за три години після закриття дільниць - о 23:00 з додаванням даних, зібраних на дільницях, де робота тривала до закриття дільниць. Також планується оприлюднити детальний звіт через п'ять-сім днів після отримання паперових анкет.

Соціолог також зазначила, що екзит-пол буде повністю відкритим. "Ми повністю відкриті і в процесі, і в результатах", - сказала вона. За її словами, екзит-пол буде проведено тільки в двох мажоритарних округах, оскільки соціологи вирішили, що краще зосередитися на загальнонаціональному окрузі. Цими мажоритарними округами будуть ті, де буде спостерігатися "найбільш напружена боротьба".

Бекешкіна також повідомила, що проведення екзит-полу буде коштувати близько 130 тисяч доларів. За її словами, Національний екзит-пол-2012 фінансово підтриманий Міжнародним фондом Відродження, програмою Matra посольства Нідерландів в Україні, Національним фондом підтримки демократії, РАСТ, проектом Inter і ЄС.

У свою чергу генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто повідомив, що екзит-пол планується провести на 300 дільницях. Всього планується опитати 16 500 респондентів. На кожній дільниці буде працювати дві-три людини, всього будуть задіяні близько 700 інтерв'юерів, які пройдуть спеціальне навчання.

Соціологи припускають, що помилка вибірки не перевищить 2,5% для лідерів і буде в межах 0,5-1% для інших партій і блоків. Соціолог повідомив, що під час проведення екзит-полу буде застосовуватися методика таємного голосування, оскільки вона зменшує кількість відмов і істотно підвищує надійність даних екзит-полу.
http//www.trud.ru/userfiles/gallery/a3/b_a35deef977c96fd5110a350cbdffa9c4.jpg
Суть методики полягає в тому, що під час проведення опитування замість прямого запитання Скажіть, за кого Ви проголосували? респондент сам заповнює анкету, яка починається з цього питання. Крім того, анкета буде містити питання про стать, вікову групу, освіту, а також час прийняття рішення, за кого голосувати.

Раніше соціологи повідомляли, що в день парламентських виборів в рамках екзит-полу планують провести опитування 20 тисяч виборців на 400 виборчих дільницях.

За матерiалами: УНІАН
Комментирование данной новости запрещено.