Вибори 2012

Вибори 2012 17-й виборчий округ

Статті

 

У Верховній Раді нового скликання щонайменше 12 вінничан

За списками партій до Верховної Ради нового скликання пройшло четверо вінничан, усі інші - мажоритарникиДолю більшості у парламенті нового скликання вирішать незалежні мажоритарники, кажуть експерти. Теоретично всі вони разом, приєднавшись до опозиції, можуть дати їй більшість, хоча в це не дуже віриться. Тим більш, що у Партії Регіонів впевнені - більшість самовисуванців приєднається до них, і регіонали отримають фракцію, яка самостійно буде мати 226 голосів.МажоритарщикиОлександр ДомбровськийКолишній мер Вінниці та губернатор області переміг на виборах як самовисуванець.
http//lad.vn.ua/2012/uploads/images/default/25d025b425d025be25d025bc25d025b125d1258025d025be25d025b225d1258125d025ba25d025b825d025b9.jpg
Вінницький округ №11, по якому він балотувався, входив на цих виборах увійшов до числа найбільш "проблемних". Від інших вирізнявся тим, що тут кофлікутвали кандидати, які позиціонуються як представники демократичного табору - незалежний кандидат Олександр Домбровський та кандидат від об'єднаної опозиції Наталія Солейко. http//lad.  vn.ua/2012/uploads/images/default/25d025bf25d025be25d1258025d025be25d1258825d025b525d025bd25d025ba25d025be.jpg

Врешті Олександру Домбровському довелося навіть домагатися перерахунку голосів через Вінницький окружний адміністративний суд, який прийняв рішення на його користь. За підсумками обробки 100% бюлетенів Олександр Домбровський виграв з результатом в 30,16% (29 тис. 841 голосів). На другому місці представниця во "Батьківщина" Наталія Солейко з 28% (27 тис. 706 голосів). Отже, згідно з інформацією сайту Центрвиборчкому, Домбровський випередив Солейко на 2 тис. 135 голосів.

Петро ПорошенкоМіністр економічного розвитку і торгівлі України Петро Порошенко як самовисуванець балотувався на дванадцятому вінницькому окрузі. Він здобув підтримку 71,52% виборців, на другому місці - Володимир Базелюк від "Свободи" (9,12%).Петро Порошенко ще не прийняв рішення – залишиться він на посаді міністра економічного розвитку і торгівлі чи стане народним депутатом України.- Залежно від того, яким буде склад у парламенті та яким буде склад уряду, я прийму рішення, де ефективніше буде використано мої можливості, - сказав Петро Порошенко на прес-конференції в Києві. - Я очікую, що за підсумками парламентських виборів склад уряду буде суттєво змінено.

Жодній партії не вдасться сформувати одноосібну гарантовану більшість навіть з урахуванням мажоритарників.Микола Катеринчук Заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Миколу Катеринчука по виборчому окургу №13 як кандидата висувала Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина". Він переміг, оскільки виборці віддали йому 64,34% своїх голосів, на другому місці - самовисуванець Петро Юрчишин (15,40%).Цікаво, що вже після виборів з'явилася не правдива інформація - мовляв, після програшу Петро Юрчишин переорав грейдерами дорогу, що будував селянам перед виборами.

Сам Петро Юрчишин переконаний, що наклеп звів на нього Микола Катеринчук.- Він лив на мене бруд під час передвиборчої агітації. Й тепер продовжує свою брудну справу. Впевнений, що ця брехня — його рук діло. Але це просто смішно. Люди ж все бачать. Я виконую свої обіцянки, я в своєму житті курки не зарубав. А дороги по районі ми з братом вже 15 років будуємо, — каже Петро Юрчишин.Микола Катеринчук заперечив причетність до розповсюдження цієї чутки.Віктор ЖеребнюкОкруг №14 став ще одним каменем споикання для цьогорічних парламентських виборів. Тут переміг голова Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації Віктор Жеребнюк. Його результат - 33,32% голосів.

На другому місці - Іван Мельничук від "Батьківщини" - 33,24% голосів. Розрив становив 83 голоси. Особливістю перемоги Віктора Жеребнюка стало те, що у цьому окрузі протягом дня змінився переможець вже після перерахунку 100% голосів, раніше з перевагою в 251 голос переможцем називався опозиціонер.- Там мої голоси в пачку іншому зараховані, і дисбаланс по голосам став вирівнюватися. І ці голоси можуть стати вирішальними для кандидата, - заявляв тоді Віктор Жеребнюк.Натомість у "Батьківщині" заявили, що в цьому окрузі навмисно були знищені деякі бюлетені, які засвідчували перемогу Івана Мельничука.Микола ДжигаГолова Вінницької обласної державної адміністрації, висунутий Партією регіонів, Микола Джига переміг у вінницькому окурзі №15. Його результат - 39,65% голосів.

На другому місці - самовисуванець Василь Вовк - 32,95% голосів.Одразу після оголошення результатів позиція почала вимагати звільнити вінницького та ще кількох губернаторів, а також порушити кримінальні справи проти голів трьох окружкомів.- Ми як опозиція ставимо чітку вимогу про звільнення з посад голів обласних державних адміністрацій, які керували фальсифікаціями і продовжують ними керувати до сьогоднішнього дня. Голову Київської міської державної адміністрації Олександра Попова, голову Черкаської облдержадміністрації Сергія Тулуба, голову Вінницької облдержадміністрації Миколу Джигу, голову Миколаївської облдержадміністрації Миколу Круглова та голову Київської обласної адміністрації Анатолія Присяжнюка, - сказав на брифінгу віце-спікер Верховної Ради Микола Томенко, який до речі сам нині обраний за списками від БЮТ.Оксана КалєтнікУ 16 окрузі виграла самовисуванець Оксана Калєтнік - 43,22% голосів виборцв, на другому місці - Юрій Македон від "Батьківщини" - 37,36% голосів.

Двоюрідна сестра голови Держмитниці Ігоря Калєтніка, яка у Києві більш відома за прізвищем чоловіка - Єлманова, нині належить до тих мажоритарників, хто визначатиме обличчя нової більшості у Верховній Раді. Самовисуванка Оксана Калєтнік для експертів у цьому питанні якраз і слугує за приклад. Адже переможець виборів по 18 вінницькому округу Григорій Калєтнік - член нинішньої фракції "регіонів", а вона - його племінниця і переможниця на сусідньому 16 окрузі. Тож у якій фракції їм судилося разом зустрітися у парламенті - питання риторичне.Григорій ЗаболотнийПроректор Вінницького національного аграрного університету, самовисуванець Григорій Заболотний з результатом 46,73% голосів виборців переміг у окрузі №17, на другому місці - самовисуванець Микола Кучер - 38,71% голосів.Боротьба між основними конкурентами точилася запекла, а перемогти Григорію Заболотному допомогло те, що за кілька тижнів до дня голосування його офіційно підтримала об'єднана опозиція. Cам переможець каже, ніколи не приховував, що підтримував погляди «Батьківщини». Хоча першочергові його заяви завжди стосувались того, що він, як і Олександр Домбровський, йде на вибори у команді Петра Порошенка. Григорій КалєтнікВ 18 окрузі переміг самовисуванець Григорій Калєтнік. Він здобув підтримку 46,15% виборців і обійшов найближчого суперника Костянтина Якименко, який балотувався від "Батьківщини" і отримав 32,69% голосів.За оцінками експертів, перемогти на останньому етапі виборчих перегонів досвідченому політику було не складно, але це потребувало ретельної підготовки.— Після того, як з 18-го округу зняли Руслана Демчака, без особливих зусиль переміг регіонал Григорій Калєтнік, - каже вінницький політолог Олександр Логінов.За спискамиОлег ЗарубінськийКандидат в народні депутати, вінничанин Олег Зарубінський пройшов у новий парламент як 38 номер у списку Партії регіонів.

Його традиційна активність вже вилилась у заяву щодо можливої відмови від мандатів депутатів-мажоритарників від опозиції. Мовляв, тоді до парламенту замість них увійдуть ті, хто посів друге місце на виборах.- Немає питань – ваш Іваненко чи Петренко не хочуть бути в парламенті, але оскільки на одномандатних округах були інші кандидати, і вони здобули певну кількість голосів людей, то очевидно, той, хто посів друге місце, якщо вони хочуть, звичайно, має повне право бути в складі парламенту, - сказав Олег Зарубінський, коментуючи опозиційні протести про нібито фальсифіковані вибори в окремих округах.Володимир Продивус

Гарантовано проходить у Верховну Раду знаний у Вінниці бізнесмен, голова наглядової ради "Мостобуду" і корпорації "Прем'єр-фінанс", президент Федерації бокса України Володимир Продивус. Він у списках Партії регіонів був на 56 місці. Щоправда ім'я нашого земляка згадували в пресі не у зв'язку з виборами. Преса широко розголосила як Володимир Продивус зробив щедрий подарунок усім боксерам-учасникам Олімпійських ігор в Лондоні 2012 року - видав кожному путівки на заслужений відпочинок в Дубаї.Нагадаємо, що в 2010 році Володимир Продивус, чиї статки оцінюються в 31 млн. долларів, посів 99-е місце в рейтингу найбагатших українців "Золота сотня".Геннадій ТкачукДвадцять перше місце у списках "УДАРу" стало щасливим для вінничанина Геннадія Ткачука.

Сфера діяльності Геннадія Ткачука - будівництво та торгівля. Разом із молодшим братом Ігорем Ткачуком, який також балотувався по спискам "УДАРа", він володіє компаніями «Фірма« АЯГіК», «Укрсервіс плюс», «Євро інвест».Обидва брата входять до фракції «УДАР» у Вінницькій міській раді. Геннадій Ткачук називає себе засновником обласної парторганізації. - Особисто з Віталієм Кличком я питання свого членства в партії не обговорював, - каже Геннадій Ткачук. - Кілька разів ми спілкувалися, правда, це було спілкування у форматі «здрастє - здрастє». Питання створення партійної організації в 2009 році я обговорював з Віталієм Корнійчуком, коли він тільки починав формувати регіональні організації.Ігор КалєтнікСьоме місце в партійному списку Компартії гарантувало місце у Верховній раді голові Державної митної служби України Ігорю Калєтніку.Втім, чиновник високого рангу, молодший з клану Калєтніків поки стурбований не тим як будувати стосунки у парламенті, а тим, як знайти спільну мову з закордонними колегами.

Під час зустрічі у Вашингтоні з виконуючим обов’язки комісара Служби митної та прикордонної охорони США Девідом Агіларом голова Держмитслужби України зазначив, що зберігається тенденція до збільшення обсягів двосторонньої торгівлі між Україною та США. За обсягом прямих іноземних інвестицій, залучених в економіку України, США посідають 10 місце.- Активізація торговельно-інвестиційного співробітництва між нашими країнами сприятиме подальшому проведенню системних економічних реформ і покращенню інвестиційного клімату, – цитує прес-служба Ігоря Калєтніка.Олексій ФурманНе потрапив до прохідної частини списку "Свободи" вінничанин Олексій Фурман.

Але як 26 номер, він має всі шанси отримати заповітний мандат, коли його однопартійці почнуть заповнювати місця в уряді, звільняючи крісла у сесійній залі. Голова Вінницької обласної організації "Свобода" з липня 1993 року і до цього часу очолює підприємство «Козак+». Ще навесні він був абсолютно упевнений в успіху своєї політичної сили і не помилився.- Переконаний, що ми долаємо прохідний бар'єр, - казав тоді Олексій Фурман. - Зростання нашої підтримки серед людей є постійним. Це підтверджують переповнені зали на зустрічах із нашим лідером Олегом Тягнибоком, зокрема на Сході і Півдні України. Тому стверджувати, що ми не долаємо п'ятивідсотковий бар'єр у парламент – це бігти поперед воза з кіньми.Читайте також: Міжнародні спостерігачі, які побували у Вінниці, визнали вибори демократичними-->
Комментирование данной новости запрещено.