Вибори 2012

Вибори 2012 17-й виборчий округ

Статті

 

У суспільстві існує стійкий попит на нові політичні команди - соцопитування

У сучасному українському суспільстві існує стійкий запит на появу в політиці нових сил, побудованих не за лідерським типом, а за командним.
Про це сьогодні на прес-конференції заявила керівник сектору соціологічних досліджень Студії комунікацій PolitLab Світлана Кушнір, представляючи результати соціологічного дослідження "Електоральні переваги: особистість чи команда".
Відповідаючи на запитання "Якби вибори у Верховну Раду відбулися в наступну неділю, за яку з партій ви б проголосували?", близько 18% виборців висловили готовність віддати свої голоси за нові політичні проекти. 11,1% з них симпатизують партії УДАР Віталія Кличка, а 6,9% віддають перевагу партії "Україна - Вперед!" Наталії Королевської.
В іншому електоральні переваги розподілилися таким чином: 26,7% українців готові проголосувати за Партію регіонів, 15% готові віддати свої голоси об'єднаній опозиції на чолі з Арсенієм Яценюком. Як і раніше, високі позиції в комуністів - КПУ підтримують 11,4% опитаних. 3,2% підтримують ВО "Свобода" Олега Тягнибока.
У президентському рейтингу голоси опитаних розподілилися таким чином: Віктор Янукович - 21,9%, Віталій Кличко - 12,8%, Юлія Тимошенко - 7,7%, Петро Симоненко - 7,2%, Арсеній Яценюк - 5,6%, Сергій Тігіпко - 4,2%, Наталія Королевська - 4%, Анатолій Гриценко - 2,3%, Олег Тягнибок - 1,8%.
На думку Світлани Кушнір, у середовищі найбільш активної працездатної електоральної групи віком 25-45 років сьогодні формується попит не на "лідерські", а швидше на нові "командні" партійні проекти.
"Однак коли людям пропонують обрати із числа незнайомих їм нових політичних сил, вони не завжди підтримують їх, оскільки недостатньо добре знають представлених у них людей", - говорить вона.
Це, на думку соціолога, і визначає зростання рейтингів молодих партій УДАР і "Україна - Вперед!".
"Ці політичні сили показали людям гідні команди, і люди, що входять у їхні списки, досить добре відомі. Тому електорат і довіряє цим політичним проектам", - підкреслила Кушнір.
Також експерт зазначила, що зміна лідера у ВО "Батьківщина" фактично розколола "президентську" електоральну групу Юлії Тимошенко.
"У разі їх одночасного походу за президентською булавою лише 39,1% електорату "Батьківщини" підтримають Тимошенко, тоді як 25,7% готові будуть проголосувати за Арсенія Яценюка. Більше ніж 40% електоральних груп УДАРу й "Україна - Вперед!" на сьогодні ще не визначилися, за кого вони будуть голосувати на майбутніх президентських виборах. Це також підтверджує нашу гіпотезу про формування нової політичної культури усередині електоральних груп молодих партій, менш патерналістських, на відміну від електорату Партії регіонів, "Батьківщини" або комуністів", - заявила Кушнір.http//s54.radikal.ru/i145/1106/ef/4e2138c8fbae.jpg
Соціологічне дослідження на тему: "Електоральні переваги: особистість чи команда" було проведене Студією комунікацій PolitLab у період з 6 по 13 вересня. Методом особистого інтерв'ю вдома було опитано 1200 респондентів. У ході дослідження використовувалася імовірнісна випадкова вибірка, рівноспрямована за областями, що відображає структуру населення в містах і селах України за статтю і віком. Гранична помилка репрезентативності дослідження не перевищує 3,0%.
Комментирование данной новости запрещено.