Вибори 2012

Вибори 2012 17-й виборчий округ

Статті

 

Тарас Случик: після 28 жовтня ми можемо отримати безпрецедентну політичну кризу

Після 28 жовтня на Україну чекає неабияка політична криза, - стверджує співкоординатор громадського руху «Чесно» в Івано-Франківській області Тарас Случик. З його слів, зробити такі висновки його спонукали результати першого етапу проекту з фільтрації кандидатів у нардепи «Чеснометр».

На цьому етапі активісти «Чесно» досліджували тих кандидатів в народні обранці, які наразі вже мають депутатські мандати чинного скликання. На сьогоднішній день до Верховної Ради балотується 340 таких кандидатів. 338 з них в тій чи іншій мірі є порушниками визначених громадським рухом критеріїв депутатської добропорядності. 147 чинних депутатів сьогодні балотуються в мажоритарних округах, ще 193 йдуть на вибори за партійними списками.
http//i.obozrevatel.  ua/8/12177/330x220_9056.jpg
При цьому великої різниці між партіями, які позиціонують себе як провладні та між тими політсилами, що декларують свою опозиційність, у кількості висунутих ними депутатів-порушників немає.

Так, до партійного списку Партії регіонів сьогодні включено 91 чинного народного обранця, до якого є претензії у ГР «Чесно»; у списку об’єднаної опозиції «Батьківщина» - 79 депутатів-порушників, у списку Комуністичної партії України – 10 таких нардепів, «Нашої України» - 6, партії «Україна – вперед!» - 2, УДАР – 2, у списках партій «Україна майбутнього» та «Народно-трудовий союз» - по одному депутату-порушнику.

«Політичні партії не соромляться брати порушників критеріїв доброчесності у свої виборчі списки. - коментує ситуацію пан Случик, - Попри очікування, що партії будуть приховувати злісних порушників у мажоритарних округах, більшість з них йдуть у парламент саме по виборчих списках. Більше того, переважна частина порушників потрапили в прохідну частину списку, виконуючи для партій титульну роль».

При цьому, за словами громадського активіста, усі 8 «найгірших» депутатів-порушників, тобто тих народних обранців, які не відповідають жодному з шести критеріїв доброчесності, знову балотуються до парламенту. Одна з них - депутат Наталія Королевська – очолила партійний виборчий список, п’ятеро – нардепи Богдан Губський, Леонід Грач, Давид Жванія, Іван Куровський та Володимир Пилипенко – балотуються шляхом самовисунення, ще двох – Ігоря Савченка та Олександра Фельдмана висунула Партія регіонів.

Не має також відчутної різниці у висуненні депутатів-порушників по регіонах. «Кращих і гірших регіонів не має. - зазначає пан Случик, - На Півдні, на Заході, на Сході – всюди в округах висуваються депутати-порушники. Так само і по областях».

Висновок, який роблять активісти «Чесно» - невтішний: український парламент після виборів не оновиться, а якщо і оновиться, то заледве на третину.

«Враховуючи низький рівень довіри людей і до політичних партій, і до державних інститутів, - прогнозує Тарас Случик, - після 28 жовтня ми можемо отримати безпрецедентну політичну кризу».

Джерело: http://briz.if.ua/4819.htm

Комментирование данной новости запрещено.