Вибори 2012

Вибори 2012 17-й виборчий округ

Статті

 

Міжнародні делегати: Українські ЗМІ втрачають незалежність через вибори

Міжнародні делегати Національного Демократичного Інституту пильно слідкують за станом медіа-сфери в Україні. Сьогодні, 17 вересня, представники НДІ оголосили результати моніторингу, відповідно до яких українські ЗМІ вже не можна назвати незалежними та плюралістичними. Як повідомляє кореспондент RegioNews, один із делегатів, колишній член парламенту Угорщини Матіас Еорсі, акцентував увагу на погіршенні стану ЗМІ в Україні з 2010 року.

Зі слів Матіаса Еорсі, останнім часом українська журналістика перетворюється на простір завищеної самоцензури редакторів і кореспондентів.
«Знижується рівень плюралізму, погіршуються журналістські стандарти, з’являються проблеми, пов’язані з корупцією», − зазначив делегат НДІ.
Він додав, що однією з ключових проблем нинішніх ЗМІ є те, що капітали видань сконцентровані в руках компаній, які близькі до теперішнього уряду. Окрім того, представники ЗМІ відходять від принципів об’єктивної журналістики і погоджуються писати схвальний матеріал на замовлення тих чи інших політичних сил.http//3.bp.blogspot.com/_pL_XG_LET6M/Sveq5FnRl5I/AAAAAAAAASk/GJcW-PlBMA0/s200/плохие+новости.jpg
«У 2011 році рівень професіоналізму медіа погіршився, особливо у сфері телебачення, де журналісти та медіа-менеджери виявляють готовність до самоцензури та прагнуть бути лояльним до уряду», − наголосив Еорсі.
У звіті НДІ зазначено, що у сфері українських ЗМІ збільшилася кількість залякування та порушення прав журналістів із початком виборчої кампанії. Міжнародні делегати радять уряду України контролювати, аби залякування і порушення прав журналістів розслідувалися відповідними органами та в повному обсязі.
Так само, додав Матіас Еорсі, уряд повинен слідкувати, аби кабельні оператори включали усі канали, вважаючи це своїм обов’язком.
Комментирование данной новости запрещено.