Вибори 2012

Вибори 2012 17-й виборчий округ

Статті

 

Місце у партійному списку дорожче, ніж на окрузі - політолог

«Місце у прохідній частині партії коштує дорожче, ніж можливість балотуватися по мажоритарному окрузі», - таку думку висловив політолог Володимир Фесенко у коментарі ZAXID.NET.
http//zaxid.net/resources/photos/news/450_DIR/201209/1264420.jpg?Sep%206,%202012%2030300%20PM
«Місце у списку – це дорожче. Якщо ти йдеш у прохідній частині списку, відповідно ти набагато більше маєш віддати у партійний фонд. Але якщо йдеться про рейтингову партію, то це гарантований депутатський мандат. З мажоритаркою інша ситуація, бо не факт, що ти виграєш вибори, ти ще повинен боротися, вкласти гроші. Але внесок у партійну касу – це не плата за мандат», - сказав Володимир Фесенко.

Він зазначив, що балотування в статусі єдиного кандидата від опозиції, зокрема в Галичині, додає шансів і є стратегічним бонусом, бо працюватиме популярність цієї партії, однак це хоч і збільшує шанси на перемогу, але ніяких гарантій не має. «В Галичині можуть підтримати кандидата від опозиції, бо непопулярна влада», - зазначив Володимир Фесенко.

Нещодавно на одній із прес-конференцій самовисуванець у виборчому окрузі № 126 Ігор Осташ заявив, що для того, аби балотуватися від Об’єднаної опозиції, йому потрібно було внести 350 тис. доларів. «Це було озвученоСтепаном Кубівим, і мене це шокувало», - сказав він і додав, що написав заяву про вихід із «Фронту змін». У коментарі ZAXID.NET Ігор Осташ розповів, що після своєї заяви отримав багато дзвінків. За його словами, він зрозумів, що люди бояться називати свої імена і розповідати про схожі випадки.

За його словами, 350 тис. повинні були піти на рекламу на радіо і телебаченні, візити лідерів.

«Сьогодні в опозиції є проблеми з грошима, тому вони могли пропонувати такий варіант, щоб був внесок у виборчий фонд, але не думаю, що це було вимагання», - прокоментував цю ситуацію політолог Володимир Фесенко.

Однак він не виключає, що заяви можуть бути і спробою дискредитації. «Випадкових людей не будуть висувати, бо бояться, що пізніше вони можуть перейти до Партії регіонів і цим дискредитувати партію, але якщо йдеться про бізнесмена, то йому можуть пропонувати зробити внесок у виборчий фонд. Я б не сказав, що це можуть бути вимоги чи шантаж. Це спосіб наповнювати виборчий фонд», - сказав Фесенко, і додав, що є незадоволені, є ображені, які намагатимуться дискредитувати опозицію.

«Такі речі дуже делікатні. Як правило, заяви робляться, коли виникають скандали, коли людина дала гроші, а місця не отримала. Або такі заяви були, коли було «тушкування», коли переходили з БЮТу в Партію регіонів, тоді були заяви, що платили за місця в прохідній частині списку під час попередніх виборів», - сказав політолог.

Джерело: ZAXID.NET
Комментирование данной новости запрещено.