Вибори 2012

Вибори 2012 17-й виборчий округ

Статті

 

Коаліція тушок і самовисуванців - Чинник Порошенка

Хоч Конституція 1996 року й не передбачає створення у Верховній Раді України більшості, тим не менше сьогодні саме це є питанням №1 для переможців парламентських виборів. Уже сьогодні відомо, що усі опозиційні сили, маючи 181 мандат, не здатні будуть успішно голосувати за обіцяні виборцям закони.
http//lad.vn.ua/2012/uploads/images/default/lb5ua.jpg
Фото: Макс Лєвін / lb.ua
.

Без "тушок" регіоналам коаліція не світить

Партія регіонів на виборах отримала 72 депутати за партійним списком та 115 по мажоритарці. Разом – 187 мандатів. Цього мало, щоб проводити у Раді потрібні рішення. Регіоналам треба шукати однодумців серед самовисуванців та переманювати депутатів із інших фракцій. Вони мають півтора місяці, щоб переконати тих, хто сумнівається увійти до більшості.

До потенційних союзників ПР можна записати самовисуванців. Їх до ради пройшло 45 осіб. За винятком опозиційно налаштованих Олеся Донія і Сергія Міщенка, решта 43 можуть брати участь у спільних із Партією регіонів голосуваннях.

Аналіз біографії самовисуванців прямо чи опосередковано свідчить про їх причетність до влади та Партії регіонів. Наприклад, не виникає сумнівів у тому, з ким у Раді працюватиме сімейство Калетників або представники великого капіталу, як наприклад, бізнесмен Ігор Єрємеєв, Ігор Палиця або Богдан Губський чи Олександр Герега.

Також до союзників ПР можна зарахувати й двох представників Народної партії – Володимира Литвина і Сергія Гриневецького, які пройшли по мажоритарці. Включення у список ПР представників партії Литвина ще напередодні виборів дає розуміння того, кому литвинівці будуть вдячні упродовж всієї наступної каденції.

До Партії регіонів примкне також лідер партії "Союз" – Лев Миримський, лідер ще однієї проросійської партії – "РОДИНА" Ігор Марков та троє представників "Єдиного центру" – Віктор і Павло Балоги з Василем Петьовкою.

Всі вони разом дають Партії регіонів орієнтовно 237 голосів, що є цілком достатньо для формування більшості. Але назвати цю більшість стійкою та повністю керованою важко, оскільки мажоритарники та одинокі представники інших партій не мають партійних зобов’язань перед ПР.

Комуністи працюватимуть у гордій самотності?

Інтригу навколо долі своєї фракції у новому парламенті намагаються створити комуністи, які отримали 32 мандати. І хоч у парламенті минулого скликання фракція Петра Симоненка голосувала в унісон із регіоналами, сьогодні лідер комуністів всіляко відхрещується від коаліції із учорашніми друзями.
http//lad.vn.ua/2012/uploads/images/default/u6a.jpg
Один зі спікерів КПУ Олександр Голуб написав у колонці для сайту Forbes.ua, що комуністи мають негативний досвід коаліції із Партією регіонів і сьогодні нізащо не підуть у більшість із регіоналами. Він наголосив, що політика ПР розходиться із курсом КПУ.

Олександр Голуб. Фото: ua.golos.ua

За словами Голуба, в 2010 році, створюючи коаліцію з КПУ, Партія регіонів багато чого пообіцяла комуністам. Зокрема, дала обіцянку вибудувати нормальні стосунки з Росією, вступити у Митний союз. Однак, на практиці цього не сталося.

"Більш того, Віктор Янукович і Партія регіонів послідовно ведуть країну до впровадження ринку землі, чого ми категорично не сприймаємо", - наголосив Голуб.

Він також стверджує, що ПР без комуністів вдасться сформувати більшість у парламенті, бо до неї перебіжать самовисуванці та депутати від ВО "Батьківщина" і "УДАРу".

Комуністів можна зрозуміти – створення коаліції з олігархами і "буржуями" з ПР матиме наслідком стрімке падіння рейтингу, який у КПУ на останніх виборах зріс удвічі. Однак комуністи і досі дружили із регіоналами і це не похитнуло їхнього рейтингу.

У яку гру зіграють комуністи у парламенті сьомого скликання поки сказати важко. Не можна відкидати варіанту, що фракція червоних буде торгуватися до останнього, щоб продати себе якомога дорожче і вигідніше.

На думку народного депутата шостого скликання Тараса Чорновола, більшість у парламенті буде і створять її без участі КПУ.

"Так, комуністи сказали, що не підуть у більшість, але вони завжди багато говорять. Це їхня помста за те, що їм не дали провести до парламенту жодну людину по мажоритарних округах. Але шанси на участь комуністів у коаліції все одно зберігаються, бо куди ж комуністи дінуться? У них є спонсори. Ви бачили, яка дорога у них була виборча кампанія. У певний момент керівництво держави може спокійно надавати на спонсорів, щоб комуністи почали голосувати так, як треба. Мова ж не йде про створення коаліції, бо Конституція цього сьогодні вже не передбачає", - заявив Чорновіл у коментарі iPress.ua. Він каже, що до цього не дійде, бо комуністи й без тиску будуть голосувати із ПР.

Більшість буде ситуативною і хиткою

Оскільки самотужки Партія регіонів не зуміє створити коаліції, а мажоритарники і комуністи не будуть постійними союзниками влади, то парламентська більшість буде ситуативною. Тобто по кожному питанню Партія регіонів проводитиме консультації із союзниками, щоб назбирати 226 голосів.

"Поки, за найоптимістичнішими підрахунками, стійкої впевненої більшості у них не виходить. Так, виходять на цифру 230, але кожне голосування буде ставати предметом торгу. Це страшний сон пана Льовочкіна (глави адміністрації президента України - ред), повертається ситуація, знайома по 2002 і 2003 рокам, коли по кожному голосуванню доводилося домовлятися з мажоритарниками", - вважає керівник центру" Третій сектор "Андрій Золотарьов.

http//lad.vn.ua/2012/uploads/images/default/56744.jpg
Опозииція із Партією регіонів відмовилася співпрацювати. Фото: Корреспондент / facebook.com

Варто нагадати, що Об’єднана опозиція "Батьківщина" та "УДАР" ще напередодні виборів пообіцяли не співпрацювати із Партією регіонів. Про співпрацю ВО "Свобода" із ПР не варто й говорити.

Існує ймовірність того, що Партія регіонів самостійно зможе створити більшість у Верховній Раді. А ті кілька десятків голосів, яких регіоналам бракує для більшості вони наберуть за рахунок самовисуванців і тушок.

Сьогодні для Партії регіонів головним завданням є показати, що вони володіють 226 картками депутатів. Далі до нової більшості депутати перетікатимуть самостійно.

Чинник Порошенка

Петро Порошенко має амбіції створити власну депутатську групу у парламенті нового скликання. Навіщо Порошенкові мати у парламенті свою депутатську групу? Мета зрозуміла – у цукеркового магната є амбіції стати головою Верховної Ради. У ситуації, коли Партії регіонів буде вкрай важко зібрати і утримувати стійку більшість у Раді, група Порошенка може стати золотою акцією для коаліції. А входження групи до коаліції стане предметом торгу – голоси в обмін на спікерство або навіть крісло прем’єр-міністра України.

Окрім того, Порошенко хоче залишитися у владі та бути посередником у стосунках України та Євросоюзу. Для цього дуже добре підходить посада спікера або прем’єра.

У всій цій справі Порошенко конкурує із регіоналами, які намагаються якомога швидше зібрати і закріпити на свою користь 226 голосів у майбутньому парламенті.

У своїй грі Петро Порошенко може розраховувати навіть на посаду Миколи Азарова. Фото: kmu.gov.ua

Перешкодою у створенні власної групи для Порошенка можуть стати зміни, які наприкінці цієї каденції депутати внесли до регламенту Ради.

Згідно цих змін, кількість осіб у депутатській групі не може бути меншою, ніж кількість осіб у найменшій фракції, що сформована протягом першої сесії. А найменшою фракцією у ВРУ сьомого скликання буде фракція Комуністичної партії України, яка отримала 32 мандати.

Щоб зібрати таку депутатську групу, Петру Олексійовичу доведеться добре попрацювати. Але він має всі шанси успішно реалузівати свій задум.

Хто ж може увійти до депутатської групи Порошенка?
http//lad.vn.ua/2012/uploads/images/default/azarov_poroshenko1_kmu_gov_ua.jpg
Передусім – це люди, із якими у Петра Порошенка дружні або бізнесові стосунки. Це, зокрема, голова ВРУ шостого скликання Володимир Литвин, генерал міліції Віталій Ярема, який пройшов по мажоритарному окрузі у Києві, Микола Катеринчук (13 округ Вінничини), ще два мажоритарники з Вінничини – Олександр Домбровський і Григорій Заболотний.

Потенційними членами групи Порошенка можна вважати також представників великого капіталу, які перемогли на виборах у мажоритарних округах Волинської області. Йдеться про Ігоря Єреємєва, Степана Івахіва, Ігоря Палиці та Сергія Мартиняка.

У групу також може увійти обраний у 190 окрузі бізнесмен Сергій Буряк.

Можливо, до Порошенка приєднаються Віктор Балога і ще двоє його людей.

Зі 100% ймовірністю можна стверджувати, що Порошенкові вдасться переманити до себе кількох депутатів із Об’єднаної опозиції та "УДАРу".

Аргументи у Порошенка для цього є. Зрештою є низка депутатів, які охочіше б займалися у парламенті чимось реальним, аніж сиділи у глухій опозиції, блокували трибуну та ходили на мітинги.

Джерело: http://ipress.ua/articles/bilshist_tushok_i_samovysuvantsiv_11208.html?print
Комментирование данной новости запрещено.