Вибори 2012

Вибори 2012 17-й виборчий округ

Статті

 

ЦВК У ЛИСТІ ДО ОКРУЖНИХ І ДІЛЬНИЧНИХ ВИБОРЧИХ КОМІСІЙ ЗВЕРНУЛА УВАГУ НА НЕОБХІДНІСТЬ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАЛЕЖНИХ УМОВ ДІЯЛЬНОСТІ МІЖНАРОДНИХ СПОСТЕРІГАЧІВ

Останнім часом до Центральної виборчої комісії надходять заяви з боку окремих місій спостереження і міжнародних спостерігачів щодо утискання у процесі здійснення ними відповідної діяльності з боку деяких членів виборчих комісій на місцях.
http//kor.gov.ua/sites/default/files/imagecache/320x240/kor_primyshchennya1280412232_0.jpg
У зв’язку з цим ЦВК направила до 225 окружних виборчих комісій спеціальний лист, в якому звернула увагу на необхідність дотримання вимог виборчого законодавства в частині роботи офіційних спостерігачів і забезпечення належних умов для їх діяльності. У свою чергу, окружні виборчі комісії мають довести зміст цього документа до дільничних виборчих комісій.

У листі зазначено наступне: «Відповідно до пункту 11 частини другої статті 30, статей 77 та 79 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (далі - Закону) Центральна виборча комісія реєструє офіційних спостерігачів від іноземних держав та міжнародних організацій.

Рішення Центральної виборчої комісії щодо реєстрації офіційних спостерігачів від іноземних держав та міжнародних організацій на виборах народних депутатів України 28 жовтня 2012 року направлялися до відома окружним виборчим комісіям. Одночасно інформація про зареєстрованих офіційних спостерігачів розміщена на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

Звертаємо увагу на необхідність забезпечення умов для діяльності офіційних спостерігачів від іноземних держав та міжнародних організацій в межах чинного законодавства України.

Окремо зазначаємо, що згідно з положеннями частини третьої статті 79 Закону громадяни України або іноземці чи особи без громадянства, які володіють українською мовою, «можуть супроводжувати зареєстрованих офіційних спостерігачів від іноземних держав та міжнародних організації на території виборчих дільниць та під час засідань виборчих комісій виключно для виконання функцій перекладача (не більше однієї особи з кожним спостерігачем)».

Очевидно, що з метою забезпечення належної комунікації між спостерігачами і організаторами виборів на місцях, особи, які виконують функції перекладачів, можуть бути присутні (разом із спостерігачами) при здійсненні останніми будь-якого з їх прав, визначених Законом».

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

18. 10.2012 р.
Комментирование данной новости запрещено.