Вибори 2012

Вибори 2012 17-й виборчий округ

Об’єднана опозиція Батьківщина-Фронт змін, Статті

 

Олександр Логінов: Щербаківська провалила виборчу кампанію в Вінницькій області!

Екс-кандидат у народні депутати Микола Філонов після виборів ймовірно очолить облорганізацію партії "Батьківщина". Таке припущення в коментарі сайту ВінніцяОК з приводу мотивів зняття паном Філоновим своєї кандидатури на користь Миколи Катеринчука - висуванця "Батьківщини" в окрузі № 13 зробив відомий Вінницький політолог Олександр Логінов.
http//vinnitsaok.com.ua/wp-content/uploads/2012/04/10210318mЩЕРБ-260x225.jpg
Теперішній керівник обласної організації "Батьківщина" Людмила Щербаківська такі припущення вважає некоректними і тенденційними.

"Некоректною и тенденційною назвала керівник Вінницької облорганізації "Батьківщина" Людмила Щербаківська інформацію про те, що екс-кандидат у народні депутати Микола Філонов після виборів ймовірно очолить облорганізацію партії, - повідоміла прес-служба обласної "Батьківщини".

Як політолог, Олександр Логінов завжди відзначався об'єктівністю в своїх коментарях та прогнозах стосовно тих чи інших політичних подій і процесів, незалежно від того, членом якої політічної сили він був.

"Проаналізуємо дві події минулого тижня. Перша. Кандидат-самовисуванець у 13 виборчому окрузі Микола Філонов знімає власну кандидатуру на користь висуванця від Об'єднаної опозиції ВО "Батьківщина" Миколи Катеринчука (http://svobodaslova.in.ua/news/read/4281).

При всіх можливих трактуваннях вчинку (а вони, звісно, будуть), це, насамперед, - крок назустріч "Батьківщині".

Подія друга. Керівник Вінницької обласної організації ВО "Батьківщина" Людмила Щербаківська виступає на велелюдному мітингу в Ладижині на підтримку одного з найближчих партнерів міністра в уряді Азарова - кандидата в 17 виборчому окрузі Григорія Заболотного з переконливими, начебто, аргументами. Мовляв, Об'єднана опозиція і УДАР підтримали Заболотного на центральному рівні, а тому й ми маємо проявити на місцевому рівні відповідну ініціативу.

Ось тільки проявила Об'єднана опозиція її дуже оперативно. Вінницький "УДАР" з цього приводу жодного ентузіазму не виявив, а "Свобода", висуванець якої - Антон Бойдаченко - балотується в тому ж окрузі, взагалі відкрито обурилася (http://boydachenko.com.ua/sajt-batkivschyny.htm, http :/ / www.vinnytsya.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/033787/).

Маємо, таким чином, цікавий казус - кандидат (Філонов) знімається на користь кандидата від "Батьківщини" (Катеринчука). Замість того, щоб подякувати за рішення самовисуванцю, який свідомо підтримав не просто кандидата від опозиції, але й в цілому Об'єднану опозицію, маємо порцію критики від керівництва обласної організації. У той же час позиція самого керівництва щодо підтримки певних кандидатів більш ніж неоднозначна. Хоча б - в оцінці партнерами зі "Свободи".

І ось Щербаківська образилася, що я допустив можливість її зняття з посади керівника обласної парторганізації.

А чому б і не зняти? Які такі особливі заслуги у Щербаківської перед "Батьківщиною"?

Вщент програна і провалена виборча кампанія у Вінницькій міськраді у 2010 році, керівництво якої знаходилося в руках Щербаківської. Найгірший результат за 10 років, якщо хтось має сумнів.

Ганебна поразка на довиборах до обласної ради у Липовецькому районі взимку 2012 року, коли Щербаківська примудрилася висунути від "Батьківщини" колишнього "регіонала" Віктора Качура, колишнього міського голову міста Немирів. Від якого дуже швидко зі скандалом і позбавилися .

Нудний нечисленний мітинг на захист мови під час сесії Вінницької обласної ради. І, як результат, - компроміс фракції "Батьківщини" з керівництвом облради з цього ж питання. У Києві вимагали прийняти протестну резолюцію, Щербаківська погодилася на нечітке "звернення" до Президента із закликом провести "правову експертизу" "мовного законопроекту".

Оцінка подібної діяльності Щербаківської закономірна - почесне непрохідне 135 місце у виборчому списку.

Та й виборча кампанія у Вінницькій області очевидно провалена. 1000 чоловік в обласному центрі на мітингу Яценюка - це вже навіть не невдача, це - констатація факту що результат голосування за список Щербаківську цікавить остільки-оскільки.

На мітингу на підтримку Заболотного вона виступала з куди як більшим ентузіазмом.

Загалом, її мотивація для мене зрозуміла. Ще 5 років перебувати на посаді помічника нардепа і, як можна довше, - в кріслі керівника обласної парторганізації. Що стосується надзвичайно "нездорової" і оперативної реакції на мою думку з приводу ситуації в 13 округу та у Вінницькій області в цілому, тут все надзвичайно ясно. Людмилу Михайлівну, передусім, цікавить збереження крісла голови "Батьківщини", а не явно негативні наслідки її заяв, проти Катеринчука - Філонова.

Мені незрозуміла зацікавленість вищого керівництва "Батьківщини" в подібних кадрах.

Олександр Логінов
Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/politics/_neob-ednana-i-ne-opoziciya-abo-chomu-scherbakivsku-tochno-znimut/462691">Gazeta.ua</a>
Комментирование данной новости запрещено.