Вибори 2012

Вибори 2012 17-й виборчий округ

Об’єднана опозиція Батьківщина-Фронт змін, Статті

 

На виборах опозиція здобуде максимум 146 депутатських мандатів - політолог

За його словами, українці вже дали політичну оцінку тій чи іншій партії, тобто фактично вибори вже відбулись. А відтак вже можна підрахувати кількість депутатів, які пройдуть до парламенту нового скликання.

Отож, згідно з середньостатистичними оцінками соціологів, провладні партії (Партія Регіонів і, фактично, Комуністична партія України, яка виступає союзником з ПР) отримують ~28% прихильності громадян України (регіони) + ~8% (комуністи), тобто, загалом близько 40% прихильності електорату.

Як припускає Тарас Возняк, зважаючи на постійне падіння рейтингу влади, опозиція («Батьківщина», УДАР та інші) могли сміливо розраховувати на решту голосів виборців, тобто близько 60%.

Фактично, до зміни законодавства - впровадження змішаної системи виборів (225 депутатських мандатів отримають депутати відповідно до партійних списків та ще 225 мандатів матимуть переможці на мажоритарних округах), влада та опозиція мали б в новому парламенті співвідношення 40% - 60% відповідно.

Тому, опозиція, на думку Т. Возняка, зайняла вичікувальну позицію, твердо розраховуючи на 60% місць в парламенті.

Натомість у владі також передбачили такий розподіл голосів, і вичікувати не стали.

Відтак, змінивши систему виборів на змішану, провладна партія значно покращила свої шанси і далі бути головною у Верховній Раді.

Як підрахував Т. Возняк, з 225 депутатських мандатів, що будуть розподілені відповідно до партійних списків, Партія регіонів і КПУ отримують приблизно 81 депутатське крісло.

Об’єднана опозиція і УДАР здобудуть ~106 мандатів.

Що ж стосується мажоритарних округів, то на Львівщині, на 18 мажоритарних округах, Тарас Возняк нарахував лише 5 кандидатів в депутати від опозиції, які переможуть на своїх округах. Загалом в Україні, опозиція може розраховувати максимум на 40 своїх депутатів, що переможуть в мажоритарних округах. Решта 185 депутатів-мажоритарників будуть або представниками провладних партій, або ж стануть так званими «тушками».
http//zik.ua/gallery/intxt/t/a/taras_vozniak2.jpg
Отож, за результатами цих простих арифметичних підрахунків, опозиція (за позитивними прогнозами) отримає 146 депутатських мандатів.

Відтак Тарас Возняк бачить два варіанти такої ситуації щодо розподілу депутатських мандатів. Перший варіант, який вже описаний вище - опозиція не робила якихось радикальних кроків, віддавши перевагу вичікувальній позиції.

Однак інший варіант куди песимістичні ший - опозиція «продала» ці вибори, щоб зберегти сили на президентські вибори 2015 року, а також зняти з себе відповідальність за політичну ситуацію в країні впродовж наступних 2 років.

Комментирование данной новости запрещено.