Вибори 2012

Вибори 2012 17-й виборчий округ

Об’єднана опозиція Батьківщина-Фронт змін, Українська платформа "СОБОР", Анатолій Матвієнко, Статті

 

Батьківщина і Собор на межі скандалу?

Батьківщина і Собор на межі скандалу

Список «Батьківщини», опублікований на її з'їзді 30 липня, продовжує створювати проблеми для єдності опозиції. Тепер ця єдність тріщить по нових швах - тріщини виникли між «Батьківщиною» з одного боку, кримськотатарським Меджлісом і партією «Українська платформа «Собор» з іншого.

Про це 14 серпня повідомляє «Сьогодні».

Договір про співробітництво між «Батьківщиною» та Меджлісом було підписано лише напередодні передвиборчого з'їзду бютівців. До цього лідер Меджлісу Мустафа Джемільов вельми критично відгукувався про такий союз, говорячи, що «Батьківщина» має дуже низький рейтинг у Криму.http//www.kiev-pravda.info/sites/default/files/imagecache/290x218/55_616.  jpg Однак договір все-таки підписали - в обмін на те, що Арсеній Яценюк і Олександр Турчинов дадуть Меджлісу два місця у прохідній частині списку - для самого Джемільова і для його заступника Рефата Чубарова.

У результаті Джемільов отримав 12-е місце, а Чубаров - 111-е при тому, що прохідними вважаються місця не нижче 80-го.

«Ми хотіли два прохідні місця, але нам сказали, що це дуже проблемно і друге місце буде в зоні ризику. Вони полічили, що 111-е місце ще дає, нехай ризиковані, але шанси потрапити до парламенту», - розказав нам лідер Меджлісу. Підрахунки Яценюка і Турчинова фактично поставили хрест на договорі http//www.nter.net.ua/uploads/posts/2011-05/1306745164_72f3270b0d.jpg«Батьківщини» і Меджлісу. «Ми розглядали варіант висунення Чубарова за мажоритарним округом, але спізнилися з цим - адже він вже подав документи до списку «Батьківщини», - пояснив Джемільов. За його словами, тепер Меджліс зосередиться на підтримці двох кандидатів, яких він висунув на 2-му і 10-му округах.

З «Українською платформою «Собор» інша історія. Тут «Батьківщина» домовилася підтримати на округах її лідерів - нардепів Анатолія Матвієнка і Павла Жебрівського - в обмін на те, що «Собор» не піде на вибори. Але «Собор» порушив домовленості: партія не лише подала свій партсписок на чолі з братами Капрановими, а і висунула на округи, крім Матвієнка з Жебрівським, ще півтора десятка кандидатів, які тепер складуть конкуренцію кандидатам від об'єднаної опозиції.

За інформацією від джерела у штабі «Батьківщини», це викликало незадоволення Яценюка і Турчинова, які розглядають питання про те, щоб на округах Матвієнко і Жебрівського (№17 у Вінницькій області і №63 в Житомирській області) підтримати інших кандидатів.
Коментарі:

15.08.2012 - 00:01 #1Ніна
Цього слід було чекати, бо Матвієнко завжди думав лишь про свій сімейний бізнес. Все інше його не хвилює. Згадайте, хто цікавився як він створював правицю.
Комментирование данной новости запрещено.