Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Суспільство, Культура, Топ-5 Соціальна кампанія «Місто без обмежень!» - вдалий початок великої справи

Соціальна кампанія «Місто без обмежень!» - вдалий початок великої справи

http//lad.vn.ua/uploads/images/foto/8156_img_5868.jpg

Соціальна кампанія «Місто без обмежень!», що реалізовується в місті Ладижин громадською організацією «Ладижинська громадська рада» стала новим напрямком в громадському житті міста.

Наше місто – наш дім. І хто, як не ми самі, маємо зробити наш дім затишним та комфортним для кожного його мешканця – незалежно від віку, статі та соціального статусу.

Все в житті починається з малого… Найкращі ідеї спочатку зароджуються в думках і вже потім, нестримним, бурхливим потоком линуть у життя знаходячи підтримку у друзів та однодумців.

Соціальна кампанія «Місто без обмежень!», що реалізовується в місті Ладижин громадською організацією «Ладижинська громадська рада» стала свіжим подихом вітру, новим напрямком в громадському житті міста, який із наполегливого струмка переріс у розлогу, широку річку.

Ідея активістів, щодо створення доступного міського середовища для людей з особливими потребами знайшла свою підтримку від Фонду «Освіта для демократії» та Молодіжної організації «Нова генерація». Це був початок великої справи…

В рамках соціальної кампанії «Місто без обмежень!» в Ладижині проводилися квести-дослідження міста на предмет доступності його для маломобільних груп населення, у яких приймали участь громадські діячі, журналісти та користувачі інвалідних візків. За результатами досліджень представникам місцевого самоврядування та підприємцям були спрямовані листи-звернення з проханням привести до ладу місця загального користування, які не відповідають європейським стандартам щодо доступності.

Багато уваги під час кампанії, також приділялося проблемам інтеграції людей з інвалідністю в суспільство, адже дуже часто на заваді до повноцінного життя для таких людей стають не лише архітектурні бар’єри. Не менш важливими, а часто, і досить нездоланними, є бар’єри психологічні, які подолати іноді набагато важче, ніж об’їхати невдало спроектований бордюр.

Тому, розважальні акції «Я мрію!» та «Святкування Хеллоуіну!» стали для ладижинців з особливими потребами вдалою нагодою, щоб поспілкуватися, розкріпачитися і провести гарно час.

Не менш важливим є й те, наскільки суспільство готове сприймати людей з інвалідністю, бачити в них повноцінних членів нашої громади. Адже, жодним законом не можна виправити ставлення однієї людини до іншої, а отже, зміни починаються с кожного з нас.

Акція малюнку «Люди з інвалідністю – це частина суспільства», у якій взяли участь студенти Ладижинського коледжу ВНАУ внесла свій вклад у формування толерантного ставлення молоді до людей з особливими потребами.

Студенти зобразили своє бачення людей з інвалідністю у малюнках та розповіли, що саме вони хотіли виразити за допомогою олівців. У своїх думках молоді люди зійшлися у тому, що інвалідність не є вироком, адже є багато відомих та успішних людей, у тому числі і спортсменів, серед тих, хто має серйозні вади здоров’я.

Великим досягненням соціальної кампанії став Круглий стіл з питань інтеграції людей з особливими потребами в суспільство.
Учасники Круглого столу - представники громадських організацій, які займаються проблематикою людей з особливими потребами, громадських об’єднань інвалідів, активісти та громадські діячі зібрались разом, щоб обговорити загальний рівень доступності міста Ладижин для людей з особливими потребами до місць загального користування, громадського транспорту та сфери послуг.

Жвава дискусія що розгорнулася під час Круглого столу свідчила про доцільність та актуальність піднятих проблем.

Під час обговорення учасниками були сформовані найважливіші питання, які потребують першочергового вирішення. Всі вони були занесені до резолюції Круглого столу з питань інтеграції людей з особливими потребами в суспільство.

Звісно, повноцінну соціальну кампанію неможливо провести без налагодження суспільного діалогу. Адже, доносити свої ідеї, свої бачення щодо вирішення проблем до громадськості дуже важливо.

В рамках соціальної кампанії «Місто без обмежень!» відбувались чисельні публікації на громадському сайті «Новини Ладижина» , Lada.FM , INVAK.INFO. Були надруковані та розповсюджені інформаційні буклети та спецвипуск громадського вісника «Ладижинська громада», який розійшовся 5 000 тиражем.

Засоби масової інформації не лише виконували функцію комунікатора, а, й, брали активну участь у громадському житті, стали потужним знаряддям праці, завдяки якому впроваджуються зміни в суспільстві.

Олена Червончук

18 листопада 2016 | | Автор:victoria | Переглядів: 872 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
В Ладижині відбувся другий екологічний форум В Ладижині відбувся другий екологічний форум "Суспільство ЗА чисте виробництво" Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством Громадське обговорення:  інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Громадське обговорення: інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції "Бібліотекар на годину Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. Міський голова Валерій Коломєйцев має намір передати лікарню в державну власність Міський голова Валерій Коломєйцев має намір передати лікарню в державну власність

Логін
Пароль