Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Суспільство, Топ 3-А, Культура, Відео, Топ-5 В Ладижині відбувся Круглий стіл з питань інтеграції людей з особливими потребами в суспільство

В Ладижині відбувся Круглий стіл з питань інтеграції людей з особливими потребами в суспільство


25 жовтня, в Ладижині відбувся Круглий стіл з питань інтеграції людей з особливими потребами в суспільство.Захід відбувся в рамках соціальної кампанії «Місто без обмежень!», що реалізується громадською організацією «Ладижинська громадська рада» в рамках проекту «Схід та Захід разом – підвищення спроможності українських місцевих видань» за підтримки Фонду «Освіта для демократії», МО «Нова генерація» та компанії «МХП».

Організатори заходу вирішили відійти від офіційної традиції проведення круглих столів та провести обговорення у теплій та невимушеній атмосфері за чашкою ароматного чаю запросивши учасників до кав’ярні «Квартал».

Варто відзначити, що цей заклад був обраний не випадково, адже це один з небагатьох закладів у місті, власники якого подбали про його зручність та доступність для всіх категорій населення, у тому числі, і для людей з особливими потребами.

Учасники Круглого столу - представники громадських організацій, які займаються проблематикою людей з особливими потребами, громадських об’єднань інвалідів, активісти та громадські діячі зібрались разом, щоб обговорити загальний рівень доступності міста Ладижин для людей з особливими потребами до місць загального користування, громадського транспорту та сфери послуг.

Як зазначила головуюча Круглого столу заступник голови ради управління ГО «Ладижинська громадська рада» з питань соціальної та інформаційної політики Олена Червончук, на порядок денний були винесені саме ці питання, оскільки вони є одними з ключових питань соціальної кампанії «Місто без обмежень!».

- Ми хочемо наголосити на важливості об’єднання зусиль установ, організацій, інститутів нашої Держави для досягнення важливої мети – створення доступного, безбар’єрного середовища та активної ролі людей з особливими потребами у суспільному житті. Адже, шлях до різнобічного розвитку має бути відкритим для всіх однаково незалежно від соціального статусу та стану здоров’я, - наголосила Олена Червончук.

Як з’ясувалось, проблеми доступності до закладів загального користування у людей з особливими потребами дійсно є. І пов’язані вони, іноді, з досить банальними речами. Так, в місті Ладижині немає жодної перукарні, яка б була обладнана спеціальним пандусом. Тому, при потребі, користувачам інвалідних візків доводиться викликати перукаря додому.

Звісно, є й більш глобальні проблеми – відсутність відповідного транспорту, недостатня кількість робочих місць, нерозуміння з боку оточуючих.

Зокрема, на важливості працевлаштування для людей з особливими потребами наголосив заступник голови правління ГО «Ладижинська громадська рада» Юрій Васильєв. Адже, саме зайнятість пов’язує людину з суспільством та дає їй стимул для життя.

- Ви володієте багатьма талантами, - сказав Юрій Васильєв, - гарно малюєте, займаєтеся музикою. Багато хто з вас знаходять нестандартні підходи до вирішення завдань.

Цю думку підтримали і інші учасники круглого столу – представники громадської «Організації інвалідів з дитинства «Вікторія»», які, серед іншого, наголосили на негативному впливі недостатньої зайнятості на психологічний стан людей, які мають вади здоров’я.

Про соціальну політику компанії МХП розповів провідний фахівець з соціальної роботи ВП "Птахофабрика" Вінницький бройлер ТОВ "Вінницька птахофабрика" Олександр Канарський.

Пан Олександр підкреслив, що їх підприємство ніколи не залишається осторонь проблем людей з інвалідністю та інших слабо захищених верств населення. Так, у місті Ладижин, за підтримки компанії МХП, відкрився, і вже протягом року працює соціальний магазин.

Сприяє підприємство і працевлаштуванню, людей з інвалідністю, передбачаючи для них відповідну кількість місць. Зокрема, серед працюючих є й ладижинці. Також, подружжя інвалідів отримало житло від ПАТ «Миронівського хлібопродукту» у сучасному гуртожитку.

Але, найголовнішою темою для ладижинців з особливими потребами звісно є питання здоров’я, а отже і відвідування міської лікарні. У багатьох викликає нарікання та обставина, що прийом деяких лікарів проводиться лише по талонам. Зокрема, це стосується лікаря-невропатолога, до якого деякі люди не можуть потрапити по кілька днів.

Загалом засідання Круглого столу тривало близько трьох годин. Під час обговорення учасниками були сформовані найважливіші питання, які потребують першочергового вирішення. Всі вони були занесені до резолюції Круглого столу з питань інтеграції людей з особливими потребами в суспільство.


Круглий стіл

«Інтеграція людей з особливими потребами в суспільство»

25 жовтня 2016 року 10.00 місто Ладижин Вінницької області

РЕЗОЛЮЦІЯМи, учасники круглого столу «Інтеграція людей з особливими потребами в суспільство», який відбувся 25 жовтня 2016 року у м. Ладижин Вінницької області, - представники громадських організацій, які займаються проблематикою людей з особливими потребами, громадських об’єднань інвалідів, активісти та громадські діячі з метою привернення уваги суспільства до вирішення проблем інтеграції людей з особливими потребами в суспільство, обговоривши стан доступності людей з особливими потребами до соціальної інфраструктури міста та реалізацію державної політики в місті Ладижин в цьому напрямку підтверджуємо свою стурбованість недостатнім загальним рівнем доступності для людей з інвалідністю до великої кількості місць громадського користування, громадського транспорту та послуг, незадовільним рівнем толерантності у суспільстві, з урахуванням того, що в нашій країні тривають бойові дії і українці захищають територіальну цілісність своєї держави та спиняють агресора, який розгорнув на території нашої країни масштабні бойові дії з використанням важкого озброєння, що призводить до зростання кількості людей з інвалідністю в Україні.

Ми встановлюємо першочергові на даному відрізку часу завдання, які рекомендуємо до здійснення органам місцевого самоврядування, суб’єктам підприємницької діяльності, представникам громадських організацій щоб в дійсності вносити якісні зміни у сфері законодавства та громадського контролю щодо забезпечення рівності прав всіх громадян України у реалізації своїх конституційних прав.

Попри постійні декларації щодо уваги держави та органів влади всіх рівнів до проблем людей з інвалідністю, ситуація залишається складною: велика кількість закладів різних форм власності залишається недоступною для цих людей, забудова та реконструкція місць загального користування ведеться без урахування потреб людей з інвалідністю.

Під час обговорення учасниками були сформовані наступні пропозиції щодо покращення ситуації в місті щодо доступності людей з особливими потребами до соціальної інфраструктури міста, впровадження та реалізації заходів щодо інтеграції людей з особливими потребами в суспільство, залучення громадськості до вирішення цих питань:

1. Інформацію виступаючих, - заступника голови ради управління ГО «Ладижинська громадська рада» з питань соціальної та інформаційної політики Червончук О.В., голови ради управління ГО «Ладижинська громадська рада» Скакодуба А.В., заступника голови ради управління ГО «Ладижинська громадська рада» Васильєва В.І., провідного фахівця з соціальної роботи ВП «Птахофабрика «Вінницький бройлер» ПАТ «МХП» Канарського О.А., щодо доступності ладижинців, що мають особливі потреби, до інфраструктури міста Ладижин на предмет її пристосованості для людей з обмеженими фізичними можливостями й інших маломобільних груп населення взяти до уваги.

2. Звернутися до Ладижинської міської ради Вінницької області та міського голови міста Ладижин Валерія Коломєйцева з пропозиціями:

2.1. Розроблення за участю громадськості та затвердження «Міської комплексної програми інтеграції людей з особливими потребами в суспільство на 2017-2020 роки» передбачивши відповідні кошти на її реалізації в місцевому бюджеті на 2017-2020 роки.

2.2. Оновлення складу міського комітету доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури (далі – Комітет), запропонувавши включити до складу Комітету Червончук Олену Валеріївну, журналіста, заступника голови ради управління ГО «Ладижинська громадська рада» з соціальної та інформаційної політики та активізувати роботу цього комітету; голову громадської «Організації інвалідів з дитинства «Вікторія»» Кирашенко Ніну Максимівну; учасника «Організації інвалідів з дитинства «Вікторія»» Верещагина Федора Володимировича; заступника голови «Організації інвалідів з дитинства «Вікторія»» Мальця В’ячеслава Вадимовича.

2.3. Провести розширене засідання Комітету за участю громадськості, представників ЗМІ на якому розглянути дану Резолюції та підсумувати результати роботи Комітету.

2.4. Комітету побудувати свою роботу з широким інформуванням через засоби масової інформації.

2.5. Надати доручення структурним підрозділам Ладижинської міської ради, в установленому законодавством порядку: включати в умови видачі дозвільних документів ( дозволи на торгівлю, на будівництво тощо) вимогу до суб’єктів господарської діяльності пункт про обов’язкову наявність умов доступності для людей з інвалідністю; розробити та затвердити норми, що зобов’язують при будівництві та реконструкції об’єктів соціально-транспортної інфраструктури обов’язково облаштовувати їх елементами архітектурної доступності.

2.6. Залучати представників громадських організацій інвалідів до питань введення об’єктів будівництва в експлуатацію та об’єктів під час реконструкції.

2.7. Звернутися до керівництва відділу освіти Ладижинської міської ради з пропозицією провести у місцевих навчальних закладах тематичні заходи спрямовані на підвищення рівня толерантності до людей з особливими потребами у суспільстві.

2.8. Звернутися до керівників ЗМІ з пропозицією створення перманентних программ, або рубрик, в яких би висвітлювалось життя людей з інвалідністю.

2.9. Донести до міської влади та до депутатського корпусу Ладижинської міської ради, наявні проблеми щодо міського транспорту та його невідповідності до потреб людей з обмеженими можливостями.

2.10. Передбачити в місцевому бюджеті на наступний рік кошти на навчальні курси для фахівця, який міг би на професійному рівні займатися іпотерапією з дітьми з особливими потребами, з числа працівників кінно-спортивного клубу «Зелений патруль».

2.11. Звернутися з пропозицією до керівництва Ладижинського МТМО щодо реалізації заходів спрямованих на гарантування першочергових прав людей з особливими потребами на надання медичної допомоги, а саме: збільшення штату лікарів у Ладижинському МТМО ( невропатолог, окуліст, кардіолог), пріоритетного надання медичної допомоги для людей з особливими потребами ( робота лабораторії, стоматолога та інших); проведення спільного засідання керівництва МТМО та людей з особливими потребами щодо вирішення цих проблем.

3. Створити ініціативну групу з числа представників громадської «Організації інвалідів з дитинства «Вікторія»» та громадської організації «Ладижинська громадська рада», яка забезпечить реалізацію «дорожньої карти», визначеної в даній резолюції.

4. Спрямувати звернення до керівників підприємств, організацій, установ, представників малого бізнесу щодо забезпечення доступності до своїх об’єктів для людей з особливими потребами.

5. Звернутися до Ладижинської міської ради та міського голови міста Ладижин, керівників підприємств міста з пропозицією щодо створення кімнати спілкування для інвалідів з можливістю надання психологічної допомоги, навчання та спілкування.

6. Резолюцію Круглого столу з питань інтеграції людей з особливими потребами в суспільство оприлюднити у ЗМІ.

http//lad.vn.ua/uploads/images/foto/thumb/1296_img_5878.jpgНіна Кирашенко директор громадської «Організації інвалідів з дитинства «Вікторія»»:
- Від себе особисто, та від імені членів нашої організації дякую організаторам за проведення Круглого столу. Сподіваюсь, що нарешті лід тронеться і наші проблеми почнуть вирішуватися.
- Проблеми, які висвітлювалися сьогодні дуже важливі для наших людей, адже незважаючи на те, що багатьом важко було сюди прийти, люди все одно прийшли на зустріч.


Фото: Олександр Канарський

5280__igp0001.jpg (68.4 Kb)6524__igp0006.jpg (75.24 Kb)9506__igp0009.jpg (70.46 Kb)2690__igp9982.jpg (66.07 Kb)1895__igp9991.jpg (69.86 Kb)5946__igp9998.jpg (56.5 Kb)2168_img_5874.jpg (66.9 Kb)
27 жовтня 2016 | | Автор:victoria | Переглядів: 1474 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі

Логін
Пароль