Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Суспільство, Економіка За шкоду екології Ладижинською ТЕС сплачено 142 мільйони гривень екологічного податку в 2016 році

За шкоду екології Ладижинською ТЕС сплачено 142 мільйони гривень екологічного податку в 2016 році

http//lad.vn.ua/uploads/images/foto/1110_1374437582_dtek-ladizhinska-tes-pracyuye-bez-elektrofltrv-001_0.jpg Ладижинська ТЕС виконала свої поточні зобов'язання по виплаті екологічного податку. Починаючи з 2012 року, з часу приватизації, сума екологічних податків сягнула майже 0,5 млрд грн.

Про це повідомляє прес-служба Ладижинської ТЕС.

До бюджетів Вінницької області, Тульчинського району та м. Ладижин надходить від 50 до 80% цієї суми щорічно, згідно українського законодавства. Внесок в природоохоронний фонд від Ладижинської ТЕС у 2017 році до обласного бюджету очікується близько 78 млн грн, до бюджету Ладижина – близько 30 млн грн.

«Завдяки екологічним коштам, які компанія перерахувала у вигляді екоподатку, місцеві бюджети мають реальну можливість покращувати екологічний стану довкілля в регіоні, – говорить Олександр Бобрик, директор Ладижинської ТЕС. – Крім екологічного податку, ДТЕК витратив більше 100 млн грн на природоохоронні заходи по Ладижинській ТЕС. В найближчих планах є реконструкція газоочисної установки енергоблоку №1, в рамках якої передбачається досягнення вимог Європейської Директиви 2001/80/ЄС – кінцева концентрація пилу не більше 50 мг/м3. При цьому 100% відходів буде використано (зола, шлак для будівництва). На даний час розробляється проект реконструкції».

За інформацією прес-служби в грудні 2016 року Ладижинська ТЕС підтвердила відповідність системі управління навколишнім середовищем, як відповідає міжнародному стандарту ISO 14001:2004.

" Крім цього, Державною екологічною інспекцією Вінницької області, щорічно проводяться перевірки дотримання підприємством вимог природоохоронного законодавства. В процесі перевірок, Лабораторія обласної екологічної інспекції постійно контролює викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від котлоагрегатів електростанції. Перевищень дозволених нормативів викидів під час останніх перевірок не було виявлено", - повідомляє прес-служба ТЕС.

Як відомо, в Ладижині в липні 2015 року відбувся круглий стіл тему «Стан екологічної безпеки в місті Ладижині та прилеглих до нього територій» під час якого обговорювалось питання викидів Ладижинської ТЕС, а учасники круглого столу прийняли спільні рекомендації.

"Основними елементами пилогазоочисного обладнання є електрофільтри, половина з яких не модернізувалась з початку експлуатації через високу вартість (понад 140 млн. грн. за один електрофільтр). Основне обладнання внаслідок тривалої експлуатації також має велику ступінь зносу і потребує реконструкції, вартість якої – понад 1 млрд. грн. для одного енергоблоку. Таким чином, для зменшення шкідливих викидів в атмосферу необхідно капітальний ремонт та заміна обладнання, вартість якого дуже висока, або побудова нової ТЕС за сучасними технологіями. Крім того, проблемою є те, що на всіх теплоелектростанціях, як державних так і приватних, є лише системи очистки від пилу, але зовсім відсутні системи сірко - азотної очистки. Наслідком збільшення шкідливих викидів в атмосферу, згідно зі статистичними даними, є ріст рівня серцево-судинних, алергічних, онкологічних та пульмонологічних захворювань у жителів тих населених пунктів, які знаходяться у радіусі 50 км від Ладижинської ТЕС", - було зазначено в рекомендаціях круглого столу.

Цитата:
Борг ДП «Енергоринок» станом на грудень 2016 року за вже вироблену і відпущену електричну енергію перед трьома станціями ПАТ «ДТЕК Західенерго» становить більше 3 млрд грн, з них більше 800 млн грн це борг перед Ладижинською ТЕС.
17 січень 2017 | | Автор:Arhip | Переглядів: 1217 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі

Логін
Пароль