Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Суспільство, Економіка За шкоду екології Ладижинською ТЕС сплачено 142 мільйони гривень екологічного податку в 2016 році

За шкоду екології Ладижинською ТЕС сплачено 142 мільйони гривень екологічного податку в 2016 році

http//lad.vn.ua/uploads/images/foto/1110_1374437582_dtek-ladizhinska-tes-pracyuye-bez-elektrofltrv-001_0.jpg Ладижинська ТЕС виконала свої поточні зобов'язання по виплаті екологічного податку. Починаючи з 2012 року, з часу приватизації, сума екологічних податків сягнула майже 0,5 млрд грн.

Про це повідомляє прес-служба Ладижинської ТЕС.

До бюджетів Вінницької області, Тульчинського району та м. Ладижин надходить від 50 до 80% цієї суми щорічно, згідно українського законодавства. Внесок в природоохоронний фонд від Ладижинської ТЕС у 2017 році до обласного бюджету очікується близько 78 млн грн, до бюджету Ладижина – близько 30 млн грн.

«Завдяки екологічним коштам, які компанія перерахувала у вигляді екоподатку, місцеві бюджети мають реальну можливість покращувати екологічний стану довкілля в регіоні, – говорить Олександр Бобрик, директор Ладижинської ТЕС. – Крім екологічного податку, ДТЕК витратив більше 100 млн грн на природоохоронні заходи по Ладижинській ТЕС. В найближчих планах є реконструкція газоочисної установки енергоблоку №1, в рамках якої передбачається досягнення вимог Європейської Директиви 2001/80/ЄС – кінцева концентрація пилу не більше 50 мг/м3. При цьому 100% відходів буде використано (зола, шлак для будівництва). На даний час розробляється проект реконструкції».

За інформацією прес-служби в грудні 2016 року Ладижинська ТЕС підтвердила відповідність системі управління навколишнім середовищем, як відповідає міжнародному стандарту ISO 14001:2004.

" Крім цього, Державною екологічною інспекцією Вінницької області, щорічно проводяться перевірки дотримання підприємством вимог природоохоронного законодавства. В процесі перевірок, Лабораторія обласної екологічної інспекції постійно контролює викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від котлоагрегатів електростанції. Перевищень дозволених нормативів викидів під час останніх перевірок не було виявлено", - повідомляє прес-служба ТЕС.

Як відомо, в Ладижині в липні 2015 року відбувся круглий стіл тему «Стан екологічної безпеки в місті Ладижині та прилеглих до нього територій» під час якого обговорювалось питання викидів Ладижинської ТЕС, а учасники круглого столу прийняли спільні рекомендації.

"Основними елементами пилогазоочисного обладнання є електрофільтри, половина з яких не модернізувалась з початку експлуатації через високу вартість (понад 140 млн. грн. за один електрофільтр). Основне обладнання внаслідок тривалої експлуатації також має велику ступінь зносу і потребує реконструкції, вартість якої – понад 1 млрд. грн. для одного енергоблоку. Таким чином, для зменшення шкідливих викидів в атмосферу необхідно капітальний ремонт та заміна обладнання, вартість якого дуже висока, або побудова нової ТЕС за сучасними технологіями. Крім того, проблемою є те, що на всіх теплоелектростанціях, як державних так і приватних, є лише системи очистки від пилу, але зовсім відсутні системи сірко - азотної очистки. Наслідком збільшення шкідливих викидів в атмосферу, згідно зі статистичними даними, є ріст рівня серцево-судинних, алергічних, онкологічних та пульмонологічних захворювань у жителів тих населених пунктів, які знаходяться у радіусі 50 км від Ладижинської ТЕС", - було зазначено в рекомендаціях круглого столу.

Цитата:
Борг ДП «Енергоринок» станом на грудень 2016 року за вже вироблену і відпущену електричну енергію перед трьома станціями ПАТ «ДТЕК Західенерго» становить більше 3 млрд грн, з них більше 800 млн грн це борг перед Ладижинською ТЕС.
17 січень 2017 | | Автор:Arhip | Переглядів: 1184 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
В Ладижині відбувся другий екологічний форум В Ладижині відбувся другий екологічний форум "Суспільство ЗА чисте виробництво" Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством Громадське обговорення:  інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Громадське обговорення: інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції "Бібліотекар на годину Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів Ладижинську міську раду  зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн. Ладижинську міську раду зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн.

Логін
Пароль