Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Скандалы, Топ 3-А, RSS-Ladyjin Судова справа ТОВ «Вінницька птахофабрика» проти громадського сайту «Новини Ладижина»

Судова справа ТОВ «Вінницька птахофабрика» проти громадського сайту «Новини Ладижина»

Користувачі нашого сайту цікавляться обставинами судового позову ТОВ «Вінницька птахофабрика» («Наша ряба») до нашого громадського міського сайту «Новини Ладижина». Тому коротко поінформуємо про хід цієї судової справи.
В жовтні минулого року ТОВ «Вінницька птахофабрика», в особі директора Шевченка Олексія Вікторовича, подала заяву про відкриття кримінального провадження та притягнення до кримінальної відповідальності осіб, винних у вчиненні злочину, внаслідок якого товариству було заподіяно значну майнову шкоду у формі упущеної вигоди. Суть злочину полягала в тому, що на нашому сайті була опублікована інформація, що на думку позивача, ввела в оману контрагента, який внаслідок цього відмовився від раніше укладеного контракту.

Статтями, шо вказувались у позовній заяві в якості неправдивих були опубліковані 8 жовтня 2013 року статті «громадськість Ладижина вимагає припинити використання праці засуджених на Нашій Рябі» та «Ми проти рабської праці», а також опублікована 30 жовтня 2013 року стаття "Наша ряба налагодила поставки засуджених в місто Ладижин. Бо ніхто не хоче працювати?»
В перших двох статтях йшлося про ставлення громадської організації «Ладижинська громадська рада» до використанні праці засуджених на «Переробному комплексі» ТОВ «Вінницька птахофабрика», що поблизу Ладижина. А також мова йшла про причини, які , на думку Ладижинської громадської ради, призвели до того, що замість очікуваних 2000 робочих місць жителі Ладижина отримали сусідство з засудженим контингентом. Зокрема, - низьку заробітну плату, порушення трудового законодавства та інші. В статті «Ми проти рабської праці» також була наведена фотографія листа Ладижинської громадської ради до міського голови з проханням взяти під контроль дотримання норм трудового законодавства на «Переробному комплексі» ТОВ «Вінницька птахофабрика». В третій статті було з посиланням передруковано з іншого ладижинського сайту - lada.fm, матеріали про обставини працевлаштування засуджених на на «Переробному комплексі» ТОВ «Вінницька птахофабрика», а також наводились аналогічні дані про низьку зарплатню та порушення трудового законодавства Вінницькій птахофабриці.
Ці три статті були видалені з сайту одразу після того, як адміністрації сайту стало відомо, з якими саме матеріалами стосовно ТОВ «Вінницька птахофабрика» Шевченко Олексій Вікторович не погодився.

Особою, що внаслідок ознайомлення з негативною інформацією на сайті ladyjin.vn.ua, з міркувань репутації, розірвала договір з ТОВ «Вінницька птахофабрика», виявився СПД Загороднюк Петро Федорович, більше відомий як регіональний представник «Миронівського хлібопродукту» — торгової марки «Наша Ряба». Яка саме інформація із сайту змусила Загороднюка П.Ф. переглянути свої стосунки з діловим партнером, в його листі не зазначено. Також ми не володіємо інформацією щодо можливих перебоїв внаслідок цього в поставках м’яса курятини в Вінниці та області.

В листопаді 2013 року кримінальна справа була закрита за відсутності складу злочину. Але в грудні 2013 року ТОВ «Вінницька птахофабрика» подала до суду позов «про захист ділової репутації юридичної особи, спростування недостовірної інформації та відшкодування матеріальної шкоди (упущеної вигоди)» В позові вказувалась величезна сума враченої вигоди внаслідок розірвання вищевказаного договору, яка становила сотні тисяч тисяч гривень. А оскільки в договорі між ТОВ «Вінницька птахофабрика» та СПД Загороднюком П.Ф. було зазначено, що договір може бути розірваний за ініціативою однієї із сторін та вважається розірваним з дати одержання іншою стороною письмового повідомлення, то єдиним винуватцем понесених збитків називався наш сайт.

Згідно матеріалів позовної заяви, величина втраченої вигоди становила 48% від усієї суми договору. Мусимо зазначити, що можна зрозуміти, коли в умовах конкуренції ТОВ «Вінницька птахофабрика» змушене знижувати оплату праці до такого рівня, що робота на цьому підприємстві перестає бути привабливою для багатьох жителів Ладижина навіть попри безробіття. Але робити це при зазначених близько 50% рентабельності виробництва – таке зрозуміло не кожному.

Згодом від ТОВ «Вінницька птахофабрика» до суду надійшла заява про зміну предмету позову, в якій про відшкодування збитків вже не йшлося. І на цьому спасибі.

Ще в 2012 році для того, щоб відкорегувати розміщену на нашому ресурсі інформацію щодо ТОВ «Вінницька птахофабрика», достатньо було телефонного дзвінка від прес-секретаря Нашої ряби. Але цього разу від Вінницької птахофабрики не було жодного звернення з приводу публікацій ні до адміністрації сайту, ні в громадську організацію «Ладижинська громадська рада». Сьогодні ми, переважно, спілкуємось через кримінальні провадження та судові справи. Які причини таких змін – судити важко. Можливо, в компанії «Наша ряба» прийнято рішення без лишніх розмов та любими засобами знищувати інформаційні ресурси, які наважуються торкатись теми використання праці засуджених на Нашій Рябі?

В подальшому ми плануємо більш детально поінформувати користувачів нашого сайту щодо обставин цієї справи про захист ділової репутації.

Про безславне, для "Вінницької птахофабрики", завершення цієї судової справи чмиайте в маnеріалі Завершилась судова справа ТОВ «Вінницька птахофабрика» проти громадського сайту «Новини Ладижина»
10 лютий 2014 | | Автор:admiralasimus | Переглядів: 8020 Коментарів: 4
Написав: Петр 10.02.2014 - 11:04
Опять никто не хочет к ним идти на работу, рабом и за дарма. Ничего, скоро после майдана число полит заключенных увеличится. Гляди и андрюшу там устроят. Кто там свой пай хочет забрать? Тоже двери открыты в стойло.
Написав: Правиий сектор 25.02.2014 - 21:34
Написав: Кукишь 23.03.2014 - 23:44
Петр,
да, бездельников и алкашей там не любят.
Написав: Рыбак 19.08.2014 - 11:58
Кукишь,
Да, они еще не любят платить денги за переработку!

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі

Логін
Пароль