Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - ЛадЫжин-история, Статьи Вони рятували Ладижин (ІСТОРИЧНА ДОВІДКА)

Вони рятували Ладижин (ІСТОРИЧНА ДОВІДКА)

1208_forsuvannya.jpg (92.86 Kb)
163-я стрілецька дивізія ( 163-я стрілецька Ромненско-Київська ордена Леніна Вул орденів Суворова і Кутузова дивізія ) - військове з'єднання збройних сил СРСР, яка брала участь у Радянсько-фінської і Великої Вітчизняної війни, в т.ч. форсувала Південний Буг та звільнила місто Ладижин від німецько-фашистських загарбників.

Дивізія формувалася з серпня по початок вересня 1939 року в Тульській області як 163-я стрілецька дивізія на базі стрілецького полку 84-й стрілецької дивізії.
У вересні 1939 року дивізія була зосереджена на латвійської кордоні, в кінці жовтня - початку листопада 1939 року переведена в Карелії до складу Особливого корпусу 8-й армії, потім 9-й армії.
З листопада 1939 року брала участь Зимової війни. 11.12.1939 року з'єднання потрапила в оточення фінських військ під Суомуссалмі. 27-30. 12.1939 року зазнала фактичного розгрому. Командування 662-го стрілецького полку дивізії за військові невдачі було розстріляно перед строєм. Після війни залишки дивізії відведені в Новгород. У квітні 1940 року мала всього 753 людини кадрового складу, однак у середині квітня 1940 року чисельність дивізії доведена до шеститысячного складу.
У червні 1940 року на базі 530-го гаубичного артполку 163-й стрілецької дивізії формувався 3-й гаубичний артилерійський полк, а на базі 759-го стрілецького полку 163-й стрілецької дивізії - 3-й мотострілковий полк 3-й танкової дивізії.
Переформовано в моторизоване дивізію у червні 1940 у Пскові і Черехе, в такому вигляді і почала бойові дії в ході Великої Вітчизняної війни.
У діючій армії під час ВВВ з 22.06.1941 за 15.09.1941 як 163-я моторизована дивізія, з 15.09.1941 за 08.04.1943 і з 09.07.1943 за 09.05.1945 як 163-я стрілецька дивізія.

З 05.03.1944 настає з району на північ від Умані, 13.03.1944 форсує Південний Буг в районі Ладижина, потім веде бої по знищенню угрупування ворога в районі Тульчина, вийшла до Дністра, до початку квітня 1944 прорвала оборону супротивника в районі села Тинівка (Жашківський район, Черкаська область), форсувала річку,

Найбільш відзначились при форсуванні Південного Бугу Герогій Миколайович Докучаєв, Олександр Інокентійович Богашев, Олешкевич Степан Філімонович.

Олександр Інокентійович Богашев (1919-1984) - капітан Радянської Армії, учасник Великої Вітчизняної війни, Герой Радянського Союзу (1944).13 березня 1944 року Богашев першим у своєму підрозділі форсував Південний Буг в районі селища Ладижин Вінницькій області, незважаючи на масований автоматний, кулеметний і артилерійський вогонь. Група Богашева підібралася в німецьким позиціях і підірвала дві вогневi точки. Через деякий час на захоплений ділянку почали переправлятися підкріплення. Накопичивши достатньо сил, Богашев першим зі своєю групою пішов в атаку. Завдяки несподіванки удару німецькі підрозділи зазнали серйозних втрат в живій силі і техніці. Завдяки його діям полк раніше наміченого терміну виконав бойове завдання. Богашев і чотири його товариша по службі були представлені командиром полку до звань Героїв Радянського Союзу.
http//upload.wikimedia.org/wikipedia/ru/b/bf/Алешкевич_Степан_Филимонович.jpg
Степан Филимонович Олешкевич (1910 - 4 травня 1944) - учасник Великої Вітчизняної війни, військовий розвідник розвідгрупи у складі 759-го стрілецького полку 163-й стрілецької дивізії 40-й армії 2-го Українського фронту. Герой Радянського Союзу (13.09.1944), червоноармієць.На фронтах Великої Вітчизняної війни з березня 1943 року. Розвідник стрілецького полку червоноармієць Алешкевич неодноразово брав участь у військових розвідувальних операцій. 13 березня 1944 року відзначився при форсуванні річки Південний Буг в районі села Ладижин (нині місто у Вінницькій області). У складі розвідгрупи Алешкевич в числі перших переправився через ріку і вступив в бій з великими силами супротивника за розширення плацдарму, ніж сприяв успішної переправі підрозділів полку.
http//lad.vn.ua/uploads/images/foto/240px-dokuchaev-georgii-nikolaevich.jpg
Георгій Миколайович Докучаєв (6 грудня 1922 року - 4 квітня 1994 року) - офіцер Радянської Армії, учасник Великої Вітчизняної війни, Герой Радянського Союзу.11 березня 1944 року гвардії молодший лейтенант Р. Н. Докучаєв за наказом командування на чолі групи бійців уплав переправився через річку Південний Буг в районі села Ладижин [3]. Під командуванням Р. Н. Докучаєва група бійців закріпилася на плацдармі і, відбиваючи атаки противника, утримувала плацдарм до тих пір, поки не переправився весь батальйон. З 15 бійців групи Р. Н. Докучаєва в живих після бою залишилося лише п'ятеро. Сам він у цьому бою був поранений.
16 вересня 2012 | | Автор:Arhip | Переглядів: 1702 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
Оголошено місячник добровільної здачі зброї Оголошено місячник добровільної здачі зброї В Ладижині громадськість вирішила зайнятись стратегічним плануванням розвитку громади В Ладижині громадськість вирішила зайнятись стратегічним плануванням розвитку громади Чи потрібен громаді Ладижина працюючий ладижинський кар`єр? Чи потрібен громаді Ладижина працюючий ладижинський кар`єр?  Апеляційний суд  зняв всі обвинувачення з Олександра Чайковського Апеляційний суд зняв всі обвинувачення з Олександра Чайковського Голова історичного клубу Іван Ткаченко презентував свою книгу та клуб на зустрічі з ладижинськими учнями Голова історичного клубу Іван Ткаченко презентував свою книгу та клуб на зустрічі з ладижинськими учнями В Ладижин створено історичний клуб В Ладижин створено історичний клуб "Гіпаніс" Вечір пам`яті Олександра Макаревича Вечір пам`яті Олександра Макаревича По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження Ладижин потопає у хащах амброзії Ладижин потопає у хащах амброзії В центрі Ладижина зявилось «джерело»  невідомого походження В центрі Ладижина зявилось «джерело» невідомого походження 	В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо Екологи запустили новий еко-проект Екологи запустили новий еко-проект "Екологічна карта Ладижина" Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу  В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво» В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво»

Логін
Пароль