Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Статьи, ЛадЫжин-история Прізвище Ладиженський пішло з нашого міста

Прізвище Ладиженський пішло з нашого міста

http//img1.1tv.ru/imgsize320x240/PR20090513144014.GIFПрізвище Ладиженський утворена від топоніма Ладижин. Ладижин - це місто обласного значення у Вінницькій області України. Місто згадується в письмових джерелах ХІІІ століття. У Ладижині займаються стриманою і шкіряним виробництвом. Швидше за все, засновник роду Ладыженских був уродженцем цього міста, або довгий час жив тут.
Згідно інший, менш правдоподібною версії, в основі прізвища Ладиженський лежить загальне «лодига» - «кісточка, щиколотка». Коров'ячі щиколотки використовувалися для гри в бабки. Відповідно, прізвисько Лодыженский міг отримати любитель цієї гри. Звідси переносне значення слів «лодига», «лодыжник» - «ледар, нестерович так само нероба». Можливо, людина, надмірно що захоплювався грою в щиколотки, лемешев так само ухилявся від роботи.
«У лодыги грати» мало таке ж значення, як акдавлетов, так і «голубів ганяти», тобто байдикувати. Відповідно, за основу дворянських прізвищ бралося назва тих місць, якими володіли привілейовані класи. Оскільки топонімічні прізвища містили вказівку не тільки нестерович і на приналежність до конкретної сім'ї, але і на відношення до певного географічного об'єкта, то спочатку вони являли собою прикметники з різними формантами: прізвища на - ський /- цький і каекин і-анинов /- янинов належать в основному знаті і дворянству; прізвища на-итов /- ичев,- інів,- німців, - яків /- аков, - ніків,- ів,- /- их. В результаті, нащадок людини, що володіє прізвиськом Ладиженський, згодом отримав прізвище Ладиженський.Відомі особи, що мали прізвище Ладиженський або Ладижинський:

Ладиженський, Олександр Михайлович (1891-1972) - російський і радянський юрист-международник, доктор юридичних наук, професор юридичного факультету МГУ.
Ладиженський, Геннадій Олександрович (1852-1916) - живописець-пейзажист.
Ладиженський, Юхим Бенціонович (1911-1982) - театральний художник, живописець.
Ладиженський, Володимир Миколайович (1859-1932) - російський поет, прозаїк, громадський діяч.
Ладиженський, Гаврило Михайлович (1865-1945) - генерал-майор.
Лодыженский, Іван Миколайович (1872-1931) - шталмейстер.
Ладиженський, Митрофан Васильович (1852-1917), дійсний статський радник, письменник, драматург, філософ, в 1910 р. здійснив подорож по Далекому Сходу
Ладиженський, Михайло Васильович (1803-1875) - генерал-майор, тбіліський губернатор, комендант Оренбурга.
Ладиженський, Микола Федорович (1774-1861), російський командир епохи наполеонівських війн, генерал-лейтенант
Ладиженський, Олег Семенович - сучасний письменник-фантаст, один з Олді.
16 вересня 2012 | | Автор:Arhip | Переглядів: 2096 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі

Логін
Пароль