Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Статьи, ЛадЫжин-история Де в Ладижині знаходиться капище богині Лади або звідки пішла назва міста?

Де в Ладижині знаходиться капище богині Лади або звідки пішла назва міста?

http//lad.vn.ua/uploads/images/foto/0044_lada.jpg
Перша літописна згадка про Ладижин належить до 13 ст. Існує кілька легенд про походження назви Ладижин. Версій є кілька.
Перша. Назва Ладижин аналогічно пов'язана з древнім ім'ям Лодяжин, яке було створене на честь богині Лади. Лада-богиня жінок, кохання, краси, врожаю.
Друга. Старожили розповідають, що люди, які жили на цих землях, жили в мирі i злагоді, от i назва "ЛАДИЖИН".
Третя. На цих землях жили два князі i дуже не мирилися між собою, a їх жінки ладили i потім помирили своїх чоловіків. От i назва "ЛАД ЖІНОК" – "ЛАДИЖИН".
Ще є така історія. У десятому столітті на цих землях був популярний рід князів Коротких, але до цього рід називався Ладижинським, можливо, із цією назвою пов'язана назва нашого міста.
Лада — богиня кохання й шлюбу, мати Богів, старша Рожаниця, Богиня світової гармонії, покровителька пологів, жінок, дітей, шлюбу, любові, жіночих справ, врожаю, родючості. Жіноче втілення Рода, дружина Сварога. Всі Богині - це її уособлення та прояви.
Лада - Богиня життя, весни, родючості, народження, жита-зерна, яка витворює і воскрешає відмерлу на зиму природу, робить землю плодючою. Лада символізує світову любов, що є основою життя на землі.
Мати Лада після смерті збирає душі праведників, які стали іскрами, і йде у людський світ, вкладаючи їх у лоно жінкам, які прагнуть дитини. Супутницями Богині є почуття Чарівності і Любові. Прилітаючи у цей світ на чарівній колісниці, запряженій парою голубів і парою лебедів, вона розпалює вогонь небесних гроз, проганяє злі сили, виводить з-за холодних хмар світлосяйне сонце. Богиня Лада принесла світові Живу Воду, прийшовши до людей по веселці з немовлям (Божичем) на голові.

У руці вона тримає червоне яблуко з виноградною лозою. Немовля при цьому символізує Явлений (втілений) світ, а яблуко (або яйце)- початок усього сущого, камінь Алатир (Сваргу, Сонячний хрест). Прекрасні дні травня і початку червня з давнини присвячувались Ладі і знаменувались загальними ігрищами. Тим, хто приносить їй пожертви, вона пророкує майбуття. Приносили жертви їй також жінки, які не могли мати дітей, щоби вона сприяла зачаттю. Лада прийшла вперше до людей з яблуком та виноградом, виростила перше зерно жита.

У Лади двійко дітей: Леля, чарівна Богиня кохання, та Полель, Бог світлого дня. Прояв Лади, Жива, - живителька та подателька благ.

Щорічно, коли зустрічаються перші зорі в сузір'ї Перуна (Стрільця), Богиня Лада, народжує нове Сонце (Божича-Коляду - Сонце зимового сонцестояння), після чого вона разом з Сварогом протягом 12 ночей творить Всесвіт. Свято Великої Лади відзначається з піснями цілий місяць - від 25 травня до 25 червня.

В пожертву Ладі приносили: млинці, кашу, хліб, мед, сир, молоко, олію, крупи, пироги, нитки, візерунчате печиво, шкурки куниць, ласок і соболів, зерно, яйця, пиво, хустки, полотно, вовну, посуд. Чоловіча пара Лади - Ладо (Дід Ладо) згадується у Велесовій Книзі як Бог.

Лада - цим Ім'ям головній Богині Ради названо місто в Мордовії і Ладозьке озеро - в Прибалтиці, яке скорочено називають "Ладо-га" - "Лада знаходиться тут". Ладово є у Псковській області. Ладыженка - в Целіноградській області Козак-стану, а Ладижинка - у Черкаській області на Україні. Ладижин - у Вінницькій області. Ладовская балка - у Ставропольському краї. Ладозька - сторінка в Краснодарському краї.
16 вересня 2012 | | Автор:Arhip | Переглядів: 3744 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі

Логін
Пароль