Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Суспільство, Культура, Відео, Топ-5 Звичайні будні незвичайної сім’ї ладижинців (відео)

Звичайні будні незвичайної сім’ї ладижинців (відео)

http//lad.vn.ua/uploads/images/foto/6644_img_4728.jpg

Наскільки Ладижин доступний для людей, що користуються інвалідними візками? Чи легко їм живеться у нашому місті? Про це ми дізнались у особливого подружжя ладижинців.


Теплі та дружні стосунки цього подружжя викликають захват і нікого не залишають байдужими. В’ячеслав і Марія – вони завжди разом, як справжній приклад любові, взаємодопомоги та турботи один про одного. Молоді люди разом радіють життю та разом долають труднощі. (До речі, різноманітні набори квітів до сімейних свят представлені на сайті - источник )

А ось труднощів, на жаль, вистачає. Волею долі Марія прикута до інвалідного візку. Та і В’ячеслав з дитинства має вади здоров’я, тому перебуває на інвалідності.

Та все ж, подружжя не звикло нудьгувати і веде доволі активний спосіб життя. Молоді люди разом ходять за покупками, відвідують культурні заходи та просто прогулюються міським парком.

Тому, коли в рамках соціальної кампанії «Місто без обмежень!» довелося вивчати проблемні та важкодоступні для певних категорій населення місця, звернутися вирішили саме до них.

І ось прогулюємося містом. Привітна та говірка Марія охоче розповідає з якими проблемами доводиться стикатися майже щодня. Проблеми, звісно, не нові – відсутність нормальних під’їздів та пандусів біля магазинів, аптек та державних установ тощо. Слухаючи її починаєш відкривати для себе якісь новий, зовсім інший світ - світ сповнений штучно створених обмежень та перешкод незрозумілих для звичайного люду.

Наприклад, купуючи продукти подружжю доводиться пристосовуватися до існуючих реалій. Так, В’ячеслав йде до магазину, а Марійка має очікувати на нього біля входу, лише по тій причині, що всередину її неможливо потрапити. Та ж сама історія повторюється, біля аптек та держустанов. Така ситуація обурює, бо і погода може бути непривітною і образливо якось сидіти під дверима.

Ще однією проблемою є банкомати для зняття готівки. Так, за словами В’ячеслава в Ладижині немає жодного банкомату пристосованого для людей з обмеженими можливостями. Всі вони зависокі, тому людина що користуються візком просто до них не дістає, що в свою чергу робить людину залежною від сторонньої допомоги.

Щодо дозвілля, то ані заклади культури, ані заклади відпочинку, либонь, не очікують на людей в інвалідних візках. Навіть, здавалося б, така корисна річ для людей з обмеженими можливостями як басейн, в Ладижині облаштований настільки крутими сходинками, що по ним і здоровим людям потрібно йти з обережністю не говорячи вже про тих, кому за станом здоров’я пересуватися дуже важко.

Щодо міського пляжу, то тут до води потрапити простіше, а ось переодягнутися після купання у суху білизну неможливо через непристосованість кабінок.

- Так і доводиться їхати додому у мокрому купальнику, - бідкається Марія.

Але, існують речі і більш глобальні. Так, іноді, виникають проблеми навіть при відвідуванні міської лікарні. Зокрема після того, як гінекологічний кабінет перенесли на 2-ий поверх при відсутності ліфта, стало незрозуміло, яким чином жінки на інвалідних візках мають туди потрапляти. Існують нарікання і на відсутність спеціального гінекологічного крісла (на гідравліці), а отже і якісного обстеження.

А одного разу з Марією трапилася і взагалі жахлива річ! Пересуваючись незручним пандусом вона втратила рівновагу і візок перекинувся. Наслідком неприємної події став струс мозку!

А отже, бар’єри при пересуванні містом не лише породжують дискримінацію та виключають із суспільного життя людей з інвалідністю, а й становлять реальну небезпеку!

Тому, щоб привернути увагу до потреб осіб з інвалідністю та зрушити з місця сталу проблему, громадська організація «Ладижинська громадська рада» розпочала в місті Ладижині соціальну кампанію «Місто без обмежень!».

В рамках кампанії, був складений список найбільш небезпечних та незручних місць і закладів, який створювався з врахуванням зауважень та порад людей що користуються інвалідними візками.

Невдовзі, до власників обраних закладів надійдуть листи з проханнями та пропозиціями зробити для людей з обмеженими можливостями більш комфортні умови.

Адже, незалежно від стану нашого здоров’я та наших можливостей, всі ми маємо право на незалежне та повносправне життя.


Олена Червончук



Матеріал написаний в рамках проекту «Схід та Захід разом – підвищення спроможності українських місцевих видань» за підтримки Фонду «Освіта для демократії» та МО «Нова генерація».
Проект реалізується у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії спів фінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ РП та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).
20 вересня 2016 | | Автор:victoria | Переглядів: 1728 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі

Логін
Пароль