Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Суспільство, Интервью Суд починає розгляд справи про скасування комунальних тарифів

Суд починає розгляд справи про скасування комунальних тарифів

5908_image011.png (125.68 Kb)Цієї п’ятниці 2 грудня о 13.30 відбудеться перше судове засідання у справі за позовом жителів міста Ладижин до виконавчого комітету Ладижинської міської ради в якому вони просять суд скасувати рішення виконавчого комітету Ладижинської міської ради про встановлення комунальних тарифів.

Позовну заяву було подано відомим в місті громадським активістом, який активно та послідовно займається темою житлово-комунального господарства Юрієм Куленко, уповноваженим Ладижинської громади з питань запобігання та протидії корупцією Володимиром Пашковським та Віталієм Сойченко.

В своєму позові позивачі ставлять питання про скасування рішення виконавчого комітету Ладижинської міської ради від 29 квітня 2016 року № 153 «Про встановлення КП «Ладжитлосервіс» тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій для населення» та перерахунок своєї квартирної плати.

Ладижинський міський суд 15 листопада цього року відкрив провадження у даній справі.

Грмадський активіст Юрій Куленко в своєму блозі закликав всіх жителів міста прийти на судове засідання 2 грудня та підтримати позивачів.

Нагадаємо, що в грудні минулого року громадський активіст Юрій Куленко оскаржив в Ладижинському міському суді рішення виконкому № 316 від 22 жовтня 2014 року щодо встановлення комунальних тарифів в Ладижині, - плати за утримання будинку та прибудинкової території, причому виконком міської ради не зміг виграти апеляцію.
28 листопада 2016 | | Автор:Arhip | Переглядів: 1319 Коментарів: 13
Написав: helen 29.11.2016 - 00:34
Я не буду тут зараз писати про всі законодавчі норми стосовно прибудинкової території. Але, як на мене дуже цікавий документ з цього приводу набрав чинності з 01.10.2014 національний стандарт ДСТУ-Н ББ.2.2.-9:2013 " настанова щодо розподілу територій мікрорайонів (кварталів)для визначення прибудинкових територій багатоквартирної забудови" затверджений наказом Мінрегіону від 26.02.2014 №56
Написав: pash 29.11.2016 - 11:57
helen, Є багато нормативних актів, які дають поняття прибудинкової території я їх не буду оприлюднювати.Це буде зроблено в процесі судового розгляду. Проблема в інщому-виконання законів у нашому місті саме тими особами, які наділені владними повноваженнями.Для них закони не писані,багато чиновників не читають законів, а читають лише підзаконні акти... Але,на жаль тлумачать і закони, і підзаконні акти по своєму.Ще одна проблема- нас систематично посадові особи місцевого самоврядування- зумисне дезінформують.Маючи у "владних" руках-комунальну газету "Нове місто" на подають необ*єктивну і недостовірну інформацію.Я наведу інший приклад не пов*язаний із позовом до суду.7 квітня ц.р у газеті НМ № 13 на ст.6 є кілька повідомлень під рубрикою "Як зміняться тарифи" є повідомлення КП "Ладижинський КП" про те,що послуга із вивезення та захоронення твердих побутових відходів є збитковою... У данній об*яві є посилання, що зарплата зросла на 113% паливо- на 152% і т .д. Але вам,шановні читачі ніколи не приводили інфомацій про приписки у діяльності КП /А іх у місті аж два/ Не дають інформації про штат обох КП. Про зарплати і премії керівників... А це все також лягає на вартість тарифів. Так що думайте і шукайте відповідь -кому це вигідно...
Написав: helen 29.11.2016 - 12:09
в цьому стандарті не просто поняття, що таке прибудинкова територія., а що туди може входити, а що ні, яка мінімальна величина її може бути, і формула по якій розраховується величина. Парадокс в тому, що у великих містах цю прибудинкову врізають по саме не хочу, бо там земля - це гроші, кожен кв.метр приносить дохід. Тому люди там, навпаки боряться за свою прибудинкову і стараються не віддавати і метра.
А от в таких містах, як наше це обуза.
Написав: pash 29.11.2016 - 14:18
helen, Є багато нормативних актів, які дають поняття прибудинкової території я їх не буду оприлюднювати.Це буде зроблено в процесі судового розгляду. Проблема в інщому-виконання законів у нашому місті саме тими особами, які наділені владними повноваженнями.Для них закони не писані,багато чиновників не читають законів, а читають лише підзаконні акти... Але,на жаль тлумачать і закони, і підзаконні акти по своєму.Ще одна проблема- нас систематично посадові особи місцевого самоврядування- зумисне дезінформують.Маючи у "владних" руках-комунальну газету "Нове місто" через яку уже довгий час подають необ*єктивну і недостовірну інформацію.Я наведу інший приклад не пов*язаний із позовом до суду.7 квітня ц.р у газеті НМ № 13 на ст.6 є кілька повідомлень під рубрикою "Як зміняться тарифи" це повідомлення КП "Ладижинський ККП" про те,що послуга із вивезення та захоронення твердих побутових відходів є збитковою... У данній об*яві є посилання, що зарплата зросла на 113% паливо- на 152% і т .д. Але вам,шановні читачі ніколи не приводили інфомацій про приписки у діяльності КП /А іх у місті аж два/ Не дають інформації про штат обох КП. Про зарплати і премії керівників... А це все також лягає на вартість тарифів. Так що думайте і шукайте відповідь -кому це вигідно...
Написав: helen 29.11.2016 - 14:40
Читати потрібно і закони і підзаконні акти. Оскільки, часто в самих законах закладені норми, вимоги, а механізм їх виконання закладений у підзаконних актах. І якщо цей механізм не прописаний, то часто і вимоги закону не можливо виконати. Таке зустрічала при повірці лічильників водопостачення, в законах про ОСББ при списанні будинків, а самої процедури списання не було і т.д. Те саме з прибудинковою, мене завжди цікавили конкретні цифри, зрозуміло, що поняття для задоволення соціальних потреб, розмите, якомусь будинку для майданчика чи паркови потрібно 50 кв.м. , а комусь 200 кв.м. Як порахувати? От нащо я шукала відповіді.
Написав: pash 30.11.2016 - 16:39
helen.Відповідь все-таки є у законах, але, наголошую, місцева, так звана влада, закони тлумачить і виконує по своєму розумінні.Не так давно проводились "громадські слухання" по 14 бригаді Ряби...перед тим такі .ж слухання по зонування території.Все це відноситься до питань містобудівної документації. І повноваження їх розгляду і затвердження належать міській раді. Так питання по зонування території було винесено на сесії влітку цього року, хоча фактично ніяких слухань не було...По Рябі слухання були у 2010 році і у цьому році, але це питання на розгляд ради не виносилось.????Тепер земельні питання-це тако ж повноваження ради /прибудинкова територія-це таж земеля \Але воно не виносилось на розгляд. Якщо не помиляюсь-у минулому році депутат Сутик підняв питання проблем ЖКГ. /На сайті були опубліковані два проекти рішення/Але одна людина це не внесла на розгляд сесії!!! Так само цією ж людиною не було піднято питання про закріплення прибудинкової території, А тому шукайте відповідь на питання кому це вигідно.
Написав: helen 30.11.2016 - 17:02
Звичайно у питанні поділу і закріплення прибудинкової території ви маєте рацію, в принципі законних підстав вважати, що у нас є прибудинкова територія взагалі немає. Я просто читала, що ви обміряли площі своїх прибудинкових т. для чого якщо якихось конкретних норм немає? І для чого міряти те, чого не існує, (немає затвердженої прибудинкової території)?
Ось розяснення мінрегіону:
Визначення прибудинкової території
22.01.2016
Правилами утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затвердженими наказом Держжитлокомунгоспу України від 17.05.2005 № 76, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 25.08.2005 за № 927/11207, визначено, що прибудинкова територія – територія навколо багатоквартирного будинку, визначена актом на право власності чи користування земельною ділянкою і призначена для обслуговування багатоквартирного будинку.

З 01.10.2014 набрав чинності національний стандарт ДСТУ-Н Б Б.2.2-9:2013 «Настанова щодо розподілу територій мікрорайонів (кварталів) для визначення прибудинкових територій багатоквартирної забудови» (далі – ДСТУ-Н), затверджений наказом Мінрегіону від 26.02.2014 № 56.

Стандарт призначено для застосування органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання, які розробляють містобудівну та проектну документацію на будівництво.

Основним завданням цього проекту ДСТУ-Н є визначення складу та змісту, порядку розроблення проектів розподілу території мікрорайонів (кварталів) для визначення прибудинкових територій.

Так, відповідно до пункту 6.1.1 ДСТУ-Н площа земельної ділянки з прибудинковою територією кожного багатоквартирного будинку, що відповідає питомій вазі кількості мешканців будинку у сумарній кількості мешканців мікрорайону (кварталу), визначатиметься за формулою:

Т0 = Тф Г— (Б0 / Б) , де

Т0 – земельна ділянка з прибудинковою територією багатоквартирного будинку, га;

Тф – фактична житлова територія мікрорайону (кварталу), га;

Б0 — кількість мешканців в багатоквартирному будинку, чол;

Б — кількість мешканців у мікрорайоні (кварталі), чол.Наразі правове врегулювання питання використання землі під багатоквартирними житловими будинками здійснюється відповідно до Конституції України, Земельного кодексу України, Цивільного кодексу України, Законів України «Про землеустрій», «Про оренду землі», «Про основи містобудування», «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», постанови Кабінету Міністрів України від 11.10.2002 № 1521 «Про реалізацію Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку».

На нормативно-правовому рівні не визначено конкретних норм земельних ділянок багатоквартирних житлових будинків, що є цілком виправданим, оскільки площа, конфігурація вже існуючих будинків різна, а будівництво нових залежить від обсягу та виду будівництва, а також від забезпеченості певного населеного пункту вільними землями.

Відповідно до пунктів 1,2,4 статті 42 та статті 83 Земельного кодексу України земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні жилі будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території державної або комунальної власності, надаються в постійне користування підприємствам, установам і організаціям, які здійснюють управління цими будинками.

Розміри та конфігурація земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні жилі будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, визначаються на підставі проектів розподілу території кварталу, мікрорайону та відповідної землевпорядної документації.

Згідно з пунктом 34 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання регулювання земельних відносин.

Відповідно до статті 33 цього Закону до делегованих повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать, зокрема:

реєстрація суб’єктів права власності на землю; реєстрація права користування землею і договорів на оренду землі; видача документів, що посвідчують право власності і право користування землею;

координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів;

вирішення земельних спорів у порядку, встановленому законом.

Відповідно до пункту 3 Методичних рекомендацій щодо визначення прибудинкових територій багатоквартирних будинків (далі – Методичні рекомендації), затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 29.12.2011
№ 389 мінімально допустима величина прибудинкової території не може бути меншою за територію технічного обслуговування відповідного багатоквартирного житлового будинку, якщо зазначене можливе в існуючій забудові.

Погодження документації прибудинкової території може здійснюватись у порядку, визначеному органом місцевого самоврядування.
Написав: nina 30.11.2016 - 19:49
Перечитала все комменты и пришла к выводу, что правы все и хелен и паш. А вот после суда может выстрелить такая ситуация: "Оспариваете правильность определения понятия прибудинковой території? Будь ласка-Скільки надати кожному будинку? Остальне розпродамо на свій розсуд" Хотят пусть строят под вашими окнами базары, хотите туалеты или автозаправки!!!! А???? Как вам такой исход дела? На 99 % это будет. Зная подлость ладыжинской власти, другого просто не будет.
Написав: pash 30.11.2016 - 20:37
helen. Я вдячний за посилання на нормативну базу...можливо чиновники із міської ради,депутати, комунальщики і працівники комунальної газети хоча би на сайті прочитають про різноманітне поняття прибудинкової території.....І особливо звернуть на останню фразу, що не КП встановлює прибудинкову територію. а орган місцевого самоврядування!!!!!До речі я данних рекомендацій не читав.
Написав: helen 30.11.2016 - 21:07
Ніна, про що я введу і мову. Я вважаю, що чим більше землі закріпленої за домом, тим і краще, розмір не потрібно оскаржувати, плата за її прибирання не така велика (в порівнянні з теплом, світлом), але це дасть можливість раельно впливати на те, що буде розміщено біля твоїх вікон і під"їзду, за умови, коли статус прибудинкової території буде мати законні підстави, закріпленні рішенням ради, актом. А так за великим рахунком це нічийна земля, яку має утримувати в належному стані місто за свій рахунок. А при переході до ОСББ земельне питання взагалі буде стояти дуже гостро, а перехід в будь-якому разі відбудеться,і швидше за все в недалекому майбутньому.
Написав: nina 1.12.2016 - 10:20
helen, і я про те ж. Але наш хулиган звик ловити рибку в каламутній водичці. Швидше б він нажерся. Все одно ціна не мала за прибудинкову територію. А якість її утримання бажає кращого. В нас такий бюджет, що можна б було на наши плечи не складати всі забаганкі влади!
Написав: pash 1.12.2016 - 16:35
Ніна. Ми із Вами давно однодумці через це,так звана влада нас вважає опозицією. Хоча поняття влади і опозиції-це видумка нашого міського голови і його прибічників, яка не відповідає поняттям встановлених законами.Ви пам*ятаєте як у 2012 році проводились збір підписів за те, що той самий виконком ВСТАНОВИВ тарифи на тепловодопостачання...По цьому питанні проводився круглий стіл.... Підписів було зібрано більше 400!!!А на круглий стіл прийшло близько 50 чол... а від "влади" лише один І.І.Котик, який до проблем ЖКГ ніякого відношення не має...Я веду до того, що самим жителям, споживачам послуг, подобається щоб їх дурили...Або ж надіються знову, що за них три пенсіонери будуть добиватися справедливості????Чому лише два-три чоловіки обговорюють цю важливу проблему на сайті?. А де ж ті самі партії, які давали обіцянки і їх депутати що будуть захищати права громадян і особливо у сфері ЖКГ. І, нарешті, де наш міський голова,який клявся,божився, бив себе у груди і давав присягу, що буде захищати інтереси громади,..Він навіть данного рішення сам не підписав про підвищення тарифів!!!!Чи він прийде на суд? Чи знову пришле своїх клерків... А землю, її лакомі кусочки, вже давно поділено....Правильно п.Ніна саме у каламутній воді... А каламутна вода-це беззаконня самозванців-самовладців! Але із беззаконням потрібно боротись саме законними методами-через суд. А результат побачимо.
Написав: nina 1.12.2016 - 16:50
Біда в тому що не самозванці вони, а законно обрані "народом", тим "народом", який ниє від великих тарифів, але мовчить в ганчирочку, бо сам тихенько краде(помалу) і боіться, як би до них не добрались.

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі

Логін
Пароль