Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Суспільство, Топ 3-А, Ладыжин-Губник, Топ-5 Поблизу Ладижина сільськогосподарські підприємства завдають шкоду екосистемі

Поблизу Ладижина сільськогосподарські підприємства завдають шкоду екосистемі

http//lad.vn.ua/uploads/images/foto/5569_eko.jpg

Осінь - пора збору урожаю, упорядковування земельних ділянок, підготовки їх до зими. Гарний господар знає – належна підготовка грунту до зимівлі стане запорукою хорошого врожаю на наступний рік.
На жаль, деякі господарі, у погоні за надприбутками забувають, або просто не думають про людей що їх оточують та про вплив свого господарювання на навколишнє середовище.
Так, нещодавно до активістів ГО «Народний центр екологічного контролю» звернулись жителі селища Губник зі скаргами на працівників одного із сільськогосподарських підприємств, яке після збору урожаю спалює залишки соломи та кукурудзиння на своїх полях. Внаслідок такої діяльності наноситься серйозна шкода унікальній екосистемі прибережних земель біля річки Південний Буг, адже разом з рештками соломи та кукурудзинням спалюються і серйозні площі навколо полів.
Відреагувавши на звернення, «Народний центр екологічного контролю» здійснив незапланований екологічний рейд, виїхавши на місце події.
Сумну картину являє собою поле, що знаходиться біля колишніх порохових складів біля селища Губник, на якому безвідповідальні господарники спалювали рештки кукурудзиння. Характерно, що внаслідок такої діяльності вигорає не лише поле, а й серйозні площі навколо нього.
Варто зазначити, що спалювання стерні або соломи на полях після збирання врожаю заборонено законодавством України.
Адже, мало хто замислюється що безконтрольне випалювання стерні може призвести до пожежі на сусідніх полях або в лісосмугах.
Також, подібна «чистка» полів спричиняє велику кількість диму, який може сприяти виникненню запальних захворювань органів дихання та зору, серцево-судинної системи. Не варто забувати і про негативний вплив на стан навколишнього природного середовища – зниження родючості грунтів, порушення їх структури, зменшення протиерозійної стійкості, забруднення атмосферного повітря тощо.
З огляду на виявлені порушення, «Народний центр екологічного контролю» буде ставити питання перед екологічною інспекцією про притягнення до відповідальності працівників підприємства, яке завдало шкоди навколишньому природному середовищу.
А горе господарникам варто знати, що у новій редакції кримінальної статті відповідальність за спалювання стерні значно збільшилася: штрафні санкції встановлені в розмірі від 5100 до 8500 гривень або позбавлення волі на строк від двох до п’яти років (частина 1 ст. 245 КК України). Якщо ж такі дії призвели до загибелі людей або масової загибелі тварин, або інших тяжких наслідків, то винним особам загрожує покарання на строк від п’яти до десяти років (ч. 2 ст. 245 КК України).
10 листопада 2014 | | Автор:victoria | Переглядів: 861 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
Оголошено місячник добровільної здачі зброї Оголошено місячник добровільної здачі зброї В Ладижині громадськість вирішила зайнятись стратегічним плануванням розвитку громади В Ладижині громадськість вирішила зайнятись стратегічним плануванням розвитку громади Чи потрібен громаді Ладижина працюючий ладижинський кар`єр? Чи потрібен громаді Ладижина працюючий ладижинський кар`єр?  Апеляційний суд  зняв всі обвинувачення з Олександра Чайковського Апеляційний суд зняв всі обвинувачення з Олександра Чайковського Голова історичного клубу Іван Ткаченко презентував свою книгу та клуб на зустрічі з ладижинськими учнями Голова історичного клубу Іван Ткаченко презентував свою книгу та клуб на зустрічі з ладижинськими учнями В Ладижин створено історичний клуб В Ладижин створено історичний клуб "Гіпаніс" Вечір пам`яті Олександра Макаревича Вечір пам`яті Олександра Макаревича По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження Ладижин потопає у хащах амброзії Ладижин потопає у хащах амброзії В центрі Ладижина зявилось «джерело»  невідомого походження В центрі Ладижина зявилось «джерело» невідомого походження 	В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо Екологи запустили новий еко-проект Екологи запустили новий еко-проект "Екологічна карта Ладижина" Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу  В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво» В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво»

Логін
Пароль