Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Суспільство, Интервью, Відео, Топ-5 Обласна рада: Шкідливе виробництво в Красносілці не підлягає відновленню!

Обласна рада: Шкідливе виробництво в Красносілці не підлягає відновленню!

Наш ресурс неодноразово повідомляв про хід громадської кампанії, що проводила громада села Красносілки за закриття шкідливого виробництва, - цеху з випалювання вапна, який було відкрито на Красносільському цукровому заводі.

Нагадаємо, що громадську кампанію було розпочато за допомогою громадських організацій "Народний центр екологічного контролю" та "Ладижинська громадська рада". Згодом до громадської кампанії підключився Валентин Столярчук зі своєю молодіжною громадською організації, депутати Вінницької обласної ради Володимир Барцьось та Людмила Головашич, які звернулися до голови Ради Ради Анатолія Олійника щодо ситуації, що склалася в Красносільській громаді Бершадського району.

Мешканці села вважають екологічно небезпечною діяльність приватного підприємства на території Красносільського цукрового заводу. 26 липня розпорядженням голови обласної Ради була створена робоча група з вивчення окремих фактів діяльності ТОВ «Красносільський цукровий завод».

11 серпня співголова робочої групи, перший заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська, заступник начальника відділу екологічного контролю водних ресурсів та атмосферного повітря ДЕІ у Вінницькій області Олександр Базяка та заступник керуючого справами – начальник відділу організаційного забезпечення діяльності ради та зв’язків з органами місцевого самоврядування обласної Ради Олег Романець здійснили робочу поїздку в Красносільську сільську раду, щоб на місці вивчити ситуацію. В виїзному засіданні взяли участь голова Бершадської районної ради Михайло Бурлака, члени робочої групи – перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Ольшевський, Красносільський сільський голова Іван Пустовіт та мешканець села, член ініціативної групи місцевої громади Євгеній Вітковський.

Інформацію про це поширив офіційний сайт Вінницької обласної ради, а також інформацію про цю зустріч нам надав громадський активіст Красносілки Євген Вітковський, який надав нам відео з цієї наради.

Представник власника Віктор Самойленко зачитав акт обстеження вапняково-випалювальної печі, яка спричинила протестні акції в селі, що належить компанії «Автотрейд-Сервіс» та розташована на території Красносільського цукрового заводу. При обстеженні комісією було виявлено, що використання печі в аварійному стані без повної заміни футеровки неможливе. У випадку ж подальшого використання це може призвести до повного знищення печі. Тому вся діяльність компанії на території заводу припинена, адже на відновлення печі та виконання робіт необхідно використати близько 3 млн. грн. (До речі, дробилки - ножниці для бетону, навісне обладнання для будівельних чи демонтажних робіт представлено на сайті тут )

Наразі ситуація в селі стабілізувалася, є порозуміння між ініціативною групою мешканців села Красносілка, новими власниками цукрового заводу та керівництвом сільської ради. Конфлікт залагоджений, адже небезпечне виробництво з важкими забруднюючими викидами зупинене та не підлягає відновленню.

Члени робочої групи обласної Ради на чолі з Людмилою Щербаківською побували на Красносільському цукровому заводі, оглянули його виробничі потужності, та переконалися в тому, що робота печі зупинена повністю.

Депутатам обласної Ради Людмилі Головашич та Володимиру Барцьосю буде надана відповідь у встановлений законом термін з копіями відповідних документів щодо повної зупинки аварійної печі, яка встановлена на території Красносільського цукрового заводу.

Крім питань екології громадськість Красносілки піднімала питання про запуск Красносільського цукрового заводу, який селянам вдалось зберегти від рейдерів, що ріжуть подібні заводи та металобрухт. Але обласні чиновники не мали на це питання відповіді, тому питання роботи підприємства залишилось відкритим.

" Крім питання екології, яке вже було вирішено місяць тому, нас цікавить власне питання роботи Красносільського цукрового заводу, адже його робота -це 500-700 робочих місць і третина економіки Бершадського району. Ми зберегли це підприємство від рейдерів, не дали і не дамо його порізати, але завод не працює. Влада говорить про створення робочих місць. У нас в селі є можливості створити відразу 700 робочих місць. Чому влада цього не робить? Ми всі знаємо, що в державі цукрова галузь -це монополія держави, яка має прямий вплив на неї і відповідно робота нашого заводу -це прямий обов*язок влади. Поки що нас не почули чиновники. Будемо сподіватись, що вони зрозуміють, що питання по Красносілці вирішені не всі. Екологія -це лише частина наших вимог, тому говорити про повну перемогу нашої громади не можна", - так прокоментував результати зустрічі в Красносілці 11 серпня Євген Вітковський.

3265_1.jpg (63.22 Kb)3856_20160811_141114.jpg (50.1 Kb)7522_20160811_141228.jpg (38.94 Kb)4200_20160811_141209.jpg (47.78 Kb)2721_20160811_143121.jpg (.32 Kb)9445_20160811_142944.jpg (53.15 Kb)
13 серпня 2016 | | Автор:Arhip | Переглядів: 1024 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі

Логін
Пароль