Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Суспільство, Топ 3-А, Фото, Топ-5 Ладижин з п’ятиденним візитом відвідали іноземні екологи та журналісти

Ладижин з п’ятиденним візитом відвідали іноземні екологи та журналісти

Ладижин вже вдруге відвідала з робочим візитом делегація з Євросоюзу. До складу делегації цього разу увійшли представники Національного екологічного центру України, міжнародної екологічної громадської організації НПО «Бенквоч» ( Болгарія), - Феданка Багила-МакГра, еко-журналіст з Німеччини Бернхард Классен, який пише для британського та німецького видання та еко-фотограф-журналіст з Швейцарії Нільс Аккерман.

Нагадаємо, що минулого року в травні місяці Ладижин відвідала міжнародна делегація журналістів та екологів з таких країн, як Естонія, Латвія, Нідерланди, Сполучене королівство (Великобританія), Болгарія, Канада, Польща. Метою візиту стало спостереження та вивчення стану інвестицій, які держави Європейського союзу вкладають в агробізнес України. Зокрема, в Ладижині, спостерігачів зацікавила робота «Вінницької птахофабрики» - одного з найпотужніших підприємств світу по вирощуванню птиці.

Як і минулого року учасники делегації і цього року також здійснювали моніторинг діяльності компанії МХП в Вінницькій області.
Організаційну підтримку в Ладижині та навколишніх районах під час візиту було надано громадською організацією "Ладижинська громадська рада".

Протягом чотирьох робочих днів, у всіх поїздках, групу екологів супроводжували представники ладижинських громадських організацій «Ладижинська громадська рада» та «Народний центр екологічного контролю», які співпрацюють з представниками громад, ініціативними групами територіальних громад, що знаходяться навколо міста Ладижин. (До речі, найбільш актуальні новини представлені на сайті ТСН-Україна - ТСН)

Цього разу в центрі уваги екологів та журналістів перебували територіальні громади, в яких вже є об’єкти компанії МХП або плануються або де виникали конфлікти з приводу будівництва другої черги пташників. Мова іде про села Оляниця, Четвертинівка, Лукашівка, Гордіївка, Тростянчик, Велика Стратіївка, Демидівка, Улянівка, Михайлівка з представниками громад яких вдалось поспілкуватись учасникам делегації.

Основний блок питань стосувався безперечно будівництва другої черги пташників. Основна проблема, як відомо, -це відносини територіальних громади та компанії МХП, позаяк не всі громади сприймають позитивно будівництво пташників другої черги.
Якщо говорити про громади таких сіл, як Михайлівка, Василівка та Лукашівка, де планується будівництво другої черги, то жодних конфліктних питань в цих громадах не існує або про них принаймні невідомо.

Але в інших громадах виникає дуже багато питань і слід відмітити, що основний блок питань стосується саме будівництва другої черги і громади досить неоднозначно сприймають будівництво пташників.

В Оляниці зустріч була проведена з активістами громадської організації «Комітет порятунку села Оляниця», які надали інформацію про те, що відбувалось в їх селі за останній рік. Згадаємо, що 2 липня в Оляниці було проведено збори на яких 220 осіб проголосувало за будівництво другої черги пташників за умови будівництва водогону в селі компанією МХП.

За словами Людмили Вдовиченко, депутата районної ради, громада бойкотувала ці збори і не прийшла на них. Натомість кілька місяців до цього їх Комітетом було зібрано майже 400 підписів проти будівництва. Щодо будівництва об’їзної дороги та водогону в селі, то, як пояснює пані Людмила, - це зобов’язання компанії за першу чергу, адже об’їзна дорогу повинні були побудувати ще до початку будівництва, а вода пропала в селі внаслідок пониження рівня ґрунтових вод на одній із оляницьких бригад.

Впевнена в своїх силах громада села Четвертинівка, яка після минулорічних подій створила громадську організацію «Четвертинівська громадська рада» і проводить на сьогодні громадську акцію за повернення майна пайового фонду селянам, про що ми вже кілька раз писали. В Четвертинівці пояснили, що можуть повторити минулорічну акцію протесту, якщо буде треба, але ввірять, що нічого будувати в їх селі не будуть.

Зовсім інша ситуація в Улянівці. Головною проблемою цього села є те, що формально на території Богданівської сільської ради до якої входить це село, немає пташників, відповідно немає і ніяких юридичних погоджень щодо будівництва, немає коштів на розвиток громади села від компанії МХП. Але впритул до села вже розміщено кілька бригад пташників на землях інших сільських рад, які так само або можливе ще більше впливають на громаду села. За умови будівництва бригади на землях Оляницької сільської ради екологічна ситуація істотно погіршиться в селі, але погоджень з їх громадою закон не вимагає і ніяких коштів на розвиток села від компанії село не отримає.

Загалом можна підсумувати, що більшість громад цікавило лише питання будівництва другої черги, а соціальна політика, екологічні питання були другорядними.

Під час робочого візиту відбулась зустріч учасників делегації та громадської організації «Народний центр екологічного контролю» з представниками кампанії МХП на чолі з директором Вінницького бройлера Ігорем Лєщенко. Зустріч проводилась вже після спілкування з громадами Тростянецького та Тульчинького районів, тому кілька годин сторони вели діалог щодо питань, які цікавлять людей. Підсумком зустрічі стало підписання протоколу, який на думку учасників має стати початком можливого діалогу компанії МХП та екологічної громадськості, яка має критичну думку щодо компанії та її діяльності. Про цей круглий стіл читайте в нашому окремому матеріалі.

Результатом цієї зустрічі стала екскурсія на очисні споруди Вінницької птахофабрики, про що ми напишемо також в окремому матеріалі.

Останнім пунктом робочого візиту стало відвідання Ладижинської Швейцарії або Національного історико-культурного заказника «Коростовецький». Серед культурної програми була також екскурсія в Музей Батозької битви, що в селі Четвертинівка, який після здобуття обласного статусу істотно покращив свою роботу.

Загалом учасники робочого візиту зазначили, що за останній рік на Вінницькій птахофабриці відбулись певні позитивні зрушення і є рух вперед, але ще є дуже багато питань щодо будівництва другої черги і всіх питань, що з цим пов’язані. За кілька місяців учасники робочого візиту підготують детальний звіт про проведений моніторинг, про результати якого ми також напишемо.

Андрій Скакодуб

Фоторепортаж:

4265_img_0010.jpg (119.4 Kb)4158_img_0011.jpg (105.94 Kb)6260_img_0029.jpg (103.68 Kb)0013_img_0032.jpg (98.99 Kb)3100_img_0035.jpg (70.19 Kb)0999_img_0037.jpg (90.41 Kb)7842_img_0039.jpg (61.1 Kb)1112_img_0041.jpg (72. Kb)1258_img_0050.jpg (121.86 Kb)9272_img_0051.jpg (121.04 Kb)2223_img_0078.jpg (69.81 Kb)1922_img_0077.jpg (74.62 Kb)0584_img_0052.jpg (67.13 Kb)4775_img_0053.jpg (102.5 Kb)7609_img_0055.jpg (73.39 Kb)7582_img_0059.jpg (.39 Kb)
8 серпня 2016 | | Автор:Arhip | Переглядів: 1069 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі

Логін
Пароль