Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Суспільство, Интервью, Топ-5 Ініціативні ладижинці пропонують відкрити в Ладижині культурний центр –музей в форматі «українського села»

Ініціативні ладижинці пропонують відкрити в Ладижині культурний центр –музей в форматі «українського села»

Два дні тому в соціальній мережі Фейсбук ладижинці жваво обговорювали питання громадської вбиральні біля автовокзалу. Так сталось, що обговорення поступово перейшло в інше, - темою для обговорення стала вільна земельна ділянка на землях дендрологічного парку, яка знаходиться біля коледжу і яка в свою чергу не була включена в проект будівництва дендропарку.

Нагадаємо, що на цій земельній ділянці планувалось побудувати адміністративну будівлю парку та музей флори і фауни в якому планувалось розмістити краєзнавчий музей, але згодом від таких планів довелось відмовитись, позаяк мерія викупила інше приміщення в іншій частині парку за 2, 5 мільйони гривень. Саме в цьому приміщенні буде розміщено адміністративну будівлю.

Фотохудожник Владислав П‘ясецький запропонував розмістити на цій земельній ділянці музей під відкритим небом з українськими хатами та іншими будівлями. (До речі, зразки деревяних меблів - на сайті: ООО Мебель Век)

«Маю пропозицію. Парк наш побудували без обговорення громади. Та й не видно було активності ладижан цікавитись проектом. І чим тепер наш парк відрізняється від того, що припустимо в Новокузнєцку? Залишилась ще вільною та територія, що за поштою. Шось мені здається , що побудують там якусь фігню типа розважальних закладів, можливо й з бухлом. Пропоную - зібратись ось таким вольтанутим, як ми і запропонувати депутатам побудувати там етнографічний куток. Хати під соломою, тини, вітряк, озерце, можливо. Кізочок можна завести, бо деякі ладижинські діти не знають, яка на вигляд жива коза. Будувати спільно - коштами бюджету і фізичними силами ладижан. Ще живі поки що ті, хто знає, як із саману хати будувати. Саман місити, хати мазати, інші роботи можемо самі. От і зустрінемось там разом - атовці, волонтери, гресівці, члени осередків партій, лікарі, вчителі, школярі, мер, депутати. І босими ніжками помісимо коняки, бо на саман найкраще саме коняки))) Це ж наше місто, не мера, не депутатів, не ряби. Музей там можна до речі розмістити. Молодят фотографувати. Нам, неформалам, буде де таємно збиратись і обговорювати плани по боротьбі з Системою. Як вам таке? Бо зима скоро мине...», - зазначив Владислав.

Така пропозиція сподобалась іншим ладижинцям, а тому вже наступного дня, тобто вчора, відбулось невелике обговорення та деталізація пропозиції Владислава з приводу того, як власне має виглядати майбутній проект і яка його концепція може бути запропонована. Також відбулась зустріч з директором дендрологічного парку «Ладижинський гай» паном Панкратьєвим та було обрано координатора майбутнього проекту від ініціативної групи. Нею стала громадська активістка Ганна Вовк. Попередньо було запропоновано, щоб проект «українського села» об’єднав в себе музей народного мистецтва під відкритим небом, армарок-майдан, елементи козацької січі, виставкову залу та культурно-мистецький центр і невеликий мінізоопарк з поросятами, курми, козами, вівцями, качками, по прикладу того, який працює в Київському зоопарку.

В розмові пан Юрій зазначив, що на сьогодні міська рада ще не визначила для яких цілей буде використана вільна земельна ділянка, але вільна земельна ділянка знаходиться в межах парку, тому на неї поширюються вимоги законодавства щодо обмеження будівництва, а всі питання погоджуються з екологічною інспекцією. Крім того, слід також визначитись з концепцією проекту, щоб зрозуміти, що пропонується побудувати на цій земельній ділянці.

Перша відкрита зустріч на яку запрошуються всі ладижинці, кого цікавить проект розвитку «українського села», має відбутися цієї суботи 10 грудня о 12.00 в приміщенні Народної самооборони міста Ладижин. На зустріч запрошуються всі, хто має бажання стати учасником ініціативної групи проекту.

6406_img_0128.jpg (96.11 Kb)4719_img_0126.jpg (51.81 Kb)6780_img_0123.jpg (51 Kb)
8 грудня 2016 | | Автор:Arhip | Переглядів: 1751 Коментарів: 3
Написав: OstapBender 9.12.2016 - 13:34
Ані тільки глиняні халупи будувати, як центр африканського культурного життя! тумба-юмба)))
Написав: Arhip 9.12.2016 - 21:11
Відродження української культури і традицій це так по-африканськи(((
Написав: annvovk 10.12.2016 - 20:35
Ви краще долучайтеся, а не витрачайте час на особистості. Розум Господь дає для творіння чогось, а не обливання брудом.

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі

Логін
Пароль