Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Суспільство, Скандалы, Відео, Топ-5 Громадські слухання в Оляниці пройшли зі скандалом (відео)

Громадські слухання в Оляниці пройшли зі скандалом (відео)

4155_dsc04187.jpg (52.44 Kb)21 вересня в селі Оляниця пройшло громадське обговорення можливості будівництва двох бригад по вирощуванню курчат-бройлерів на території Оляницької сільської ради. Вимога щодо проведення таких громадських обговорень прямо випливає із законодавства України, оскільки нові об’єкти будівництва повинні бути включені в схему планування відповідного населеного пункту, але при цьому законодавство вимагає враховувати інтереси громадськості через врахування думки громади на це будівництво. Це перший подібний захід, який відбувся в рамках законодавства щодо об’єктів другої черги. До цього компанія МХП проводила сходки чи збори села в деяких громадах маючи агітаційно - пропагандистську та оціночну мету.

Був на громадських слуханнях і кореспондент громадського міського сайту «Новини Ладижина», який став свідком подій, що розгортались в Оляниці цього дня.

Почались громадські слухання зі скандалу, оскільки сільський голова села Оляниця пан Олійник дав розпорядження не пускати в зал нежителів села, внаслідок чого представник громадських організацій, які прибули на запрошення місцевої громадської організації «Комітет порятунку села Оляниця» не змогли відразу потрапити в сільський клуб, де відбувались громадські слухання. Не змогли відразу потрапити в клуб і жителі села Ульянівка, поряд з яким будуть побудовані пташники. Відбулась навіть невелика штовханина з представниками самооборони компанії МХП, які постійно беруть участь в подібних заходах та які відповідно охороняли вхід до сільського клубу.

Лише згодом перед початком зборів деяких представників громадських організацій до яких потрапили також екологи з Національного екологічного центру України, пустили до зали. Було відмовлено лише представникам громадської організації «Четвертинівська громадська рада», які так і не змогли потрапити в залу сільського клубу. Не зміг потрапити на громадські слухання і кореспондент «Новин Ладижина».

До проведення громадських слухань Комітет порятунку села Олянция зібрав майже 300 підписів жителів села проти будівництва пташників та подав їх в сільську раду, щоб їх було враховано.

Основну частину громадських слухань було присвячено презентації проекту, відносинам компанії МХП з громадою села Оляниця, озвучувались цифри, розмір допомоги, тобто список добрих справ. З 10 виступаючих 9 виступили за будівництво пташників і лише в одному виступі лунала протилежна думка. Фінал громадських слухань, коли відбувалось голосування, пройшов зі скандалом, оскільки Комітет порятунку села Оляниця звинуватив сільського голову в неправильному підрахунку голосів та несправедливій процедурі голосування, коли питання «за» будівництво ставилось кілька раз на голосування, а питання «проти» всього один раз.

Всього на громадські слуханні в Оляниці було зареєстровано більше 300 чоловік з яких в результаті «за» будівництво проголосував 121 чоловік, проти 87, всі інші голоси не було чомусь враховано, оскільки сільський голова порахував, що вони не вбрали участі в голосуванні. А мова іде про майже 100 голосів учасників громадських слухань, тобто результат є досить неоднозначним.

Громадські слухання в Оляниці пройшли з грубими порушеннями. Так вважає громадська організація «Національний екологічний центр України», про що вони написали на своєму офіційному ресурсі.

Підбір доповідачів на самих слуханнях, як зазначають в НЕЦУ, важко назвати прозорим та демократичним, так як більшу частину часу озвучувалась лише одна точка зору, а саме прихильників будівництва нових об’єктів. “На противагу дев’ятьом виступаючим «за», лише одна людина із альтернативною думкою дісталась до мікрофону. Багатьом з присутніх просто не дали змоги висловитись чи бодай поставити запитання. Люди були змушені викрикувати свої заперечення або запитання із зали та були проігноровані головуючим зборів”, – сказав представник НЕЦУ Михайло Амосов.

За словами депутатки Вінницької обласної ради Людмили Головашич, громадські слухання – це не збори громади, тому до них є відповідні вимоги прописані у постанові Кабінету міністрів України. “Скажімо, це право висловлюватися усім, і не обмежувати виступаючих. До того ж, у разі виникнення суперечок має бути створена узгоджувальна комісія. І одне і інше було в Оляниці порушено”, – зазначила вона.

“Ну і головне – в Оляниці 900 виборців, а на громадські слухання прийшло 300 осіб, 80 з яких були проти і ще десь 80 не голосували. В результаті, долю села вирішили всього 150 осіб”, – зазначила депутат.

Категорично не сприйняла результати громадських слухань громадська організація «Комітет порятунку села Оляниця». Голова цієї організації, депутат Тростянецької районної ради Людмила Вдовиченко прокоментувала для нашого ресурсу результати громадських слухань, яка зазначила, що на збори було зареєстровано 318 осіб з яких велику частку складали жителі села, - працівники компанії МХП.

«Люди кричали і волали. Голоса були подщитані неправильно. Бо я особисто рахувала. Я нарахувала 87 голосів за будівництво плана забудови. Інші люди голосували проти, порахувати не дали. Просили, щоб другий раз люди проголосували. Сільський голова закриває збори і на цьому все. Виступити нікому з громади не дав. Виступи від людей прикоротили. Сценарій був зроблений від Рябої і від сільського голови. Люди його орали, люди довірили. Люди надіялись, а зробили те, що вони зробили і те, що вони хотіли. Цей народ нікому не потрібний», - зазначила Людмила Вдовиченко.

Отже, найближчим часом схему планування села Оляниця мають затвердити депутати Оляницької сільської ради після чого в Оляниці може початись будівництво двох бригад пташників. Комітет порятунку села Оляниця буде просити депутатів проведення повторних громадських слухань та поки що не затверджувати схему планування.

За кадром залишилось село Ульянівка за 800 метрів від якого будуть розташовані пташники і думку громади якого не враховували, адже наше законодавство чомусь забуло про такі громади. І якщо Оляниця отримає соціальні угоди, кошти на розвиток села, то Ульянівка фактично отримає весь спектр екологічних проблем, адже на відміну від Оляниці це село впритул буде знаходитись до пташників.
7921_img_0020.jpg (80.37 Kb)8134_img_0016.jpg (69.81 Kb)0413_img_0004.jpg (73.96 Kb)8821_img_0002.jpg (65.81 Kb)
28 вересня 2016 | | Автор:Arhip | Переглядів: 2195 Коментарів: 1
aleksandr
Написав: aleksandr 30.09.2016 - 18:52
Люструвати треба Куркорябівських Голів сільрад. МХП начхати на думки людей. Розіграли сценарій прописаний Курябою...Оце демократія по-рябівськи ...

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі

Логін
Пароль