Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Суспільство, ЛадЫжин-история, Топ-5 75 років тому в Ладижині розстріляли близько двох тисяч євреїв

75 років тому в Ладижині розстріляли близько двох тисяч євреїв

9281_ghetto-varsovia.jpg (32.33 Kb)12 вересня 1941 року есесівці зігнали близько двох тисяч мешканців Ладижина та інших населених пунктів Вінницької області, які були євреями за національністю, під село Басаличівку і всіх знищили. Так записано в Книзі пам'яті України (том 6 "Вінницька область" стр. 197). За деякими історичними довідками, насправді кількість розстріляних євреїв поблизу Ладижина за період війни може складати навіть до 3 тисяч чоловік.

То ж вчора 12 вересня вже пройшло 75 років з дня цієї трагічної сторінки в історії Ладижина.

Місце розстрілу є подільським Бабаними яром, адже переважно було знищено саме євреїв. В 1944 році було здійснено часткове перепоховання - частина розстріляних була перепохована в м. Умані, а 480 евреїв було перепоховано на єврейському кладовищі по вул. Набережна міста Ладижин, де було встановлено пам'ятний знак.
Поблизу місця розстрілу знаходиться покинутий піщаний кар'єр, тому з ладижинців мало хто знає, що поряд з ним знаходиться таке страшне місце.

Слід згадати, що 5 років тому з нагоди 70-річчя з дня цієї трагедії голова міської організації Спілки Радянських офіцерів, полковник запасу М.Ф. Бурдейний звернувся до міського голови міста Ладижин Валерія Коломєйцева з проханням встановити пам'ятний знак у формі гранітної плити на місці знищення двох тисяч ладижинців.

Але виконавчий комітет міської ради прийняв рішення та визнав недоцільним позначення пам'ятним знаком місця масового знищення 12 вересня 1941 року єврейських жителів м. Ладижин. До цього часу на місці розстрілу двох тисяч чоловік відсутній будь-який пам*ятний знак, а ладижинці фактично не вшановують пам*ять про своїх загиблих земляків.

Також ми зібрали кілька фактів, які свідчать про те, що на місці старого кар*єру поблизу дач, яке стало улюбленим місцем відпочинку нашої молоді, були бараки та розміщено невелике гетто, де утримувались євреї. В цьому гетто також розстрілювались євреї, то ж найближчим часом ми представимо наше невелике історичне дослідження на цю тему.
13 вересня 2016 | | Автор:Arhip | Переглядів: 767 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі

Логін
Пароль