Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Суспільство, Топ 3-А, Скандалы, Кримінал, Відео 33 канал: Проти екс-працівника колонії сфабрикували справу із наркотиками?

33 канал: Проти екс-працівника колонії сфабрикували справу із наркотиками?

8441_19243794_1542260419138318_333675901_o.jpg (40.6 Kb)До редакції газети звернулись рідні Вадима Бахтемірова — колишнього працівника колонії у Губнику. За їхніми словами, в 2015 році йому на робоче місце підкинули наркотики за те, що не бажав співпрацювати із керівництвом з певних питань.

У липні того ж року чоловіку ухвалили вирок — шість років позбавлення волі. Проте Вадим, який до того ж має третю групу інвалідності, та його рідні запевняють — він не винен. Тому вимагають виправдати його.

– Колись Вадим працював у колонії у Губнику охоронцем. А після того, в 2014 році, перекваліфікувався на кухаря. У колонію легко потрапити, а вийти складно. Вадим завжди був чесною та порядною людиною, — кажуть рідні засудженого. — Це і не подобалось його деяким колегам-міліціонерам. Саме вони і підставили Вадима. Того дня він був на роботі, отримував продукти.

Раптом прийшли співробітники правоохоронних органів і стали проводити обшук. Тоді кажуть: ми у кишені знайшли наркотики — 15 грамів канабісу. Як вони там опинились — Вадим не знає. Скоріш за все, коли він десь залишив куртку, їх підкинули.

Жодних відбитків пальців не брали. Свідками стали самі ж оперативники, хоча це зацікавлені особи. Вадима відвезли до поліції, не надавши адвоката. І мовчки на папері написали: «20 тисяч гривень знайти за годину». Якщо будуть — справу закриють. Якщо ж ні – знаходимо людину із засуджених, якій він начебто ніс наркотики. Грошей у сина таких не було. І справу розкрутили... Проти Вадима відкрили справу — збут наркотичних речовин — та засудили до 6 років тюрми. Прокурор взагалі вимагав 9 років позбавлення волі. Звісно, ми подавали апеляцію. Проте вирок залишили в силі, відмінивши тільки пункт «із метою збуту наркотиків». Ми впевнені, що Вадим ні в чому не винен, а став жертвою системи через свій принциповий та чесний характер. Просимо громадськість та судові органи зважити на ці обставини.1383_19858693_731867673666305_20675433_n.jpg (113.16 Kb)

30 червня Ладижинський міський суд переглядав раніше ухвалений вирок за нововиявленими обставинами. Був на ньому і місцевий правозахисник Андрій Скакодуб, який розповів всі подробиці.

– Я не брав участі в судових засіданнях у даній справі в судах першої та апеляційної інстанцій. Справа Вадима Бахтемірова не була взагалі відома громадськості. Побувавши на запрошення Вадима та його батьків разом з представниками громадськості як юрист, зробив власні висновки з цієї справи.

Як на мене, захистом Вадима було невірно обрано тактику під час процесу. Замість публічного розголосу та наполягання на невинуватості була вибрана інша позиція — перекваліфікація злочину на легшу статтю. Захист навіть не намагався добитись виправдального вироку суду, як це було в іншій гучній ладижинській справі — справі Олександра Чайковського, якому також підкинули наркотики і який добився ухвали саме виправдального вироку суду. У результаті такої невірної стратегії Вадим отримав шість років позбавлення волі. До речі, гучна кримінальна справа була минулого року по працівниках колонії, які проносили різні заборонені речі і заробляли на цьому. Є обґрунтовані підстави вважати, що саме ці люди можуть бути причетні до «підстави з наркотиками» Вадима Бахтемірова, оскільки він не бажав носити посилки в зону. Вважаю, що дана справа повністю «надута з повітря». Як виявилось, оперативно-розшукових заходів під час обшуку, коли були знайдені наркотики, не було, тобто докази отримані незаконним шляхом із численними порушеннями. За всіма європейськими нормами Європейського суду з прав людини, ці докази не можна було враховувати судом. Але суд їх врахував.

Під час останнього судового засідання 30 червня начальник слідства виступив у суді і дав свідчення, що він фактично виконав вимоги прокурора та начальника поліції швидко розкрити справу і передати обвинувачувальний вирок, хоча сам був проти, адже по тій статті складу злочину не було. Підтвердив також, що докази отримані незаконно, і обшук так само проведений з порушеннями. В судовій справі відсутня навіть підозра у вчиненні злочину.

Вважаю, що начальник слідства зробив дійсно вчинок. Адже прийшов та визнав на суді свої помилки відкрито. На даний час ситуація така: за нововиявленими обставинами переглядати цей вирок не можна, тому що на це нема юридичних підстав, і Ладижинський суд виніс законну ухвалу про відмову. Єдиний варіант – це можливість перегляду через Вищий спеціалізований суд, який може переглянути в цілому справу з врахуванням нових доказів.

Вікторія Снігур

Джерело23 липня 2017 | | Автор:Arhip | Переглядів: 2166 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством Громадське обговорення:  інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Громадське обговорення: інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції "Бібліотекар на годину Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів Ладижинську міську раду  зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн. Ладижинську міську раду зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн. Біля Козятина ладижинець потрапив в аварію Біля Козятина ладижинець потрапив в аварію

Логін
Пароль