Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Суспільство, Топ 3-А, Скандалы, Кримінал, Відео 33 канал: Проти екс-працівника колонії сфабрикували справу із наркотиками?

33 канал: Проти екс-працівника колонії сфабрикували справу із наркотиками?

8441_19243794_1542260419138318_333675901_o.jpg (40.6 Kb)До редакції газети звернулись рідні Вадима Бахтемірова — колишнього працівника колонії у Губнику. За їхніми словами, в 2015 році йому на робоче місце підкинули наркотики за те, що не бажав співпрацювати із керівництвом з певних питань.

У липні того ж року чоловіку ухвалили вирок — шість років позбавлення волі. Проте Вадим, який до того ж має третю групу інвалідності, та його рідні запевняють — він не винен. Тому вимагають виправдати його.

– Колись Вадим працював у колонії у Губнику охоронцем. А після того, в 2014 році, перекваліфікувався на кухаря. У колонію легко потрапити, а вийти складно. Вадим завжди був чесною та порядною людиною, — кажуть рідні засудженого. — Це і не подобалось його деяким колегам-міліціонерам. Саме вони і підставили Вадима. Того дня він був на роботі, отримував продукти.

Раптом прийшли співробітники правоохоронних органів і стали проводити обшук. Тоді кажуть: ми у кишені знайшли наркотики — 15 грамів канабісу. Як вони там опинились — Вадим не знає. Скоріш за все, коли він десь залишив куртку, їх підкинули.

Жодних відбитків пальців не брали. Свідками стали самі ж оперативники, хоча це зацікавлені особи. Вадима відвезли до поліції, не надавши адвоката. І мовчки на папері написали: «20 тисяч гривень знайти за годину». Якщо будуть — справу закриють. Якщо ж ні – знаходимо людину із засуджених, якій він начебто ніс наркотики. Грошей у сина таких не було. І справу розкрутили... Проти Вадима відкрили справу — збут наркотичних речовин — та засудили до 6 років тюрми. Прокурор взагалі вимагав 9 років позбавлення волі. Звісно, ми подавали апеляцію. Проте вирок залишили в силі, відмінивши тільки пункт «із метою збуту наркотиків». Ми впевнені, що Вадим ні в чому не винен, а став жертвою системи через свій принциповий та чесний характер. Просимо громадськість та судові органи зважити на ці обставини.1383_19858693_731867673666305_20675433_n.jpg (113.16 Kb)

30 червня Ладижинський міський суд переглядав раніше ухвалений вирок за нововиявленими обставинами. Був на ньому і місцевий правозахисник Андрій Скакодуб, який розповів всі подробиці.

– Я не брав участі в судових засіданнях у даній справі в судах першої та апеляційної інстанцій. Справа Вадима Бахтемірова не була взагалі відома громадськості. Побувавши на запрошення Вадима та його батьків разом з представниками громадськості як юрист, зробив власні висновки з цієї справи.

Як на мене, захистом Вадима було невірно обрано тактику під час процесу. Замість публічного розголосу та наполягання на невинуватості була вибрана інша позиція — перекваліфікація злочину на легшу статтю. Захист навіть не намагався добитись виправдального вироку суду, як це було в іншій гучній ладижинській справі — справі Олександра Чайковського, якому також підкинули наркотики і який добився ухвали саме виправдального вироку суду. У результаті такої невірної стратегії Вадим отримав шість років позбавлення волі. До речі, гучна кримінальна справа була минулого року по працівниках колонії, які проносили різні заборонені речі і заробляли на цьому. Є обґрунтовані підстави вважати, що саме ці люди можуть бути причетні до «підстави з наркотиками» Вадима Бахтемірова, оскільки він не бажав носити посилки в зону. Вважаю, що дана справа повністю «надута з повітря». Як виявилось, оперативно-розшукових заходів під час обшуку, коли були знайдені наркотики, не було, тобто докази отримані незаконним шляхом із численними порушеннями. За всіма європейськими нормами Європейського суду з прав людини, ці докази не можна було враховувати судом. Але суд їх врахував.

Під час останнього судового засідання 30 червня начальник слідства виступив у суді і дав свідчення, що він фактично виконав вимоги прокурора та начальника поліції швидко розкрити справу і передати обвинувачувальний вирок, хоча сам був проти, адже по тій статті складу злочину не було. Підтвердив також, що докази отримані незаконно, і обшук так само проведений з порушеннями. В судовій справі відсутня навіть підозра у вчиненні злочину.

Вважаю, що начальник слідства зробив дійсно вчинок. Адже прийшов та визнав на суді свої помилки відкрито. На даний час ситуація така: за нововиявленими обставинами переглядати цей вирок не можна, тому що на це нема юридичних підстав, і Ладижинський суд виніс законну ухвалу про відмову. Єдиний варіант – це можливість перегляду через Вищий спеціалізований суд, який може переглянути в цілому справу з врахуванням нових доказів.

Вікторія Снігур

Джерело23 липня 2017 | | Автор:Arhip | Переглядів: 2217 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі

Логін
Пароль