Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Ладыжин-улицы Вулиці Ладижина: вулиця Докучаєва

Вулиці Ладижина: вулиця Докучаєва

http//lad.vn.ua/uploads/images/foto/240px-dokuchaev-georgii-nikolaevich.jpg
Вулиця Докучаєва назва на честь георгія Миколайовича Докучаєва, героя Радянського Союзу, учасника Великої Вітчизняної війни під командуванням якого група солдат Радянської армії розпочала переправу через Південний Буг.
Народився 6 грудня 1922 року в селі Гребенкино [1] Тверської губернії, що розташовувалася на території сучасного Вазузского сільського поселення Зубцовского району Тверської області в родині селянина. Закінчив сім класів неповної середньої школи в селищі Буконтово. Працював на будівництві доріг у місті Зубців, потім слюсарем в Москві. Призваний в Червону армію в липні 1941 року. Учасник Великої Вітчизняної війни з січня 1942 року. Воював на Калінінському і 2-м Українському фронтах. Був розвідником, командиром відділення в 927-м полку 251-й стрілецької дивізії. У 1943 році закінчив курси молодших лейтенантів. Був чотири рази поранений. Член ВКП (б)/КПРС з 1944 року.

На початку 1944 року гвардії молодший лейтенант Р. Н. Докучаєв був командиром взводу протитанкових рушниць 127-го гвардійського стрілецького полку 42-й гвардійської стрілецької Прилуцької ордена Леніна Червонопрапорної ордена Богдана Хмельницького дивізії на 2-м Українському фронті.
В березні 1944 року в рамках здійснення Уманско-Ботошанской операції війська 2-го Українського фронту перейшли в наступ, однією з важливих завдань якого було форсування річки Південний Буг. Рішення завдання ускладнювалося тим, що річка через повені розлилася, вода в ній була крижаний, а плавзасоби були в дуже обмеженій кількості. Маршал І. С. Конєв, який у той час військами 2-го Українського фронту, згадував про це:
- Річка здавалася непереборної... супротивник на правому березі заздалегідь побудував розвинену систему оборонних споруд і загороджень, які в поєднанні з розливом річки являли собою досить сильний оборонний рубіж. Потрібні були найбільше мужність і героїзм, щоб розбити ворога і зламати оборону на Південному Бузі... Передових частин, відповідним до Південного Бугу, було поставлено завдання сміливо з ходу форсувати річку на підручних засобах, не чекаючи підходу інженерних коштів, і захоплювати плацдарми.
11 березня 1944 року гвардії молодший лейтенант Р. Н. Докучаєв за наказом командування на чолі групи бійців уплав переправився через річку Південний Буг в районі села Ладижин. Під командуванням Р. Н. Докучаєва група бійців закріпилася на плацдармі і, відбиваючи атаки противника, утримувала плацдарм до тих пір, поки не переправився весь батальйон. З 15 бійців групи Р. Н. Докучаєва в живих після бою залишилося лише п'ятеро. Сам він у цьому бою був поранений.
Указом Президії Верховної Ради СРСР від 13 вересня 1944 року за мужність і героїзм, проявлені при форсуванні Південного Бугу і стягнення плацдарму на його західному березі, гвардії молодшому лейтенантові Р. Н. Докучаеву присвоєно звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка».

Після закінчення Великої Вітчизняної війни продовжив службу в армії. У 1959 році закінчив курси «Постріл». З листопада 1964 року майор Р. Н. Докучаєв - в запасі. Працював вихователем в ДПТУ № 37 у місті Даугавпілс, Латвія. Пішов з життя 4 квітня 1994 року. Похований на кладовищі в місті Даугавпілс.
16 вересня 2012 | | Автор:Arhip | Переглядів: 2209 Коментарів: 9
Написав: Nemo 26.03.2013 - 22:24
Где в интернете можно найти точную карту города с указанными улицами и их новыми названиями?
Написав: Alex 40in 27.03.2013 - 08:55
Я тоже задавался этим вопросом, найти карту Ладыжина мне не удалось. Секретный город?
Самое большее,земельная кадастровая карта, там есть часть улиц.
Написав: Arhip 27.03.2013 - 11:01
В яндексі в пошуковій системі є карта Ладижина, де є всі назви вулиць, крім тих, де немає будівель, тому тих вулиць, які такими поки що не є, бо там немає будівель на карті не зазначені.
Написав: Alex 40in 27.03.2013 - 14:59
В яндексе, улицы действительно есть...нумерации строений(участков) нет.
Написав: Memo 27.03.2013 - 20:55
В Яндексе это не карта, а позорище какое-то недоделанное. Официально нет карты издаваемой скажем от властей города?
Написав: Сергей 27.03.2013 - 23:44
яндекс и не обязан рисовать вам карту,то карта созданная пользователями,есть детальная карта без нумерации старого города но с улицами,и детально с магазинами и кафе навител для навигаторов
Написав: Arhip 28.03.2013 - 00:18
можна скачати проект генплану з сайту міської ради і рішення про затвердження переліку вулиць ( листопада 2012 року), ТАМ НАЧЕБ ТО Є ВСЕ.
Написав: Memo 3.04.2013 - 00:30
Короче есть миллион альтернатив, но ни одного цивилизованного варианта.
Написав: Ніна 18.10.2013 - 08:53
Карта міста Ладижин існує, але в незакінченому вигляді. Першій (черновий) примірник, був у виборчому штабі Заболотного. Людина, яка займається виготовленням карти Ладижина не може звести кінці з кінцями, через дуже великій порядок з землями, та вулицями міста. Також один примірник є у мера. А взагалі точної карти Ладижина, поки що в природі не існує, але виготовлення в процесі.

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
Оголошено місячник добровільної здачі зброї Оголошено місячник добровільної здачі зброї В Ладижині громадськість вирішила зайнятись стратегічним плануванням розвитку громади В Ладижині громадськість вирішила зайнятись стратегічним плануванням розвитку громади Чи потрібен громаді Ладижина працюючий ладижинський кар`єр? Чи потрібен громаді Ладижина працюючий ладижинський кар`єр?  Апеляційний суд  зняв всі обвинувачення з Олександра Чайковського Апеляційний суд зняв всі обвинувачення з Олександра Чайковського Голова історичного клубу Іван Ткаченко презентував свою книгу та клуб на зустрічі з ладижинськими учнями Голова історичного клубу Іван Ткаченко презентував свою книгу та клуб на зустрічі з ладижинськими учнями В Ладижин створено історичний клуб В Ладижин створено історичний клуб "Гіпаніс" Вечір пам`яті Олександра Макаревича Вечір пам`яті Олександра Макаревича По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження Ладижин потопає у хащах амброзії Ладижин потопає у хащах амброзії В центрі Ладижина зявилось «джерело»  невідомого походження В центрі Ладижина зявилось «джерело» невідомого походження 	В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо Екологи запустили новий еко-проект Екологи запустили новий еко-проект "Екологічна карта Ладижина" Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу  В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво» В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво»

Логін
Пароль