Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - ЛадЫжин-история, Культура Останній шлях Миколи Леонтовича пролягав через Ладижин

Останній шлях Миколи Леонтовича пролягав через Ладижин

Виявляється, що відомий український композитор Микола Дмитрович Леонтович був в сусідньому селі біля Ладижина, - Ладижинських хуторах та проходив через Ладижин.

Як відомо, Микола Леонтович народився в селі Монастирок, що біля Брацлава, а помер в Марківці Теплицького району, де знаходиться історико-культурний музей композитора.

Але, як виявилось, бував композитор і в Ладижинськиї хуторах.

Інформація про це розміщена в книзі А. Ф. Завальнюка «Микола Леонтович. Листи. Документи. Духовні твори».7192_image001.png (152.31 Kb)

«Останнього дня, грудня 1920 року за старим стилем Микола Дмитрович разом з Чирським вийшли з Тульчина. Проте, до Марківки, куди тримав путь в гості до батька, Леонтович потрапив не одразу. І ця деталь, як побачимо далі, дуже важлива. Вони подорожували пішки два дні, підночовували в Ладижинських хуторах, у домі священика Сергія Смолянського. А далі, аж до 8 січня, композитор гостював у Теплику в Греха та в Стражгороді в родині Н.В. Танашевич. Отож у Марківці він з’явився тільки 8 січня ( 21 січня за новим стилем) у другій половині дня. Ніщо не віщувало лиха», - вказано в книзі.

То ж виявляється, що Микола Леонтович мав пройти неминуче через Ладижин, щоб добратися до Ладижинських хуторів.

Як відомо, в ніч на 23 січня 1921 р. композитор перебував у свого батька у селі Марківка Гайсинського повіту, де був убитий агентом ВЧКАфанасієм Грищенком, який напросився в хату переночувати, назвавшись чекістом, що проводить боротьбу з бандитизмом. Вранці невідомий пограбував будинок і застрелив Миколу Леонтовича. Текст рапорту, що розкриває ім'я вбивці композитора, оприлюднено лише у 1990-х роках.
10 квітень 2016 | | Автор:Arhip | Переглядів: 655 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
В Ладижині відбувся другий екологічний форум В Ладижині відбувся другий екологічний форум "Суспільство ЗА чисте виробництво" Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством Громадське обговорення:  інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Громадське обговорення: інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції "Бібліотекар на годину Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. Міський голова Валерій Коломєйцев має намір передати лікарню в державну власність Міський голова Валерій Коломєйцев має намір передати лікарню в державну власність

Логін
Пароль