Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Культура В Ладижинському коледжі провели майстер - клас із петриківського розпису

В Ладижинському коледжі провели майстер - клас із петриківського розпису

2555_maister_-_klas_iz_petrikivskogo_rozpisu_0051.jpg (62.37 Kb)Петриківський розпис – це унікальне явище народної української творчості. Квіти, ягоди, грона калини, незвичайні птахи – цей розпис впізнається одразу, його поціновувачі є в усьому світі.

2-го лютого 2017 року в гуртожитку №2 Ладижинського коледжу ВНАУ вихователем Данчишиною В.М. був організований виховний захід на тему: «Елементи петриківського розпису».

Про це повідомляє офіційний сайт коледжу.

Щоб створити візерунок у техніці петриківського розпису, необхідно оволодіти чотирма типами мазка, традиційно названих “грібенець”, “зернятко”, “горішок”, “перехідний мазок” – саме такими словами розпочала виховний захід майстриня Плітко Людмила Андріївна.

Свою назву цей розпис отримав від назви села Петриківка, в якому він виник і побутує до сьогодні. Цими орнаментами прикрашали меблі, посуд, печі, димарі і навіть стіни хат. Причому малювати дивні візерунки в цьому українському селі на Дніпропетровщині умів практично кожен. А це пелюстки і листя, котрі в умілих руках складаються в несподівані квіти, кетяги калини, винограду, казкових птахів і навіть людей. Колись в Петриківці цим розписом була прикрашена кожна хата.

Поділилася майстриня і секретами розпису із власного досвіду, вона продемонструвала присутнім виконання окремих елементів. Студенти мали можливість виконати самостійно малюнки в техніці петриківського розпису.

Метою заходу було виховати шанобливе ставлення до культури українського народу, викликати інтерес до декоративно-прикладного мистецтва; формувати естетичний смак у молоді, удосконалювати зорову пам'ять, образне мислення та фантазію.

Студенти та присутні гості подякували майстрині за змістовно проведений майстер-клас.
8 лютий 2017 | | Автор:Arhip | Переглядів: 3618 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі

Логін
Пароль