Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Интервью, Топ 3, Топ 3-А, Афиша Сайту «Новини Ладижина» виповнилось 5 років! Що далі?

Сайту «Новини Ладижина» виповнилось 5 років! Що далі?

http//lad.vn.ua/uploads/images/foto/thumb/9966_i-163.jpg В квітні місяці цього року громадський сайт «Новини Ладижина» зовсім тихо відсвяткував свій п’ятирічний ювілей. Так тихо, що його редакційна рада навіть забула про цю дату. 7 квітня 2012 року на ресурсі було опубліковано перший матеріал, а запуск сайту відбувся в березні місяці 2012 року. Власником сайту була і є громадська організація «Ладижинська громадська рада», яка вважала і вважає, що інформаційне середовище не може бути монополізоване, а ладижинці мають право на отримання повної та різносторонньої інформації.

Які результати ми маємо на сьогодні? Чи був проект вдалим? Чи потрібні «Новини Ладижина» власне самому Ладижину та ладижинцям?

Для того, щоб оцінити результат, слід проаналізувати цифри. Загалом за цих 5 років на сайті було опубліковано 6022 статті, тобто в середньому ми видавали на-гора по 3, 2 статті на день. На основному ресурсі писали матеріали два автори Arhip (3022 статті) та Victoria (2736), інші автори написали 264 статті, авторами були також наші читачі, які розміщували свої матеріали на сайті.

Наш проект «Блоги Ладижина» також має результати. Ладижинці, які є авторами власних матеріалів, а авторів на сайті до півсотні, розмістили в блогах 948 статей.

Поступово з квітня 2012 року від 50 переглядів на добу сайт отримав в середньому півтори тисячі переглядів на день, а в окремі дні, коли на сайті публікувались особливо резонансні матеріали, було і дві і три тисячі переглядів і більше.

За цей період сайт ми запускали двічі з різним дизайном, запускали окремі спеціальні проекти. Наприклад, під час виборів 2012 року ми запустили інтернет-ресурс «Вибори 2012-17 виборчий округ», який періодично публікував матеріали про хід виборчого процесу. Після виборів ми пробували запустити інший проект «Вінниччина політична», ресурсу у нас явно не було для цього, тому сайт довго не протягнув, але навіть невдалий проект ми залишили для історії.

Нашими спеціальними проектами були також сайт про Батозьку битву на якому ми публікували матеріали про історію створення історико- культурного музею, присвяченого Батозькій битві, а віднедавна і про фестиваль Батозької битви. Останній наш проект - це сайт Ладижинська міська територіальна громада, який мав висвітлювати інформацію про об’єднання навколо Ладижина громад, але в силу багатьох обставин ми маємо внести суттєві концептуальні корективи в цей ресурс.

Фінансування сайту. З цього приводу було багато пліток, але правда одна – сайт існував та існує виключно за рахунок ентузіазму його учасників та грантової підтримки на початковому етапі Міжнародного фонду «Відродження», який допоміг закупити необхідне обладнання та запустити наш проект в такому вигляді. Ніякий політик чи «батько міста» не фінансував ресурс та не фінансує. В певний час на сайті в якості волонтерів працював технічний адміністратор, головний редактор-журналіст та журналіст-кореспондент. На сьогодні на сайті в якості волонтерів працює дві особи(техадмін та гол.ред.-журналіст), що безперечно не дозволяє забезпечити повноцінну роботу ресурсу, але маємо таку ситуацію,- волонтерів, які б могли займатись громадською журналістикою в місті немає. Якщо хтось бажає стати громадським журналістом або хтось з професійних журналістів має бажання писати на нашому ресурсі, ми без проблем надамо таку можливість.

До слова згадаємо, наш проект про громадську школу журналістики, про який ми оголосили цієї весни. Нам не вдалось зібрати повноцінну групу учасників, а тому ми вирішили відкласти цей проект на інший час, тому що не бажаємо робити профанацію, а прагнемо, щоб школа стала дійсно професійною та була організована на високому рівні. Цей проект ми в любому випадку запланували реалізувати в майбутньому, оскільки вважаємо, що роль громадської журналістики буде постійно зростати і грань між громадською та професійною журналістикою буде розмиватись з кожним роком.

Що можна ще згадати? За цих 5 років ми провели не одне журналістське розслідування, результатами яких є не одна кримінальна справа, деякі з яких навіть були доведені до суду, а нерадиві чиновники, так, не були посаджені, але з роботи довелось їм піти. Було повернуто в державну та комунальну власність тільки земельних ділянок розміром до 100 гектарів, частина з яких вже виділена та ще буде виділена для учасників АТО.

Зіграв наш ресурс також свою роль і під час Євромайдану, оскільки ми послідовно висвітлювали події зими, а ресурс дозволив за кілька годин зібрати ладижинців на ту чи іншу акцію. Були і замовні кримінальні справи, і погрози і цивільні позови щодо публікацій на нашому ресурсі. Але ми це пережили і через цих 5 років пронесли незрівнянний досвід.

Так, ми навчились скандальній журналістиці, відкритій журналістиці, непричесаній журналістиці, журналістиці з коліс. Наша журналістика почасти формувала інформаційне поле в місті, в багатьох випадках задавала тон меседжам та прожектам, які виголошувала влада час від часу, а за цих 5 років влада десятки раз реагувала на публікації на нашому ресурсі, коли купляла рентген-апарат, будувала громадську вбиральню або ремонтувала капітальні доріжки. Багатьом і дуже багатьом наш ресурс не подобається і це цілком зрозуміло, але всі ці 5 років ми були з вами незважаючи ні на що, ми змінювались, трансформувались та росли.

Повірте, що було дуже складно. Намагатись робити свою справу не гірше, аніж за професійних журналістів, які працюють цілий день на зарплату. Працювати у відсутність матеріальної підтримки, підтримки оточуючих, всупереч серйозному спротиву та тиску.

Останні кілька тижнів ми нічого не публікували на нашому ресурсі. Ми прагнули проаналізувати власне чи є потреба в цьому ресурсі в подальшому для міста. Чи можемо ми і далі в такому режимі видавати для міста наш інформаційний продукт? Чи не тягне розвиток інших проектів ГО «Ладижинська громадська рада» цей проект? Питань власне набагато більше, аніж відповідей. Чи залишимо ми цей ресурс як архів новин чи будемо і далі його наповнювати інформацією, ми ще не вирішили? До кінця місяця ГО « Ладижинська громадська рада» буде радитись та прийме рішення щодо подальшої долі ресурсу. Чи буде він,а якщо буде, то яким він має бути.

Саме тому ми приймаємо всі зауваження та пропозиції щодо наших «Новин Ладижина» та наших інших проектів до 1 червня. Розглянемо все,- від особистої участі в роботі сайту до покращення дизайну до структури чи функціональних можливостей. Ми завжди писали і говорили, що наш ресурс відкритий для всіх бажаючих. Який сенс було називати тоді сайт громадським?

Свої зауваження та пропозиції можна писати під цією новиною або надсилати на електронну пошту: sobor24321@ukr.net

Головний редактор громадського сайту «Новини Ладижина» Андрій Скакодуб
12 травня 2017 | | Автор:Arhip | Переглядів: 4383 Коментарів: 14
Написав: OstapBender 13.05.2017 - 09:44
Шлак цей сайт! Останнім часом новини не публікуються, а якщо щось і проскакує, то така фігня, що і читати не хочеться... Вся суть "громадської ради" - ідея хороша, а реаліхація на нулі
Написав: Arhip 13.05.2017 - 11:51
Шлак -це такі тролі 80-го рівня, як ви. Сайт існує на волонтерських засадах. Пише по суті та редагує сайт одна людина у вільний від роботи час, коли часу нмає,тоді і сайт стоїть, тому безперечно, що запропонувати повноцінний ресурс, як він має виглядати, ми не можемо.
Написав: OstapBender 13.05.2017 - 12:04
Arhip, шлак - це мати освіту МАУПа)))
Написав: Arhip 13.05.2017 - 12:25
МАУП -це не освіта. Я там по суті придбав диплом. Знання здобув сам самоосвітою. Не думаю, що наші студенти інших вузів, що вчились на стаціонарі, мають кращий освітній рівень. Багато з них взагалі не працювали за фахом. І до речі. Наш мер та кервник Уряду там само в МАУПі отримали свої дипломи)))
Написав: nina 13.05.2017 - 15:25
wanch, насправді лишь сьогодні прочитала ваше звернення до мене. Один раз дала вже відповідь, але там не пропустило мій коментар. Тому пишу під іншою публікацією. Ходила на всі виставки всіх нашіх художників, стільки разів, скільки вони проходили. І вже розпізнаю чиї роботи не читаючи підпису хто автор. І не сама тільки ходила, а і всіх внуків, на яких на той час мала вплив водила і розказувала їм про наших відомих земляків. І не тільки в ПК "Прометей", а і в виставкову залу в гуртожиток 91, і не тільки на виставки художників, а і на всі заходи, яки там відбувались, про які мала інформацію. І ще в актову залу другої школи, там теж відбуваються цікаві події. А ще не пропускаю майже ніякіх гостей міста і ось 18 травня збираюсь на виступ камерного ансамбля "Арката" з Вінниці, який буде проходити в рамках року П.І Чайковского в Ладижині,в минулому році вже відвідувала їхній виступ в Ладижині. І на фестивалі, які відбуваються в Ладижині хожу. Так що активна я громадянка Ладижина. А владу насправді ніяку ніколи не любила і ніколи не полюблю. Тому що владу треба не любити, а контролювати, бо влада в мене на службі, а не я в неї в наймічках. Моя справа чесно сплачувати податки, а справа будь, якої влади чесно ті податки прозприділити. І в Четвертинівці в краєзнавчому музеї я також була. До речи попасти туда не складно, правда в робочи часи сільського клубу. То що по вашому виходить в Четвертинівці є в сільському бюджеті гроші на історичні памьятки та утримання музею, а в Ладижинському немає? Чи може четвертинівськи можновладці мають менші апетити?
Написав: ВЛАДИЖИН 13.05.2017 - 18:38
Нормальний сайт як альтернатива ладі фм. Но я уже пів року прошу Вас поміняти режим перегляду фото але так і не зробили то я її і не дивлюся тепер. Звісно потрібно щось міняти і добавляти а не стояти на місці. Шо саме? не скажу.
Написав: nina 13.05.2017 - 19:06
Ну а як на мене, то я б лайкала, як би була з чимось згодна. І всі б побачили скільки нас однодумців.
Написав: Wanch 14.05.2017 - 17:40
Сайт нормальний і потрібний для міста Ладижина.
Звичайно, є недостатки, котрі потрібно відпрацьовувати
і позбавлятися від них.
Я повністю підтримую організаторів сайту: «Ладижинська громадська рада» і вдячний їм за всю ту інформацію,
яку можно на сайті одержати.
Часто буває, що в коментарях робиш помилку, або пишеш
текст не зовсім удачний, а ось, щоб виправити, немає змоги. Було б дуже дієво (якщо можливо), щоб кожний дописувач мав змогу змінити самостійно свій коментар,
або його удалити.
Цю проблему, на мій погляд, потрібно рішити.
А взагалі, я поздоровляю з успіхом всіх організаторів сайту і його прибічників з П'ЯТОЮ ЙОГО РІЧНИЦЕЮ.
УСПІХІВ В ПОДАЛЬШІЙ РОБОТІ!
Написав: fox 15.05.2017 - 20:37
Arhip, Ваш сайт потрібен. Вітаю Вас! Тримайтесь так надалі! А якщо оте пишить що ваш сайт шлак,а сам тут постійно знаходиться- це про щось значить. Не буде людина сидіти там де не подобається!
Написав: nina 16.05.2017 - 09:12
fox, Або не бачить небезпеки для влади, яку дуже полюбляє.....
Написав: fenix 16.05.2017 - 09:57
У Віндхукській декларації зазначено, що найважливішою складовою частиною будь - якого демократичного суспільства є вільна, плюралістична й незалежна преса. Якщо проаналізувати Вашу діяльність, то неважко зробити висновок, що вона повністю відповідає вище зазначеним вимогам. Саме Ваша інформація наближає місто Ладижин до демократичного суспільства. В цей нелегкий час, у час, коли діють жорсткі ринково - економічні реалії, коли існує цензура з боку різного рода маленьких і великих "януковичів", наявні замовні арешти і насильство, - Ви гідно виконували взяті на себе зобов'язання: вишукували істину, перевіряли припущення й вмкривали несправедливість, при чому часто - ціною особистого ризику. Ваша робота сприяє ствердженню здорової демократичної системи, інформуючи і спонукаючи суспільство мислити більш критично по відношенню до навколишнього світу. Без Вашої правдивої і об'єктивної інформації не можливий відкритий обмін думками, то ж бажаю Вам і вподальшому нести правду людям, " нехай народ знає факти, і в країні буде спокійно(Авраам Лінкольн)"
Написав: fox 17.05.2017 - 08:31
nina, На жаль ,але в нашій країні як вони почували себе хазяївами,так воно і надалі продовжується.
Написав: OstapBender 19.05.2017 - 16:34
fox, я тут знаходжусь, як каталізатор. Як би не я, Ви б не коментували б більшість статей)) Набиваю Андрюсі рейтинг. Варто йому рахунок виставити
Написав: Wanch 21.05.2017 - 19:20
А куди подівались ДВА ВІКНА над коментарями
з новостями про Україну і т.п???
Що, кинули за тюремні грати, як і всі остальні сайти?

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі

Логін
Пароль