Теперішній час, нажаль, є неутішним для народу українського,
по всіх регіонах України розцарювалось безправ’я, до простого
люду, особливо воно царює в соціальних, правових, захисних
установах, працівники котрих, безсоромно і зверхньо ставляться
до праведності через жадобу до наживи – вони усі приречені,
але в них є шанс до виправлення себе в своїх нечестивих діяннях,
прочитавши (нижче викладене) Слово Святих Отців та застерегти
себе, свою сім’ю, родину:
СЛУХАЙТЕ, КНЯЗІ І ВСІ СУДДІ ЛЮДСЬКІ!
Це слово святих отців, котре необхідно з великою увагоювислухати
всім тим, кому в житті цьому прийшлося отримати: високий сан,
велику владу, багатство і взагалі знатне положення в суспільстві;
усім тим людям, від яких залежить благополуччя інших.
Слухайте, князі і всі судді людські!
Не виправдовуйте винного хабара ради. Виправдайте ображеного,
щоб і самим бути врятованими в деньСтрашного Суду.
Вдів і сиріт не озлобляйте, щоб не накликати на себе гніву Божого.
Так говорить Господь:
«Ні вдови, ні сироти не пригноблюйте, якщо ж ти пригноблюєш їх - то,
коли вони покличуть до Мене, Я почую крик їх, і запалиться гнів Мій,
і поб’ю вас мечем, і будуть дружини ваші вдовами і діти ваші сиротами.
А ті, котрі замишляють про захоплення маєтків вдів і сиріт,
приймуть помсту від Самого Бога, який є батько сиріт і Суддя вдовиць.
Горе ображаючому вдовиць! Краще б йому запалити свій будинок
і піти з нього, ніж через зітхання вдовиць бути йому вкинутим
у геєну вогненну. Тому, не обміркувавши, не приймайте наклепу на вдів і сиріт
і не будьте поквапливі до прийняття обмов на них, бійтеся розставлених
перед вами сітей диявольських. Будьте, як вчить Святе Писання,
сиротам помічниками, і благословлять вас уста вдовиць.
Будьте сиротам, як батьки, і в піклуванні про вдовиць заміните їм місце
чоловіків їх і будьте уважні до благань ображених.
Допомагати вдовам і сиротам, милувати і утішати засмучених
є велика чеснота перед Богом. І краще придбати ім’я добре
з благословенням, ніж багатство з прокльоном.
Чи поставив тебе цар у великий сан, і до тебе йдуть малі та великі,
славні й убогі, щоб честь тобі віддати? Це добре і є дар Божий.
Але тому ще більше остерігайтеся гріха. Бо беззаконно буде, якщо ти
від кого візьмеш хабар, щоб засудити його супротивника, зневажиш
довірену тобі справу. Тому сказано, що проклятий усякий, хто судить неправедно,
і гнів Божий постійно на ньому, і вогонь пропалить доми тих, хто бере хабара,
і діти їх не житимуть у благополуччі через нечестя батьків своїх.
О, начальники несправедливі і хабарні! Усе, що ви забрали від вдів і сиріт,
те все послужить до посилення для вас вогню геєнського. Отож, будьте обачні
і милостиві до слабких, тоді Бог милостивий буде і до вас.»
Так будьте благочистивими всі ви, від яких залежить благополуччя інших.