блоги Ладижина

Блоги Ладижина

Ладижинська громадська рада


1 мая 2017

Висновки та пропозиції щодо проекту статуту територіальної громади міста Ладижин

Міському голові м. Ладижин
В. Коломєйцеву

Шановний Валерій Іванович!

На громадське обговорення на початку квітня місяця було запропоновано проект статуту територіальної громади міста Ладижин.
Таку ініціативу наша громадська організація сприймає в цілому позитивно, оскільки статут територіальної громади є основним правовим документом, який є основою місцевого самоврядування, який може істотно виправити та врегулювати ціле коло питань місцевого самоврядування, що не регламентовані законодавством України.
Внесення на громадське обговорення проекту статуту громади є одним із ключових задач нашої громадської організації в рамках стратегії прямої демократії в місті Ладижин, яку ми намагаємось впроваджувати з вересня минулого року.
Разом з тим, ознайомившись з проектом статуту територіальної громади ми прийшли до висновку, що проект статуту є формальним і застарілим, але може бути базовим для формування на його основі повноцінного статуту громади.
Крім того, статут не вирішує абсолютно тих завдань, які визначені в аналізі регуляторного впливу, наприклад, таких, як участь членів громади у місцевому самоврядуванні, окремі процедури або не зазначені взагалі в статуті або прописані таким чином, щоб максимально убезпечити Ладижинську міську раду та її виконавчі органи від впливу громади на них через створення штучних бар’єрів та бюрократичних процедур.
Слід також додати, що проект статуту майже не містить економічних, історичних, соціально-культурних та інших особливостей Ладижинської територіальної громади. Не містить статут і норм стосовно реформи місцевого самоврядування, - питання об’єднання або співробітництва територіальних громад, чіткого правового статусу інших населених пунктів, крім міста Ладижин.
Ми вважаємо, що процес прийняття статуту територіальної громади не слід припиняти, але при цьому ми виступаємо проти формального прийняття статуту громади та його реєстрації без врахування всіх пропозицій, тому рекомендуємо не обмежитись лише однією процедурою громадського обговорення з наступним прийняттям на сесії Ладижинської міської ради. Наша організація вважає за доцільне провести широке обговорення проекту статуту територіальної громади в місті із залученням трудових колективів, громадських організацій та політичних партій, депутатів та громадських активістів. За результатами проведення першого громадського обговорення слід зібрати всі пропозиції, які були надані до або під час громадського обговорення, створити широку робочу групу із рівним представленням представників влади та громадськості міста, яка має підготувати остаточний проект статуту для його затвердження та реєстрації. Відкритість всіх процедур. Врахування всіх думок громади при прийнятті та затвердженні статуту дозволить об’єднати громаду навколо цього історичного документа для нашого міста, і не перетворить його на профанацію.

З повагою,

Голова ради управління ГО
«Ладижинська громадська рада» А.В. Скакодуб
13 октября 2016

Відкритий лист

Голові Вінницької обласної державної
адміністрації п. В. Коровію

Голові Вінницької обласної ради
п. А. Олійнику
20 марта 2016

Соціологічне опитування «Екологія в місті Ладижин»

Соціологічне опитування проведено громадською організацією «Ладижинська громадська рада».
1 2 3 4 Вперед

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:


Автори