блоги Ладижина

Блоги Ладижина
психолог Олена Червончук 22 июля 2013

Характер впливає на долю людини

Чи задоволені ви своїм життям? От тільки, якщо чесно, чи можете ви сказати що саме про таке життя ви мріяли? Якщо так, то ви щаслива людина.
Але дуже часто ми усвідомлюємо, що щось у нашому житті відбувається не так, найчастіше невдоволення проявляється в душевному дискомфорті.
Багато в чому життя людини залежить від її характеру. Вплив характеру на долю не варто недооцінювати. Можна сказати, що характер і доля це по суті одне і те ж. З точки зору психології характер людини - це ті властивості і якості особистості, які накладають певний відбиток на життєдіяльність у цілому. Риси характеру становлять ті властивості людини, які визначають той чи інший образ поведінки і спосіб життя.
Саме від характеру залежить які стосунки складуться у людини зі світом. Людину звичайно характеризують як скромну чи настирну, добру чи злу, боязку чи сміливу, ліниву чи працелюбну. Погодьтеся, що ці якості відіграють не останню роль у здатності людини досягати успіху у житті. Життєві досягнення і невдачі пояснюють характером людини. Досить часто можна почути такі вислови як «скористатися його добротою», «зловити на жадібності», «безвідмовна людина». Варто відзначити, що багатьма рисами нашого характеру досить вдало користуються інші.
Однак характер, не є вродженою якістю, на відміну від темпераменту чи здібностей. Дитина не народжується доброю чи злою, ввічливою чи грубою, вона стає такою під впливом виховання. У тому віці коли визначаються життєві цілі, формується особистість, складається система цінностей і установок людина знаходиться під впливом батьків, школи, однолітків і всі вони роблять свій внесок у формування її «я». Найбільший вплив на дитину батьки мають у дошкільному віці, надалі більш впливовим є соціальне середовище. Американський психолог Джудіт Річ Харріс стверджує, що становлення особистості дитини на 50% проходить під впливом однолітків. Підтверджується загальновідоме «з ким поведешся від того і наберешся». Адже дітей та підлітків думка однолітків хвилює значно більше, ніж думка батьків. Всі свої вчинки підлітки спрямовують саме на те, щоб вразити свої друзів. Згадайте себе, якщо ваша подружка у школі сказала б, що ця сукня вам не личить, то ваша мама навряд чи могла довести вам протилежне. Але від батьків залежить в якому оточенні живуть їхні діти, в якій школі навчаються, з ким товаришують.
Переважна кількість наших звичок, бажань і потреб є уявними, такими що відображають особливості сімейного та соціального середовища, нав'язані рекламою а не дійсно внутрішніми установками. Ось так ми і живемо, несучи на собі тягар чужих ідеалів і переконань, які до речі можуть виявитися хибними.
Напрошується висновок - якщо змінити характер людини, можна змінити її долю. Але чи так легко змінити характер? Психіці людини притаманні інерційні механізми, адже вони полегшують виживання індивіда у природі. Те що колись було засвоєно і вдало використано не змінюють без особливої потреби.
Але якщо ви відчуваєте що хотіли б щось змінити в собі, або якісь риси вашого характеру заважають вам жити, мінятися можна і потрібно. Робота над собою завжди приносить певні плоди.
Тож успіхів вам і нових досягнень.

    Додайте коментар:

 
Ім'я (обов'язково)
Email: (обов'язково)
captcha

Теги форматування

Смайли
 
 

Коментарі

З брехнею світ пройдеш .......
15.01.2018 Vetal: youtube.com/watch?v=YILz99wUVM8
youtube.com/watch?v...
Інопланетяне на Ладижинській ТЕС
12.01.2018 балакучий: Я своєю дурною башкою думаю так:
- олігархи, це н...
ЩЕ НЕ ВМЕРЛА УКРАЇНА!
05.01.2018 OstapBendar: Васьок, ну як там? Ти живий? Як там твої пошуки ме...
ЩЕ НЕ ВМЕРЛА УКРАЇНА!
04.01.2018 revus: БУДЬТЕ ПИЛЬНІ, І МІЖ НАМИ МОЖУТЬ...
Про утилизацию собак в Ладыжине
09.11.2017 revus: Ніна! Не в обіду хочу сказати, але я ч...
Медична реформа. Ні!
09.11.2017 revus: А чому заява в прокуратуру Теплицького району, а н...
Заява про кримінальне правопорушення
02.11.2017 revus: Я уже просив, щоб Адміністрація ...
Відкритий лист
01.11.2017 revus: Багатенько років назад дівчина ві...
Заява про кримінальне правопорушення
01.11.2017 Олесандр Чайковський: ПОГАНО , ЩО НЕ МОЖЛИВО РЕДАГУВАТИ. БОвТЕСЯ - ПОБОР...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:


Автори