Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Історичні дослідження: Сергій Параджанов в Губницькій колонії
  • 0
9312_arrestant_sergei_parajanov.jpg (15.29 Kb)Як відомо, відомий кінорежисер Сергій Параджанов відбував покарання в Губницькій колонії.

Про цей період життя Іван Ткаченко, голова історичного клубу «Гіпаніс» знає багато історичних фактів, оскільки досліджував історію Губницької колонії.

Як заначив Іван Петрович, в довоєнний період в селищі Губнику була відкрита колонія, яка вже на той момент була досить великою. Кілька будівель старої колонії збереглось до цього часу, - мова іде про дитячий садочок та магазин.

До речі, в часи другої світової війни в приміщеннях колонії розташовувалось єврейське гетто, а поблизу селища Губник знаходиться три місця розстрілу євреїв.

«Як розповідали працівники колонії, його (Параджанова) дехто із зеків шантажував, якоюсь мірою знущався, і тому йому були створені більш-менш нормальні умови проживання у приміщенні бібліотеки. Ясна річ, він не просто видавав книжки, а він ще і займався латанням мішків. Сприяв йому в цьому майор Торчевський, який був замполітом. Це свідчить про те, що дана колонія мала людей, які розуміли суть, зміст і вагу самої людини і йшли назустріч створивши такі умови для перебування, - розказує Іван Петрович, - Після того, як хтось із службовців даної установи доповів наверх, Параджанова було переведено у Стрижавку. Але і там до нього було нормально, лояльне, суто людське ставлення.Голова історичного клубу "Гіпаніс" Іван Ткаченко розповідає про перебування Сергія Параджанова в Губницькій колонії.
Комментарии
Оставить комментарий

Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылки Картинка Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Вставка спойлера | Вставка email

captcha

© Gipanis Powered by NG CMS 2007 — 2022.
SQL запросов: 6 | Генерация страницы: 0.07 сек | 8.384 Mb