Загрузка. Пожалуйста, подождите...
На Вінниччині вшанували пам'ять учасника «червоного терору»
  • 0
2102_img_0446r.jpg (60.6 Kb)В селі Четвертинівка Вінницької області, яка відома своїм героїчним минулим, оскільки біля цього села відбулась «Битва під Батогом», місцевий керівник господарства за підтримки місцевої влади вшанував пам'ять учасника «червоного терору початку 20-тих років 20-го сторіччя.

Про це стало відомо від голови ГО «Четвертинівська громадська рада» Володимира Сухопари», якого обурила ця обставина і який відповідно запросив учасників історичного клубу «Гіпаніс» в село Четвертинівка, щоб зафіксувати цей факт.

Як стало відомо від Володимира Сухопари та жителів села, минулого року в центрі села Четвертинівка було побудовано парк, який став гарною окрасою села. Але за ініціативою місцевого керівника господарства пана Ровишина було встановлено відразу при вході в парк пам’ятник фактично учаснику «червоного терору» Зеленюку Матвію Олександровичу, який першим встановлював радянську владу в селі.

Встановлення такого пам’ятника не було передбачено ні проектом парку ні погоджено з депутатами сільської ради власноруч за ініціативою керівника місцевого господарства, який закликав навіть дітей в школі вшановувати пам'ять цієї людини та покладати квіти до встановленого пам’ятника. Місце поховання Матвія Зеленюка достеменно невідоме. Тобто мова не йдеться про могилу, а саме про пам’ятник та вшанування і возвеличення людини, яка фактично представляла окупаційну радянську владу проти якої виступали жителі області в 20-тих роках.

На пам’ятнику Матвію Зеленюку, який помер в 1922 році «вдячний радянській владі» керівник місцевого кооперативу викарбував такі слова: «Син народу. Воїн Радянської Армії. Загинув від рук бандитів». На фото в військовій формі в званні майора, і це в 1922 році! зображено молоду людину, яка за логікою автора пам’ятника мала бути воїном Радянської Армії, яка була створена в 1946 році. Нагадаємо, що в 1922 році була Армія РСЧА (РККА), що залила кров’ю всю Україну. Взагалі складається враження, що на пам`ятнику зрбражено зовсім іншу людину.

З приводу цього випадку учасники ГО "Четвертинівська громадськарада" Володимир Сухопара, Олександр Жмудь, учасники історичного клубу «Гіпаніс» Микола Шерник та Петро Войт записали відео звернення на якому прокоментували цей ганебний випадок.


Нагадаємо, що село Четвертинівка, крім того, що тут була Батозька битва, включено також і в науково-просвітницький, історико-краєзнавчий проект «Місця пам’яті Української революції 1917-1921 років. Зокрема, в селі Четвертинівка народився Іван Левченко (Іванусь Єфрем), який в період з 1919 по 1922 роки очолював загін українців, який діяв на території в т.ч. Тростянецького району і вів успішну боротьбу проти окупаційної радянської влади. На сьогодні, по області свідома влада проводить заходи і встановлює також меморіальні дошки учасникам Української революції цих років. В Тростянецькому районі відбуваються зовсім інші процеси, внаслідок чого виникають такі ганебні провокації, коли героїв Української революції називають бандитами, а катів називають воїнами та синами народу.

Хотілось би задати питання сільській владі в особі сільського голови пана Макуха та районні владі в особіголови Тростянецької РДА пана Лобаня. ви,панове, взагалі розумієте ступінь своєї відповідальності та репутаційні втрати історичної та героїчної Четвертинівки, яка приймає вже два роки поспіль всеукраїнський фестиваль, який включено в обласну програму патріотичного виховання молоді, адже за мовчання та бездіяльність також потрібно відповідати???

2785_img_0438.jpg (62.82 Kb)
9170_img_0440.jpg (38.59 Kb)5072_img_0442.jpg (37.27 Kb)1903_img_0444.jpg (.67 Kb)90_img_0445.jpg (43.4 Kb)94_img_0446.jpg (42.19 Kb)2102_img_0446r.jpg (60.6 Kb)
Комментарии
Оставить комментарий

Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылки Картинка Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Вставка спойлера | Вставка email

captcha

© Gipanis Powered by NG CMS 2007 — 2022.
SQL запросов: 6 | Генерация страницы: 0.04 сек | 8.405 Mb