блоги Ладижина

Блоги Ладижина
Літературно-мистецьке об*єднання Стожари 11 декабря 2015

Нам виповнилось 14 років

2 грудня цього року літературно-мистецькому об’єднанню «Стожари» виповнилось 14 років,
тому наступного року буде ювілейна річниця до якої наше об’єднання буде планувати серйозні заходи, щоб ця подія була помітною не тільки в місті Ладижин, а і в Вінницькій області.

Останній рік для нашого об’єднання став ще одним роком творчого росту, пошуку нових творчих горизонтів, можливо навіть трансформації в нову якість та створення нової системи координат.

Більшу частину життя літературно-мистецьке об’єднання «Стожари» перебуває за межами офіційного та державного культурного процесу, тому формує свою паралельну реальність, творить культурне середовище України.

Наша організація змогла не так багато, як могла би насправді, але все ж таки в формуванні культурного середовища на Вінниччині ми займаємо не останнє місце. Про які конкретні речі іде мова?

Перше. Це створення обласного історико-культурного заповідника «Музей Батозької битви». Проект, який було розпочато два роки тому нашим об’єднанням в тому числі, за останній рік отримав реальні орієнтири, адже замість віртуального заповідника ми отримали реальний, - спочатку районного значення, а після обласного в складі Вінницького обласного краєзнавчого музею.

Друге. Це проведення першого поетично-музичного фестивалю «100sliv». Мрія проведення фестивалю такого рівня була у нас давно і тільки цього року цю мрію вдалось реалізувати. Серед небагатьох поетичних фестивалів та фестивалів авторської пісні, яких взагалі не можна згадати, ми зайняли достойне місце. Учасники нашого об’єднання стали переможцями, як в номінації «Поезія», так і в номінації «Авторська пісня».


Третє. Окремі учасники об’єднання вдало інтегрувались в обласне культурне середовище і учасниками обласних творчих спілок. Ганна Соловей, Світлана Кринична і Світлана Баламут є учасниками обласного літературно-мистецького об’єднання «Автограф». Учасники об’єднання активно друкуються в альманахах всеукраїнського та міжнародного рівня. В нашому активі є також перемоги у фестивалях ат конкурсах різного рівня. Зустрічі в навчальних закладах з дітьми стали давньою традицією Стожарів. І цього року відбулось більше десяти таких зустрічей, як в коледжі, так і в бібліотеці та школах міста.

Четверте. В червні місяці за організації Стожарів відбулась творча розвідка «Червневе Поділля» в якій взяли участь поети з міста Ладижин, а також з інших населених пунктів Тростянецького і Тульчинського районів. Учасники акції, яких було аж 30 чоловік, спланували відвідати музей Стуса в селі Рахнівка на Гайсинщині, Софіївський парк, , Уманський краєзнавчий музей, а також мав провести творчий вечір з поетами Уманщини.


Не обійшовся цей рік без втрат. Стожари втратили одного із своїх засновників, відомого в місті поета, людину з великої літери, - Павла Івановича Малюського. Йому було 82 роки. До останнього дня свого життя він жив поезією та гумором. Але натомість ми здобули кілька новачків, які поповнили Стожари.

Розпочався наш творчий рік з презентації першої персональної книги поезії Ганни Соловей «Одвічний плин самотини", а закінчився гарним радіоефіром на радіо Лада ФМ в якому взяли участь Андрій Скакодуб, Світлана Кринична, Ганна Соловей та Микола Шерник. Найближчим часом передача має вийти в ефір на радіо Лада ФМ. Кінець творчого року є одночасно і початком нового, тому наступного року Стожари будуть, як і раніше радувати всіх творчим словом і продовжувати формувати наше національне культурне середовище без якого б не було України.


    Додайте коментар:

 
Ім'я (обов'язково)
Email: (обов'язково)
captcha

Теги форматування

Смайли
 
 

Коментарі

Троянда і Дубрава продовжують зливати каналізаційні стоки.
23.06.2020 EugeniaBaphy: Еженедельная газета «Пражский телеграф», ежемесячн...
Троянда і Дубрава продовжують зливати каналізаційні стоки.
18.06.2020 EugeniaBaphy: Еженедельная газета «Пражский телеграф», ежемесячн...
Спасемо село -спасемо Україну
21.05.2020 Timothypam: +7 938 407 30 84 Бесплатная консультация
Антикризи...
Як ми шукали Апетит
20.05.2020 Timothypam: +7 938 407 30 84 Бесплатная консультация
Антикризи...
Характер впливає на долю людини
19.05.2020 Timothypam: +7 938 407 30 84 Бесплатная консультация
Антикризи...
Опитування "Новини Ладижина": Візитна карта міста Ладижин
19.05.2020 Timothypam: +7 938 407 30 84 Бесплатная консультация
Антикризи...
До керівників м Ладижин всіх рівнів
19.05.2020 Timothypam: +7 938 407 30 84 Бесплатная консультация
Антикризи...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:


Автори