Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Культура, Афиша Ладижин втратив Павла Малюського

Ладижин втратив Павла Малюського

Сьогодні не стало Пала Івановича Малюського, відомого в Ладижині поета, вчителя від Бога та людини з великої літери. Йому було 82 роки. До останнього дня свого життя він жив поезією та гумором.

Павла Івановича Малюського знають, як гарного гумориста та байкаря, позаяк рівних йому в нашому місті не було. Але мало хто знає, що він ще й був непоганим прозаїком та все життя збирав народну творчість, - приказки, прислів*я, крилаті вирази.

Павло Іванович Малюський народився 5 червня 1932 року в селі Заозерне Тульчинського району. З 1952 року закінчивши Тульчинське педагогічне училище, працював у школах сіл Демківка і Тростянчик Тростянецького району.
3175_img_0679.jpg (106. Kb)9343_img_0680.jpg (91.7 Kb)9856_img_0681.jpg (99.89 Kb)9363_img_0682.jpg (123.74 Kb)1073_img_0683.jpg (125.93 Kb)
З 1954 року по 1957 рік перебував на службі в Радянській Армії. По закінченні в 1962 році Київського державного університету і до виходу на пенсію працював вчителем географії в середній школі № 1 міста Ладижин. За його словами через нього пройшло більше 25 тисяч дітей, а тому в місті Ладижин навколо його вихованці.

Був активним учасником та одним із засновників літеаратурно-мистецького об*єднання «Стожари», а також літературно-мистецького об*єднання «Джерело» Тростянецького району. Активно друкувався в місцевих засобах масової інформації.

За життя автора вийшло 5 книг Павла Малюського.

2003 рік – збірка поезій «Мій Ладижин».
2004 рік – збірка поезій «Наш Ладижин».
2006 рік - збірник народної творчості ( прислів*я, приказки, крилаті вирази).
2007 рік - збірка гуморесок та байок «Життя – з гумором, сміхом, болеем та слізьми.
2010 рік – збірник прози «Село та його люди».

Прощання з Павлом Малюським відбудеться в суботу 17 січня.

Фото з архіву ЛМО "Стожари" ( перші два фото- ЛМО "Стожари" 1 рік; 3 і 4 фото - стожарівці прийшли вітати з днем народження Павла Малюського; 5 фото - презентація книги; 6 і 7 фото - творча зустріч.

5341_stozhari.jpg (83.04 Kb)8986_stozhari2.jpg (127.21 Kb)5067_stozhari3.jpg (116.33 Kb)8743_stozhari4.jpg (68.45 Kb)
15 січень 2015 | | Автор:Arhip | Переглядів: 1306 Коментарів: 2
Написав: piatkovskiy 15.01.2015 - 15:47
Дуже жаль, що ми втратили Велику й надзвичайно освітчену людину. Вчителя з великої букви, справжнього цінителя нашої історії та традицій рідного краю.
Я дуже вдячний долі, що дала мені змогу навчатися в нього .
Саме він привив мені бажання відстоювати свою думку, навіть якщо вона розходиться з тим , що написано в підручниках.
Його уроки були однаково цікаві, як відмінникам так і двійошникам. Манера викладання була дуже доступною, зрозумілою та надзвичайно цікавою. Приклади, які він наводив були настільки очевидними , що не потребували ніяких пояснень. На його уроках завжди панувала атмосфера обсолютної довіри учнів до вчителя й виникало бажання продовжити спілкування ще на перерві, або на гуртках, які він теж вів. На першу свою олимпіаду з географії, мене готував саме він. Знання Павла Івановича були настільки безмежними, що він був не тільки вчителем, але й психологом, повчання його були не суто для галочки, а такими, які ким би не став його учень, неодмінно знадобилися йому в житті.
Та людяність,безкористність, високе почуття справедливості та любов до своеї Батьківщини, виховані Павлом Івановичем, залишились в серцях кожного його учня.
Це лише деякі грані того діаманта, яким був мій вчитель, й ще довго можна було б перелічувати ті якості , що дарував йому Бог...
Вічна йому пам"ять!
Стежка прокладена ним за своє життя, ніколи не затопчиться й незабудеться, бо вона в душах людей!
Ми завжди будемо його пам"ятати! Поезія та гуморески -це той скарб, який залишений нам, щоб й наші нащадки змогли відчути безмежну душу їх творця.
Написав: Юрий 16.01.2015 - 11:25
Царство ему Небесное! Мой любимый учитель был. В пятом классе он мне первую в жизни единицу поставил - по теме значение вулканов. А в седьмом классе на обласной олимпиаде по географии разделил 1-2 место. И географию полюбил только из-за Павла Ивановича. И вообще считаю, что предмет любят прежде всего из-за преподавателя. А Павел Иванович очень любил свою работу, учеников, которым преподавал, и был Человеком с большой буквы. Его уроки я помню до настоящего времени, так они засели в памяти. Спасибо Вам, Учитель!

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
Оголошено місячник добровільної здачі зброї Оголошено місячник добровільної здачі зброї В Ладижині громадськість вирішила зайнятись стратегічним плануванням розвитку громади В Ладижині громадськість вирішила зайнятись стратегічним плануванням розвитку громади Чи потрібен громаді Ладижина працюючий ладижинський кар`єр? Чи потрібен громаді Ладижина працюючий ладижинський кар`єр?  Апеляційний суд  зняв всі обвинувачення з Олександра Чайковського Апеляційний суд зняв всі обвинувачення з Олександра Чайковського Голова історичного клубу Іван Ткаченко презентував свою книгу та клуб на зустрічі з ладижинськими учнями Голова історичного клубу Іван Ткаченко презентував свою книгу та клуб на зустрічі з ладижинськими учнями В Ладижин створено історичний клуб В Ладижин створено історичний клуб "Гіпаніс" Вечір пам`яті Олександра Макаревича Вечір пам`яті Олександра Макаревича По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження Ладижин потопає у хащах амброзії Ладижин потопає у хащах амброзії В центрі Ладижина зявилось «джерело»  невідомого походження В центрі Ладижина зявилось «джерело» невідомого походження 	В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо Екологи запустили новий еко-проект Екологи запустили новий еко-проект "Екологічна карта Ладижина" Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу  В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво» В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво»

Логін
Пароль