Петро Войт
25 февраля 2017
Свята Трійця Українця
-Петре, передали по радіо , що на нас летить атомна бомба,- спасайся.
- Василю, ти біжи додому і моїй Галині скажи, щоб хватала дітей і ховалась в погреб, а я докопаю грядку і до них прибіжу.
Праця на землі давала українцям їжу і тепло, віру в себе, залежного тільки від землі та своїй праці на ній.
Тільки на вільній , незалежній і щасливій землі могла народитись українська мова ,- багата і щедра, як земля , весела і незалежна як сам Українець. В цій землі наше щастя і наша біда.
Господь сказав, що щастя українців в цій землі,
Якою він обдарував країну,
То ж кожної весни,великі і малі,
Копають землі українці без упину.
Та ще ніхто не став багатієм
На цій землі,плитій потом і сльозами,
Хіба що товстоморді глитаї-
Збирають врожаї і насміхаються над нами.
Багатьох ваблять плодовиті черноземи України і майже 1000 років зайди хтять загарбати, щоб користуватись її багатствами. Та як показує історія, що тільки з українськими руками і любов'ю до неї, земля віддає свої щедрі дари. Загарбана чужинцями, позбавлена волі, земля проростає тільки бур'янами , бо не хоче годувати загарбників. Закодована, заворожена Українським словом і піснями, запальними танцями та обрядами врожаю , земля підкоряється святій Українській трійці: Земля - Воля - Мова .
Вони не можуть існувати одне без одного:
забрати Землю - пропаде Воля і Мова ,
забрати Волю -Українська Мова чужа на цій Землі ,
забереш Мову -зникне Воля і рідна Земля стане чужою.
Ось така у нас свя'щенна трійця України..
- Додав: voit
- 25 февраля 2017
- Обновлено: 25.02.2017 - 23:41
- Переглядів: 506


Автори