блоги Ладижина

Блоги Ладижина
Петро Войт 13 августа 2017

Платан чи чинара?

Як тільки почую назву дерева -платан, зразу навертається уява дитинства- під благородним деревом мудрі греки пишуть філософські трактати (крім Діогена звичайно, бо той любив жити у величезному глеку для вина, яке,можливо, сам і випив.)
Чинара або ж чинар, викликає в уяві величезне древнє дерево, під яким проживають дві-три великі сім'ї узбеків чи таджиків.
Хоча платан і чинара це одне й теж.
Але то було уявне, а тепер можемо ці дерева бачити наяву у нашому м. Ладижин.
Живуть люди десятки років,а не знають, що у нашому місті є такі рідкісні дерева.
За будинком № 90, зі сторони школи № 3, ростуть аж три таких дерева.
Правда одне таке собі -миршавеньке, а інші двоє- це герої цієї оповідки.
З правого боку будинку стоїть платан з товстим стовбуром, міцними гілками, як грецький атлет-олімпієць з могутнім торсом.
Не повернеться язик сказати на це деревр-вона, тобто чинара.
А з лівого боку росте чинара, і її не назвеш - він, як платан. Тільки вона
!!!
З широченною кроною-20 метрів при висоті 25 метрів. Вона нагадує добру дорідну бабусю із сережками в вухах, яка прикриває руками жителів під своїм зеленим шатром. І якщо вона при віці 45 років, має такі розміри, то що буде через 400-500 років, які вона може прожити?
Може від нашого Ладижина й місця не залишиться?
Так що, дорогі земляки, спішіть помилуватись цими чудовими деревами.
Правда, їх деколи називають образливими словами - "безсоромниця" - за її голий стовбур без кори.
Але то справа смаку. Хтось любить жінку в шубі, а хто в бікіні.
А мені подобається сіро-зелений шерехатий стовбур. Нічого сороміцького, просто не такі як всі.

Коментарі:

15.08.2017 - 10:53 #1nina
Є ще одне за школою №2. Від школярика.

    Додайте коментар:

 
Ім'я (обов'язково)
Email: (обов'язково)
captcha

Теги форматування

Смайли
 
 

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:


Автори