Петро Войт
11 декабря 2016
Історична яма
Виявляється в історії Соболівки написано про зупинку війська Мазепи в долині,яку прозвали його іменем, а до того тут зупинявся з військом Богдан Хмельницький, бував там Максим Кривоніс. Писав про ці події покшійний нині А.Ковтун, а також П.Кондратюк у своїй книзі"На зламі епох"згадує про ці історичні факти.
Але я вирішив про це написати тільки з однієї причини: ні в Побірській 8-річці, ні в Соболівській 10-річці ніхто й ніколи не згадав про ці знаменні подіїї.
Зате ми їздили на піонерські злети і комсомольські конференції, співали революційні пісні. читали вірші:...я комсомолець, стріляй...
Нам у школі розповідали про інших героїв-Павлик Морозов, Зоя Космодем*янська, Олександр Матросов . І навчали наслідувати їх, щоб без роздумів зимою спалити село, разом із жителями, як це зробила Зоя, закрити собою амбразуру , замість того, щоб кинути туди гранату. Ненавидіти куркулів-своїх дідів, які наживали свої статки потом і кров*ю, ненавидіти буржуазних націоналістів"ОУН", які продались заграниці, а насправді боролись за незалежність України.
Щоб ми соромились своєї рідної мови, відчувати себе неповноцінним серед тих, хто "гаварит человеческим язиком" . Ось тепер ми бачимо до чого це призвело-російськомовні території самі запросили загарбників на нашу землю.
Наша тактовність, коли ми переходимо на російську мову при спілкуванні з російськомовними людьми, сприймається не як повага до людини, а як наша меншовартість, схиляння перед "великим и могучим". Хоча зараз він могуч тільки матами, а від величі залишились Пушкін, Лермонтов -все це 200 років тому.
І війни, війни, смерті людські без кінця заради "великего и могучево".
У нас, дорогі мої земляки, тільки один вихід-любити свій край, вивчати історію свого народу і розмовляти українською мовою. Скрізь і завжди..Кожне українське слово - це щеплення від зарази "руцкава мира..", це дезинфекція сепаратизму і шовінізму, це ще один крок до самоповаги і визначення місця в історії Європи для нашого народу.
Ми Українці і будьмо горді з цього.
- Додав: voit
- 11 декабря 2016
- Обновлено: 11.12.2016 - 16:57
- Переглядів: 836
- Коментарі: 7
Коментарі:
11.12.2016 - 21:30
#2Ян
Дорогий, Ревусе!По-перше мій дідусь - корінний українець ,а перед тим як щось писати в коментарях дізнайтесь про це більше,по-друге багато людей гордяться тим що їх називають українцями.Те, що пише мій дід - цілком нормальні,навіть чудові новели,а не "тарабарщина"і їх читають, і захоплюються ними- нормальні люди,а такі як ви пишуть незрозумілі вірші у яких в більшості немає рими і сенсу.Так, не російська мова винна,а її носії привівши окупантів на нашу землю.Перед тим як писати такі коментарі подивіться на свої "слова без звʼязку"."Лозунги!Лозунги!..і голову в кущі!"-це ви мабуть писали про себе,а мій дідусь до речі справжній патріот і на відміну від вас не зробить описуваного вами в коментарі.І до речі - ось відповідь на ваше"критичне зауваження". P.S. Мій дід не має більше бажання відповідати на ваші безглузді коментарі.Моя думка - ви просто заздрите.
11.12.2016 - 22:32
#3Петро Кондратюк
Знаєте, пане revu, за інших обставин і промовчав би. Та в даному випадку – зась. Ваші проСССгвські погляди зрозумілі. Час розсудить нас. Та те, що онук Петра Войта прагне розкрити Ваші очі – багато про що говорить. І за ним – майбутнє…
Петро Кондратюк! Я писав конкретну відповідь, та ненароком вийшов збій інтернета.
Уже кілька днів поганий сигнал. То я не буду багато писати.
Напишу ось що; Якщо наша /ваша майданута влада ще продержиться при владі з півроку,
то наші корінні українці десь так в півтора мільйонів чоловік залишаться без роботи
і не матимуть змоги прогодувати свої сім*ї.
Я боюсь що з вашими розкритими очима ви скоро засмієтесь на кутні, тому що з вас здеруть останню сорочку за коммунальні послуги, за продукти і за все інше.
Ваше і наше майбутнє, це - прірва, в яку нас привела банда ненажерливих злодіїв і вбивць.
І ви ніяк не можете побачити своїми розкритими очима, що вже тікають в Америку ті,
хто клявся на майдані вам, з розкритими очима, та заліпленними вухами, в тім що приведуть вас
до райського життя.
А тепер тікають з награбованим добром, купляють котеджі і сміються з дурнів з розкритими очима.
Уже втік Яценюк, побіг міністр Аваков, побіжать і другі...
Залишаться корінні українці вроді вас, яких не буде за що навіть похоронити в рідній українській
землі, бо її тоже продадуть.
ЯНУ-ВНУКУ! Цікаво, а за що я маю заздрити?
Якщо я щось публікую, то кажу про це конкретно і не розвожу тра-ля-ля.
Тому і тарабарщина, що всі слова пустопорожні.
Ти, вроді в секретарі до діда не нанімався? У нього що, ніц мови?
Бачиш, ви любите повчати, хоча самі живете ще десь там в креманьйонському віці.
Мені жаль! Всього якнайкращого в Новому році, в якому наші правителі, якщо залишаться
доб*ють цінами і тебе, і твого діда!
Звичайно, вони скажуть, що це - рука Москви.
Уже кілька днів поганий сигнал. То я не буду багато писати.
Напишу ось що; Якщо наша /ваша майданута влада ще продержиться при владі з півроку,
то наші корінні українці десь так в півтора мільйонів чоловік залишаться без роботи
і не матимуть змоги прогодувати свої сім*ї.
Я боюсь що з вашими розкритими очима ви скоро засмієтесь на кутні, тому що з вас здеруть останню сорочку за коммунальні послуги, за продукти і за все інше.
Ваше і наше майбутнє, це - прірва, в яку нас привела банда ненажерливих злодіїв і вбивць.
І ви ніяк не можете побачити своїми розкритими очима, що вже тікають в Америку ті,
хто клявся на майдані вам, з розкритими очима, та заліпленними вухами, в тім що приведуть вас
до райського життя.
А тепер тікають з награбованим добром, купляють котеджі і сміються з дурнів з розкритими очима.
Уже втік Яценюк, побіг міністр Аваков, побіжать і другі...
Залишаться корінні українці вроді вас, яких не буде за що навіть похоронити в рідній українській
землі, бо її тоже продадуть.
ЯНУ-ВНУКУ! Цікаво, а за що я маю заздрити?
Якщо я щось публікую, то кажу про це конкретно і не розвожу тра-ля-ля.
Тому і тарабарщина, що всі слова пустопорожні.
Ти, вроді в секретарі до діда не нанімався? У нього що, ніц мови?
Бачиш, ви любите повчати, хоча самі живете ще десь там в креманьйонському віці.
Мені жаль! Всього якнайкращого в Новому році, в якому наші правителі, якщо залишаться
доб*ють цінами і тебе, і твого діда!
Звичайно, вони скажуть, що це - рука Москви.
14.12.2016 - 22:57
#5критик
Ревусе, знаходити аргумент в полеміці з такими, як ви, все одно, що грати в шахи з голубом. Без різниці, як ти граєш в шахи, він все одно перекине всі фігури, обгидить дошку і буде гордо вважати, що він має рацію.
"Критику!"
Відповідь я дам в блозі для всіх вас, хто відгукнувся на мою критику.
Відповідь я дам в блозі для всіх вас, хто відгукнувся на мою критику.
20.12.2016 - 22:55
#7Віктор
Росія - ворог!!! Це аксіома. Мова це той антибіотик, який нищить російський вірус - космополітизм. І лише тому, що в Україні, як стверджу. revus, більше 50% російськомовних ми маємо януковичів, кучмів, яценюків і порошенків теж. На сході україномовні - це переважно сільські мешканці. Коли міський голова чи голова ОДА не вживають державної мови, навколо них поширюється вірус русофільства і добра, навіть економічного від них чекати не варто. Моя мама колись казала: "Свій хоч і не заплаче та скривиться", а від чужинця навіть гримаси співчуття не діждешся.


Автори
Але ви повинні розуміти, що біда не в російській мові, якою у нас в Україні розмовляє більше
50 відсотків населення, а в тім, що при владі сьогодні люди, які ненавидять українців.
Пам*ятаєте, як казав Яценюк, що Україна це не його вотчина!???
А на сьогодні де він, той, хто лив помиї на Росію? Звичайно!!! В Америці!
Думаєте другі, хто при владі, не такі ж самі?
Вони завтра всіх нас згорнуть до однієї ями і загорнуть, бо ми їм не потрібні.
Їм потрібна земля без українців. А ви хіба українець? Ви - громадянин України.
Як в Америці.
То ж, коли ви пишете, то називайте все своїми іменами.
А то ваші слова: "Ми Українці і будьмо горді з цього." пусті і пустопорожні!
Хто в Світі гордиться своїм лахміттям??? А у вас
так собі - тарабарщина, якою в основному бавляться всі боягузи.
Лозунги! Лозунги!... І голову в кущі!
P.S. Не любити ви чомусь на критичні зауваження відповідати. А жаль!