блоги Ладижина

Блоги Ладижина
Петро Войт 18 августа 2017

" Москалики"

При першому весняному теплі на старих пеньках чи трухлявій деревині з'являються колонії червоних кузок , яких в енциклопедії називають клоп-солдатик, а в Україні їх прозвали москаликами, по схожості кольору погонів московських солдатів,які окупували Україну після Переяславської Ради.
Сьгодні, прогулюючись парком із своїм маленьким онуком, замітив на стовбурі великого гарного дерева розсип "москаликів". Онук погонив їх прутиком, змітав листочками , але їх не ставало менше.
А що вони тут роблять? Дерево ж ціле .
Та коли уважно придивився то замітив велику продовжну тріщину,де кора відстала від стовбура. Ось звідкіля виповзли ці паразити !!.
Туди вони й заховаються в холодну погоду , залишаться зимувати, збільшуючи мертву зону кори. І хоча це справа не одного-двох років, але величезне гарне дерево пропаде від маленьких москаликів.
Ось так і в нашій державі Україна-москалі знайшли тріщину в корі народу-це наша мова.
З року в рік все більше стає руськоговорящих, все менше українців.
Ніби живуть серд нас віками , дихають одним повітрям, а тим часом під'їдають кору нашого державного дерева. Уже великі шматки кори відлущились,звідкіль сиплеться обмертвіла кора, вже почала загнивати серцевина.
А "москалики" тихенько гризуть иве дерево.
А вихід який ?
Сокирою обтесати відмерлу кору ,вичистити і дезинфікувати сам стовбур.
Нехай буде відкрита рана-вона з часом загоїться,зате дерево залишиться живим.
На радість нам і нашим онукам.

    Додайте коментар:

 
Ім'я (обов'язково)
Email: (обов'язково)
captcha

Теги форматування

Смайли
 
 

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:


Автори