блоги Ладижина

Блоги Ладижина
УПЦ КП в м. Ладижин 28 марта 2016

Історія нас розсудить

Відкрите звернення ладижинців-прихожан Української Православної Церкви Київського патріархату до небайдужих вірян.
Про вигадки та факти

У нас, час від часу, особливо напередодні свят, загострюється полеміка між представниками різних конфесій за те чия віра є більш істинною, чия є більш праведною. І нічого б в цьому поганого не було, якби така полеміка велася в рамках етичних норм та правил. На жаль такі правила мало писані для окремих представників української церкви московського патріархату. Нерідко від них можна почути всілякі образливі слова на адресу церкви київського патріархату, її прихожан. Часто ці образи супроводжуються різними вигадками а то навіть історичними фальсифікаціями. На жаль, окремі висловлювання та дії можна сказати носять часто навіть антидержавний, сепаратистський характер.0309_20099.jpg (236.38 Kb)

Щоб не бути голослівним наведемо деякі приклади. Не так давно всі ми стали свідками просто ганебного факту. Всі, мабуть, пам’ятають, що коли на одному з засідань Верховної Ради президент П. Порошенко запропонував вшанувати пам’ять наших українських солдатів, які загинули від рук російсько-терористичних банд, вставанням, то не встали тільки керівник церкви московського патріархату Онуфрій та його сподвижник Антоній, які були серед запрошених на те засідання. Шоковані були не тільки народні депутати, але і ті іноземні посли, які були запрошені на ту зустріч.

Загальновідомо, що серед тих сепаратистів, які нині воюють на Донбасі є чимало священнослужителів російської православної церкви, чимало з них освячують ту зброю, якою потім сепаратисти та російські військовослужбовці (яких ніби-то немає на Донбасі) стріляють по наших хлопцях.

Не відстають від своїх українських ставлеників і їхні московські патрони.

Нещодавно стало відомо, що московський патріарх Кирило нагородив московського телеведучого Дмітрія Кісельова вищим орденом російської православної церкви. Це того самого головного московського пропагандиста, який ллє бруд на наш народ у кожній своїй передачі, який в своїх передачах називає українських солдатів карателями, фашистами, який розповсюджує брехні про те, що, ніби то, наші воїни розпинають дітей...Його за його жахливу брехню на Заході порівнюють з головним фашистським пропагандистом Гебельсом і його за ці його діяння включено до санкцій них списків... Та й сам патріарх Кирило підтримує московського диктатора Путіна в його антиукраїнських діях...

Нещодавно митрополит Онуфрій відзначився іще в одній антиукраїнській справі. Він рекомендував не вживати українську мову у богослужіннях. Це викликало протест навіть серед частини ієрархів української церкви московського патріархату. До антиукраїнських можна віднести і ті факти, що окремі священники московського патріархату відмовлялися відспівувати українських воїнів, які полягли в боях захищаючи нашу Батьківщину. Свою вседозволеність в антиукраїнських справах деякі ієрархи прикривали своєю наближеністю до влади. Хотілося б нагадати деяким чиновникам, що часи януковича минули. І нинішній президент П. Порошенко високо відзивається про нашу українську церкву, виказує свою повагу до неї.

Про канонічність справжню і несправжню

Хотілося б зупинитися на розвінчанні деяких міфів, при допомозі яких окремі московські богослови заперечують право українського народу на свою православну церкву. Вони наполягають на її неканонічності. При цьому все у них зводиться до того чи є визнаною церква іншими чи ні, чи були порушення при відділенні церкви від матірної церкви чи ні. Однак навіть якщо погодитися з цим, то не зовсім канонічною є і сама московська церква. Адже вона тривалий час була в підпорядкуванні константинопольського патріарха. І тільки в 1589 році вона відокремилася від свої праматері. І зроблено це було зовсім не в канонічний спосіб. Константинопольського патріарха Ієремію, який був запрошений на той час до Москви, шантажували московською в’язницею і він під тиском змушений був дати згоду на відділення московської церкви і заснування в ній окремої патріархії.

Не зовсім канонічним чином попала під владу московської патріархії і українська православна церква. Багато хто з віруючих і не знає, що до 1685 року від самого хрещення (тобто 700 років) українська церква не була пов’язана з московською. Спочатку тому, що, коли у нас приймалося християнство Москви взагалі не існувало, а потім пізніше, коли у Москві заснували власну патріархію, українська церква існувала незалежно від неї. І тільки в часи гетьмана Івана Самойловича Москва заставила український клір вийти з підпорядкування Константинополя і перейти під влади Московської патріархії. При чому це було зроблено без згоди константинопольського патріарха, а пізніше заднім числом він визнав це, отримавши хабаря від московського уряду. (Тому для московської церкви дуже прийнятні здавна були такі церковні «канони» як шантаж, та підкуп).

Насправді канонічність полягає не в тому/ хто і як добився визнання церкви іншими церквами, але в тому як церква дотримується законів та традицій православ’я. І показником такої справжньої канонічності є кількість віруючих у цій церкві. Наша ж церква є однією з найбільших у православному світі. За кількістю віруючих вона є другою після церкви московського патріархату у світі.

Звичайно, ми не оцінюємо всіх священників УПЦ МП під один гребінець. Ми знаємо що і серед них є люди, які не згодні з політикою окремих керівників православної церкви Московського патріархату. Це саме вони витребували у предстоятеля Онуфрія права не поминати патріарха Кирила та російського воїнства, яке несе смерть і страждання нашому народові.
Наша церква служить нашому народові, а не вимагає щоб народ служив їй. Наші священники підтримали вибір нашого народу в період революції Гідності. Михайлівський монастир нашої церкви став місцем притулку для поранених та гнаних януковичами студентів. Наші священники допомагають солдатам нашої армії.

Ми з повагою ставимося до віруючих інших конфесій. І ми зацікавлені в тому щоб миряни жили в мирі та злагоді. І тому ми закликаємо віруючих і священнослужителів московського патріархату поступати таким же чином.

А стосовно канонічності, то історія нас розсудить...
Коментарі:

29.03.2016 - 08:35 #1revus
цитата: "Наша церква служить нашому народові, а не вимагає щоб народ служив їй. Наші священники підтримали вибір нашого народу в період революції Гідності."

Церква повинна навчати народ духовності і не служити народові благословляючи її синів
на братовбивчу війну. Я не бачу ніякої різниці між УПЦ Київського Патріархату і УПЦ Російского
Патріархату. У перших, і у других руки по лікті в крові нашого золотого покоління - молоді.
І Російська церква, і Українська церква моляться єврейському богу Ієгові, племенному божку,
якого Ісус Христос називав брехуном і вбивцею.
Я не хожу ні в одну церкву, ні в другу і кажу це як нейтральний спостерігач: - МІЖ ВАМИ НЕМАЄ РІЗНИЦІ, і перші, і другі є паразитами суспільства, які використовують ім*я Бога в своїх корисних цілях і брешуть, брешуть, брешуть...
КРАЩЕ ПРОСІТЬ У ГОСПОДА МИРУ НА ВСІЙ ЗЕМЛІ І БРАТСТВА МІЖ СВОГО НАРОДУ А НЕ БЛАГОСЛОВЛЯЙТЕ НА ВБИВСТВО СОБІ ПОДІБНИХ.
Церква всю історію свого від самої старини іменем Бога вбивала, спалювала, нищила все духовне і ховала, і донині ховає правду від людей, бо інакше тунеядцям будуть - кранти.

    Додайте коментар:

 
Ім'я (обов'язково)
Email: (обов'язково)
captcha

Теги форматування

Смайли
 
 

Коментарі

Троянда і Дубрава продовжують зливати каналізаційні стоки.
23.06.2020 EugeniaBaphy: Еженедельная газета «Пражский телеграф», ежемесячн...
Троянда і Дубрава продовжують зливати каналізаційні стоки.
18.06.2020 EugeniaBaphy: Еженедельная газета «Пражский телеграф», ежемесячн...
Спасемо село -спасемо Україну
21.05.2020 Timothypam: +7 938 407 30 84 Бесплатная консультация
Антикризи...
Як ми шукали Апетит
20.05.2020 Timothypam: +7 938 407 30 84 Бесплатная консультация
Антикризи...
Характер впливає на долю людини
19.05.2020 Timothypam: +7 938 407 30 84 Бесплатная консультация
Антикризи...
Опитування "Новини Ладижина": Візитна карта міста Ладижин
19.05.2020 Timothypam: +7 938 407 30 84 Бесплатная консультация
Антикризи...
До керівників м Ладижин всіх рівнів
19.05.2020 Timothypam: +7 938 407 30 84 Бесплатная консультация
Антикризи...
Ой барвінку -барвіночку !!
19.05.2020 Timothypam: +7 938 407 30 84 Бесплатная консультация
Антикризи...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:


Автори